کفپوش و پارکت

کفپوش سه بعدی چیست؟ | نکات مهم و کاربردها

آیا می دانید کفپوش سه بعدی چیست. از کف سه بعدی به دلیل خلاقیت و کارایی بالا در مراکز خرید ، سالن ها ، دفاتر ، خانه ها و آپارتمان ها استفاده می کنند . این آخرین مد در دنیای فانتزی است. فرآیند نصب کف اپوکسی سه بعدی شامل گذاشتن لایه ای از ابتدا خود تراز شونده و به دنبال آن تصویر مورد نظر است. در این مقاله به برسی کف پوش هاس سه بعدی می پردازیم.

هر آنچه که باید درباره کف پوش های سه بعدی بدانید

در ادامه این مقاله، هر آنچه که درباره این کفپوش خاص باید را برای شما بررسی کرده ایم:

جلوه بصری

مهم ترین مزیت کف سه بعدی اپوکسی ، جلوه بصری خیره کننده است. علاوه بر ظاهر زیبا ، می تواند بسیاری از مشکلات فضای داخلی اتاق را از نظر بصری حل کند ، زیرا این ویژگی های زیبایی منحصر به فرد است. با انتخاب طرح ، رنگ و الگوی مناسب کف سه بعدی ، به کمک پوشش های اپوکسی خود تراز شونده می توانید حتی از نظر بصری فضای اتاق را افزایش دهید. این می تواند به اجرای تخیل بی نهایت طراح کمک کند و چشم ها را بی وقفه به خود جلب کند.

استحکام بالا

اپوکسی تقریباً غیر قابل نفوذ است و در برابر اسیدها ، کلر و سایر مواد مانند سفید کننده ها و پاک کننده های روزانه بسیار مقاوم است. به همین دلیل ، کف ها برای بخش های صنعتی و همچنین خانه مناسب هستند. در صورت نصب صحیح ، کف سه بعدی اپوکسی بدون تغییر رنگ در آن می تواند حداقل ۱۵ سال از آنها استفاده کرد.

تعمیر و نگهداری آسان

کف اپوکسی سه بعدی فاقد درز، ترک ، منافذ و شکاف است ، کفپوش سه بعدی کاملاً در برابر هر نوع آلودگی ، گرد و غبار ، آب و مواد شیمیایی مقاوم است.

ایمن و بهداشتی

کفپوش های سه بعدی اپوکسی گرد و غبار جمع نمی کند و محیط مطلوبی برای انواع عوامل بیماری زا باکتری ایجاد نمی کند. مواد کفپوش اپوکسی استفاده شده فاقد بو و بخار خورنده هستند و برای سلامتی انسان بی خطر هستند که این امر توسط گواهی های سازنده اجباری و تأیید می شود. همچنین مهم است که مواد اپوکسی در برابر درجه حرارت بالا مانند آتش سوزی بسیار مقاوم باشند.

مقاومت در برابر آتش

این نوع کف پوش ها در برابر آتش مقاومت نشان می دهند ، این یکی از دلایلی است که پوشش مورد استفاده در تولید ، انبارها ، بیمارستان ها ، مراکز مراقبت از کودکان و سایر مکان هایی که به کنترل بیشتر ایمنی در برابر آتش نیاز است.

معایب استفاده از کف پوش سه بعدی

بعد از پاسخ به این پرسش که آیا می دانید کفپوش سه بعدی چیست به سراغ معایب استفاده از کف پوش های سه بعدی می رویم.

نصب آن دشوار است و و زمان زیادی لازم دارد. معمولاً برای نصب صحیح کف سه بعدی اپوکسی به پیمانکار و تجهیزات حرفه ای نیاز است. تمام شدن کارتا ۵ روز طول می کشد ، حتی گاهی بیشتر.

هزینه بالا – به اندازه کافی متخصص در بازار موجود نیست و تقاضا برای کف های دیدنی مد بسیار زیاد است. محبوبیت هزینه را افزایش می دهد ، مواد نصب ان به شدت بالا است.

کف سرد – یکی دیگر از معایب کف پوش های سه بعدی سرد بود کف آن می باشد. کف سه بعدی اپوکسی به اندازه کاشی ها یا بتن سرد است ، بنابراین باید در نظر بگیرید که بهترین مکان استفاده از آن کجاست.

نحوه نصب کف پوش سه بعدی

آیا می دانید کفپوش سه بعدی چیست ما پاسخ اسین سوال را به شما دادیم اکنون به سراغ نصب کف پوش ها می رویم.

نصب کفپوش هاس سه بعدی بسیار حساس است و نیازمند نیروی حرفه ای می باشد. پس برای نصب آن از نیرو های ماهر کمک بگیرید.

اما اگر فردی فنی هستید و احساس می کنیداز پس این کار بر می آید خودتان شروع به نصب کنید.

  1. مواد را از نظر میزان رطوبت و بخار آزمایش کنید. رطوبت می تواند باعث شکسته شدن چسب شود ، باعث رشد کپک ، رشد کپک و در نتیجه ایجاد پیچش یا حباب می شود.
  2. سطح زیرلایه را کاملا آماده کنید. برای آماده سازی کل کف بتن از ابزارهای سنگ زنی الماس یا ابزار سنباده استفاده کنید. در صورت لزوم وصله بزنید تا هیچ ترکی وجود نداشته باشد ، هیچ اریب نداشته باشد و کل سطح آن باید کاملا صاف باشد. حتماً اطراف را پوشانده و نوار چسب بزنید.
  3. کف را تمیز تمیز کنید تا سطح کاملاً تمیز شود. حتی کوچکترین گرد و غبار نیز نباید وجود داشته باشد.
  4. رطوبت را بررسی کنید. مهم است که رطوبت در کل منطقه از ۴٪ فراتر نرود ، در غیر این صورت در عرض یک یا دو هفته ، کف زیبا و تازه نصب شده جدا می شود.
  5. شروع به نصب کنید
  6. نقاشی دیواری سه بعدی کف را نصب کنید. اگر اساس الگوی انتخاب شده نقاشی دیواری کف سه بعدی است ، مطمئن شوید که اتصال به زیر لایه در جایی و چین و چروک نبوده است.
  7. برای ایجاد یک لایه شفاف از پوشش اپوکسی بر روی نقاشی دیواری کف سه بعدی ، ۲ لایه اپوکسی شفاف یا بیشتر اوقات ، پلی اورتان نصب کنید. این لایه درک مطلوب از عمق و همچنین محافظت از نقاشی دیواری سه بعدی کف را فراهم می کند. چنین لایه ای باید با توجه بیشتر به جزئیات و دقت بیشتر نصب شود. همه لکه های گرد و غبار ، موها و غیره باید پاک شود.
  8. در صورت لزوم ، از یک درزگیر محافظ رویه استفاده کنید.

در این مرحله نصب کف پوش شما به پایان رسیده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید