پوشش های کف

چمن مصنوعی در طراحی فضای سبز؛ حیاط و بالکن شگفت انگیز را تجربه کنید!

تزیین حیاط با چمن مصنوعی، یکی از مهم ترین کار هایی است که صاحب منازل و همچنین طراحان کار هایی است که برای زیبا سازی محیط انجام می دهند.

این مقاله در یک نگاه!!

·      چمن مصنوعی چیست؟!

·      کاربرد چمن مصنوعی کجاست!؟

·      مزیت استفاده از چمن مصنوعی چیست؟!

·      معایب چمن مصنوعی چیست؟!

·      قیمت چمن مصنوعی چقدر است؟!

·      تزیین حیاط با چمن مصنوعی چگونه ممکن است؟!

در جهان امروز چمن مصنوعی بیشتر از قبلا احیا شده  و دارای طرفدار می باشد و دیگر آن خصلت نامطلوب گذشته خود را کنار گذاشته است. خصلت هایی همچون بی کیفیتی و همچنین ظاهری مصنوعی وار را در چمن های مصنوعی جدید دیگر شاهد نمی باشیم.

پیش تر تا اسمی از چمن مصنوعی به میان آورده می شد همه افراد یاد زمین های فوتبال و یا زمین گلف با چمن مصنوعی می اوفتادند اما چمن های مصنوعی قدمی فرا تر از زمین فوتبال برداشته اند و پای چمن مصنوعی حتی به منازل باز شده است.

با استفاده از چمن مصنوعی در منازل بسیاری از مشکلات به خودی خود حل می شود. در ادامه این مثاله ما قصد داریم به بررسی و همچنین شناخت چمن مصنوعی و کاربرد آن در منازل و قسمت هایی همچون فضای سبز، حیاط و یا بالکن را مورد بررسی قرار دهیم.

چمن مصنوعی چیست؟!

چمن های صنعتی که در کارخانجات ساخته می شود اصتلاحا چمن مصنوعی گفته می شود.

از ویژگی های این چمن می توان به ماهیت و ظاهر خشن آن نسبت به چمن طبیعی اشاره نمود اما این چمن با  تغییررنگ مشابه چمن طبیعی میشود.

از سایر ویژگی های این گونه چمن ها نسبت به چمن طبیعی می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

·      چمن مصنوعی

·      متراکم

·      مقاوم

·      نیاز بسیار کم به نگهداری

این ویژگی ها چمن مصنوعی را از چمن طبیع متمایز می سازد.

کاربرد چمن مصنوعی کجاست!؟

چمن های مصنوعی همانطور که گفته شد رفته رفته به طرفداران خود اضافه کرد که  در نهایت در بیشتر نقاط می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد.

یکی از جاهایی که بسیار زیاد از چمن مصنوعی استفاده می شود، فضا های سبز منازل می باشد که زیبایی خاصی را به آن محیط می بخشد. تزیین حیاط با چمن مصنوعی بسیار زیاد در خانه ها استفاده می شود زیرا باعث می شود که حیاط شما در عین زیبایی طبیعی جلوه کند.

روف گاردن ها و باغ های طبقه های بالاتر که تحمل وزن چمن طبیعی را ندارد از دیگر جاهایی است که چمن مصنوعی در آن کاربرد دارد.

مکان های دیگری نیز وجود دارد که به دلیل اینکه در آن مکان ها چمن طبیعی نمی روید از چمن مصنوعی استفاده می کنند که آن مکان زیبایی خود را از دست ندهد.

بسیار از افرادی که در خانه خود حیوان خانگی دارند برای زیبا سازی محل نگهداری از این حیوانات از چمن مصنوعی استفاده می کنند . که این اینکار هم به زیبایی محیط کمک می کند هم فضای آن قسمت را طبیعی جلوه می دهد.

مزیت استفاده از چمن مصنوعی چیست؟!

·      عدم نیاز به کوتاه شدن

·      عدم نیاز به تمیز کردن

·      عدم نیاز به آب دادن

·      عدم نیاز به کود دادن

·      عدم استفاده از آفت کش

·      صرفه جویی  در مصرف آب

·      حفظ ظاهر اولیه

·      شباهت بسیار زیاد به چمن های طبیعی

معایب چمن مصنوعی چیست؟!

·      قیمت بسیار بالا

·      مهارت در نصب از معایب اصلی این نوع چمن ها می باشد

·      وجود چمن مصنوعی با کیفیت بسیار پایین  اما ارزان که اصلا ظاهر خوبی ندارند.

·      بالا رفتن دمای چمن با تابش نور آفتاب

با توجه به ذکر نکته آخر این نوع چمن ها اصلا برای مناطق گرمسیری مناسب نیستند. اما اگر چمن مصنوعی در منطقه ای سایه باشد قرار گیرد با چنین مشکلاتی روبه رو نمی شوید.

قیمت چمن مصنوعی چقدر است؟!

همانطور که در قسمت معایب چمن مصنوعی اشاره شد چمن های مصنوعی قیمت بسیار بالایی دارند. اما همانطور که در قسمت مزیت های چمن مصنوعی گفته شد این نوع چمن های نیازی به مصرف آب، کود و هزینه های حاصل از نگهداری را کاهش می دهند.

از ویژگی هایی که چمن مصنوعی را به یک گزینه مناسب برای منازل تبدیل کرده این است که این نوع چمن بسیار مناسب برای بالکن می باشد.

چمن مصنوعی برای بالکن بسیار مناسب و کاربردی است زیرا این نمونه چمن ها زیبایی خاصی را به محیط باکن می بخشند.

تزیین حیاط با چمن مصنوعی چگونه ممکن است؟!

تزیین حیاط با چمن مصنوعی دیگر موردی است که بیشترین کاربرد را دارد زیرا تزیین حیاط با چمن مصنوعی باعث می شود که حیاط از آن حالت سادگی و غیر طبیعی خود خارج شود و به یک حیاط بسیار با نشاط و سر زنده می شود. همچنین شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن خود یک باغچه زیبا محیا کنید که تصویر بسیار زیبایی را می توانید برای خود رقم بزنید.

سخن آخر:

ما در این مقاله به شناخت همه جانبه از چمن مصنوعی پرداختیم امیدواریم که نکات ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید