کفپوش و پارکت

همه چیز درباره کفپوش ضد آب برای خانه شما

مهمانی‌ها، حیوانات خانگی، بچه‌ها، آماده کردن غذا، آب پاشیدن در حمام و سایر موقعیت‌هایی که می تواند محیط خانه و آشپزخانه را خیس و نمدار کند، کابوس هایی هستند که نباید به سادگی از کنارشان گذشت. نه تنها تمیز کردن آنها خسته کننده است، بلکه نشتی های بزرگتر نیز می تواند به کف شما آسیب برساند. بسیاری از صاحبان خانه آرامش و راه حلی دائمی با کفپوش ضد آب پیدا کرده اند. ما در این محتوا قصد داریم انواع کفپوش ضد آب را به شما معرفی کنیم.

در مجموعه لوکس دکور، از ما در مورد کفپوش ضد آب سؤالات زیادی می شود و دلیل خوبی هم دارند. هیاهو و بازار صحبت زیادی پیرامون این محصولات تخصصی وجود دارد. به عنوان یک مصرف کننده، تصمیم گیری در این مورد کار ساده ای نیست.

از آنجایی که کفپوش یکی از بزرگ‌ترین و گران‌ترین پروژه‌های نوسازی است که می‌توانید شروع کنید، مهم است که بدانید وارد چه کاری می‌شوید. اجازه دهید به شما کمک کنیم تا تصمیمی آگاهانه بگیرید، اصول اولیه کفپوش ضد آب و گزینه های خود را در این راهنمای عملی بیاموزید.

منظور از کفپوش ضدآب چیست؟

شما انتخاب های زیادی برای کفپوش های ضد آب در بازار دارید، اما مهم است که بدانید چه چیزی کفپوش ها را ضد آب می کند و همچنین این موضوع برای خانه شما چه معنایی دارد.

اصولاً ضد آب به معنای این است که کاملاً در برابر آب غیر قابل نفوذ است و هیچ گونه رطوبتی نمی تواند به مواد آن نفوذ کند یا خیس شود. آب هرگز نمی تواند به این کفپوش ها آسیب برساند.

برای این محصول، عایق رطوبتی ‘پخته شده’ استفاده می شود. این یعنی کفپوش های ضدآب فقط با پوشش ضد آب پوشانده نشده است. تمام مواد آن ضد آب است. برای مثال، به غوطه ور کردن یک قطعه کاشی یا وینیل ضد آب در یک سطل برای یک هفته یا بیشتر فکر کنید. وقتی آن را بیرون بیاورید هیچ تغییری در آن نمی بینید. کفپوش های ضدآب نیز همین گونه است.

اکنون باید بدانید که کفپوش ضد آب به خودی خود نمی تواند از کل کف شما محافظت کند. درست است که آب نمی‌تواند به درون ماده نفوذ کند، اما مقادیر زیادی آب می‌تواند به کوچک‌ترین شکاف‌های بین تخته‌های کف نفوذ داشته باشد و این نکته را فراموش نکنید که ممکن است کف زیرین شما نیز ضد آب نباشد. البته اگر کفپوش قبلی شما، سرامیک بوده، جای هیچ نگرانی نیست.

بنابراین حتی با وجود بهترین محصول کفپوش ضدآب موجود، یک رویداد سیل بزرگ همچنان می تواند به نوعی به کفپوش شما آسیب برساند. با این حال در مقایسه با کفپوش های معمولی آسیب بسیار کمتری خواهد داشت.

جالب است بدانید که برخی از کفپوش های ضدآب، قابلیت جداشدن از کف به سادگی آنچه تصور میکنید را دارند. وقتی زمان تعمیر و تمیز کردن خانه فرا می رسد، می توانید آن تخته های ضدآب را بردارید و آنها را کنار بگذارید تا با هر گونه آسیبی که به کف زیرین خود وارد شود، مقابله کنید. پس از خشک شدن همه چیز، می توانید به سادگی کفپوش ضد آب را دوباره نصب کنید. آنها ظاهر و عملکردی خواهند داشت که کاملاً جدید هستند. این صرفه جویی هنگفتی است زیرا شما مجبور نیستید یک طبقه جایگزین کامل بخرید.

کفپوش ضدآب یا کفپوش مقاوم در برابر آب؟! مسئله این است

بله آنچه که تصور می کنید، کاملا درست است. هر دو به نوعی و با روش هایی، از نفوذ آب، جلوگیری می کند.

کفپوش ضدآب

این نوع کفپوش کاملاً در برابر رطوبت مقاوم و غیر قابل نفوذ است و می تواند مقدار زیادی آب را بدون آسیب تحمل کند. شما می توانید آن را در هر قسمتی از خانه خود نصب کنید، به خصوص در مناطق مرطوب مانند اتاق لباسشویی، حمام، آشپزخانه و زیرزمین.

مقاوم در برابر آب

این نوع کفپوش می تواند آب را نیز تحمل کند، اما به مقدار کم و نه برای مدت طولانی. برخلاف کفپوش‌های ضدآب که می‌توانند برای مدت طولانی در برابر آب مقاومت کنند، برای جلوگیری از آسیب طولانی‌مدت باید کف‌های مقاوم در برابر آب را تمیز کنید. نسبت به انواع کفپوش ضدآب بسیار به صرفه تر است، اما باید در اسرع وقت با نشت ها مقابله کنید.

کفپوش مقاوم در برابر آب به این معنی است که می تواند مقدار کمی آب را برای مدت زمان کوتاهی تحمل کند و برای محافظت از هرگونه آسیب طولانی مدت نیاز به تمیز کردن فوری دارد. تا زمانی که نشت‌ها به‌موقع رسیدگی شود، نسبت به سایر انواع کف‌پوش‌ها می توانند انتخاب خوبی محسوب شوند.

از آنجایی که آنها بسیار متفاوت هستند، باید قبل از خرید، دقت لازم را انجام دهید. بدون تعیین انتظارات درست، ممکن است در نهایت کفپوش اشتباهی را در ناحیه نامناسبی از خانه خود نصب کنید. این می تواند به معنای اتلاف وقت زیاد، تعمیرات گران قیمت و آسیب باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید