دکوراسیون داخلی, ست اتاق کودک

اکسسوری اتاق کودک و نکات مهم در انتخاب آن

آرامش در اتاق خواب یکی ار مهمترین مواردی است که بیشتر بزرگسالان به آن توجه  می کنند. اما اکسسوری اتاق کودک باید به نحوی باشد که شوررو هیجان را به کودک القا کند باعث خلق خلاقیت آن ها شود.

یکی از موارد بسیار مهمی که از ما سوال می شود این است، اکسسوری اتاق کودک را از کجا بخرم؟ در این مقاله ما به بررسی این مورد می پردازیم و به شما می گوییم باید از کجا این موارد را از تهیه کنیم.

در تهیه وسایل اکسسوری اتاق کودک باید دقت تمام انجام شود به صورتی که وسایلی که مربوط به خوابیدن و بازی کودک شما می شود  همه باید در اتاق به طور مرتب چیده شده باشد.

همانطور که می دانید خانه های امروزه کوچک است و به نسبت فضای اتاق هم کوچک است پس باید در خرید اکسسوری کودک هوشمندانه عمل کنید وسایلی کاربردی متناسب با فضای اتاق خواب انتخاب کنید. با توجه به مواردی که گفته شد پیدا کرد وسایل مورد نیاز با توجه به قضای اتاق خواب کار چندان آسانی نخواهد بود باید مدیریت بسار خوبی داشته باشید تا بتوانید از تمام منتطق اتاق خواب به نحوه احسنت استفاده کنید.

چیدن اتاق نوزاد به خاطر زیاد بودن وسایل آن کار بسیار سختی است به همین دلیل می خواهیم به شکما بگوییم چه اکسسوری اتلق کودک شامل چه چیزی های می شود.

تا بتوانید اتاق عالی و کاربردی برای فرزند خود بسازید.

نحوه چیدن وسایل اتاق کودک

کف اتاق فرزندتان مهمترین وبهترین مکان برای بازی است وسایل را باید به نحوی در اتاق قرار دهید تا هنگامی که فرزند شما با وسایل بازی می کند جلوی فعالیت و بازی آن گرفته نشود. یکی از مواردی که جلوی بازی کودک را می گیرد گذاشتن مبل در کنار دیوار ها است اگر می خواهید تمام وسایل را در اتاق جای دهید در عین حال فضای زیادی اشغال نشود می توانید از قفسه و کمد استفاده کنید این کار باعث می شود دیوار اتاق ها شلوغ نشود و فرزندتان به راحتی بتوانید مشغول به بازی شود.

این را بیاد باشید کف اتاق با موکت های نرم بپوشانید تا در هنگام بازی دچار آسیب جدی نشود. رنگ انتخابی ان نیز باید به نحوی باشد که روحیه بچه را شاد سازد همچنین شست و شوی آن نیز راحت باشد.

فرزند شما برای انجام تکالیف و رنگ آمیزی باید فضای مناسبی داشته باشد. شما می توانید اکسسوری اتاق کودک را طوری انتخاب کنید تا بتواند به راحتی تکالیف و رنگ آمیزی خود را انجام دهد.

رنگ مناسب اتاق کودک و نوجوان

در اتاق بزرگتر ها از رنگ های خنثی استفاده می شود زیرا پدر و مادرها بعد از یک روز پر کار نیاز به ارامش دارند و لی برعکس باید برای اتاق فرزندمان از رنگ های شاد و هیجان انگیز استفاده کنیم تا کودک شاد و هیجان زده شود. پس رنگ تخت فرش و دیوار های را بگونه ای انتخاب کنید که زننده باشد تا کودک احساس هیجان کند.

یکی دیگر از اکسسوری های اتاق کودک بالش های مختلف می تواند باشد که باعث می شود فضای اتاق راحت تر و بهتر به نظر برسد. استفاه از استیکر های مختلف می تواند بسیار جداب به نظر برسد و کودک شما  را به فضای اتاق علاقه مند کند.

بگر فرزندی دارید که توانایی گفتن علاقه مندی ها خود را دارد می توانید از او بخواهید که از علاقه خود بگویید که چه چیزی باعث می شود هیجان زده شود. سعی کنید از اون نظر بخواهید نگران نباشید که ممکن است رنگ های را انتخاب کند که به یم دیگر نیاید حق انتخاب می تواند در بالا رفتن اعتماد به نفس ان سهیم به سزایی داشته باشد.

استفاده از مبل با دوام برای اتاق کودک

بچه ها به سرعت  بزرگ می شوند پس حتما این را در نظر بگیرید که اگر سرویس خواب مناسب تهیه نکنید مجبور به تعویض آن ها می شوید زیرا کارایی خود را از دست  می دهند نکته بسیار مهم این است مبلمان برای اتاق خواب کودک بزرگ نخرید. اگر با خود می گویید اکسسوری اتاق کودک را از کجا بخرم، جای را انتخاب کنید که بتوانید تمام لوازم را از همان جا تهیه کنید زیرا چنین مغازه های می توانند به راحتی مواردی که مد نظرتان است را با یک دیگر ست کنند.

در هنگام خرید این نکته را مد نظر داشته باشید وسایل را بگونه ای انتهاب کنید که در هر رده سنی قابل استفاده باشد.

به طور مثال میز تحریر برای نوزادی که تازه بدنیا می آید لازم نیست زیرا اگر بخواهید بخرید وسله ای را به شما معرفی خواهند کرد نهایتا تا یک سالگی جوابگو نیاز شما است و شما مجبور به تهیه دوباره ان می شوید اما اگر این خرید را بگذارید در سه سالگی انجام دهید  حتما کیزی را به شما پیشنهاد می دهند که بتوانید در رده سنی ۹ سال از آن استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید