دکوراسیون داخلی

راهنمای طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب به چینش داخلی اتاقتان در قسمت های مختلف مثل حمام، سرویس بهداشتی و غیره دارای اهمیت های مختلفی در زمینه چیدمان دکوراسیون دارد که هیچ کدام از آنها نباید نادیده گرفته شوند چرا که هر کدام از آنها تاثیر خاص خودشان را بر روی طراحی زیبای اتاق شما خواهد داشت. زیرا شما بیشتر طول عمر خود را در ان سپری خواهید کرد پس بنابرین باید دیزاین انرا جدی بگیرید.

این مقاله در یک نگاه!!

 • ملاک های یک سرویس خواب مناسب
 • پرده اصلی ترین عضو دکوراسیون اتاق شما!
 • انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای سبک دکوراسیون اتاق خواب
 • کمد دیواری مناسب دیزاین اتاق خواب
 • مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خوابتان!
 • بهترین نورپردازی برای اتاق خواب
 • رنگ خنثی مورد استفاده در اتاق خواب
 • سبکی رویایی برای اتاق خوابتان

دانستن فرمول هایی برای دیزاین اتاق خواب برای همه افراد بسیار مهم و کاربردی است که ما قصد داریم در این مقاله به این موارد بپردازیم.

ملاک های یک سرویس خواب مناسب

دکوراسیون اتاق خواب یکی از عناصر اصلی اتاق خواب سرویس خواب که یکی از موارد مهمی است که باید به آن ها توجه کنید. توجه داشته باشید که سرویس خوابتان را با تم اصلی خانه تان ست کنید

چرا که منزلی با تم سنتی و دکوراسیون اتاق خواب مدرن چندان شیک نیست پس چنانچه سبک دکوراسیون منزل شخصیتان را خود به صورت مدرن انتخاب کردید لازم است که حتما اتاق خواب شما دارای یک سرویس خواب مدرن باشد.

دکوراسیون اتاق لازم است  در زمان خرید سرویس خواب به این نکته توجه کنید که فقط خود را به ظاهر و زیبایی ان محدود نکنید و از لحاظ طب و سلامت ان وسیله اطمینان خاطر را کسب کنید چون قرار است شما روی آن به استراحت بپردازید و قسمتی از شبانه روز خود را در اتاق خواب سپری کنید.

زمانی که شما یک خواب راحت و کافی داشته باشید هم از نظر فیزیکی شما در سلامت هستید و هم از استرس هایی که در کل روز با آنها روبه رو شده اید رها و ازاد شدید و یا هم از ان برای خواندن کتاب یا مجله و روزنامه استفاده میکنید نباید به زیبایی ان توجه کنید بلکه باید دقت اصلی خود را صرف جنس، سلامت و سایر خواص های سرویس خواب کنید.

پرده اصلی ترین عضو دکوراسیون اتاق شما!

دکوراسیون اتاق خواب شما برای دیزاین اتاق خود برای قسمتی که از پرده میخواهید برای ان استفاده کنید وقت بیشتری باید بگذارید زیرا جنس، نوع و رنگ پرده بسیار مهم میباشد!

برای دانستن و شناخت بهترانواع پرده باید به نکاتی توجه کنید که علاوه برانتخاب نوع پرده اتاق خواب می توانید و بعد از دانستن این نکات خرید مفید تری صورت بدهید و تا زمانی که ان دکوراسیون خسته نشدید از ان لذت ببرید.

توجه کنید به جز نوع وسبک  پرده، به فضایی که پرده قرار است اشغال کند توجه کنید چون به طور مثال از پرده ای بزرگ نمی توانید برای یک اتاق خواب کوچک استفاده کنید و اجرای ان امکان پذیر نیست و همچنان امکان پرده کوچک برای یک اتاق خواب بزرگ با پنجه هایی بزرگ کاری بیهوده است پس به سایزی که در ان نصب میشود حتما توجه کنید.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای سبک دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مراحل انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاقتان ممکن است کمی گیج شوید، چراکه انتخابی مناسب سخت است و تنوع کاغذ دیواری اتاق خواب بقدری گسترده می باشد که انتخاب مدل منحصر به خودتان از بین بیشتر آن ها کاری بسیارسخت است و امروزه بیشتر انتخاب کاغذ دیواری جزو مورد پسند ترین و پرطرفدارترین عامل در دکوراسیون و از همه مهمتر دکوراسیون اتاق خواب می باشد

و در همه مکان های متفاوت از کاغذ دیواری های مختلف تری استفاده می شود. یکی از بخشهای منزل که بیشتر توجه افراد زیادی قرار می گیرد دکوراسیون اتاق خواب است و استفاده از کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب می تواند در زیبایی بیشتر این فضا تأثیر چشمگیری داشته باشد.

کمد دیواری مناسب دیزاین اتاق خواب

دیزاین اتاق خواب استفاده از کمد مناسب در بخش مناسب برای نظم دادن به فضای داخلی اتاق خواب و نظم بیشتر در مرتب سازی لباس ها و خرید مناسب کمد دیواری اتاق خواب می تواند اسایش شما را فراهم کند.

توجه داشته باشید انتخاب مدل کمد دیواری که کدام نوع  برای اتاق شما مفید تر است و میزان کل فضای که دردسترستان دارید و چگونه می باشد و نوع چینش دکوراسیون منزل شما چطور است؟ کمد های مدرن با قابلیت های متفاوتی که ارائه شده اند که در سه دسته کلی کمد رختخواب، کمد لباسی هستند.

مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خوابتان!

دکوراسیون اتاق خواب یکی دیگر از آپشن هایی که برای نمای اتاقتان ضروری میباشد و تاثیر بسزایی در روحیه شما هم داشته باشد رنگ دیوار، پوشش تخت خواب و پرده ها می باشد.

توجه داشته باشید که حتما از رنگ هایی که حالتان را خوب و روحیه ی شما را تقویت میکند در دیزاین اتاق خواب استفاده کنید و همچنین از وسایل خیلی شلوغ در اتاق استفاده نکنید زیار اتاق خواب محلی برای ارامش روحی شماست لازم است که از رنگ هایی مثل آبی، سفید و سبز و چیز هایی که در آرامش شما تاثیرگذار است استفاده کنید.

لازم است سرویس خواب شما به طوری باشد که اتاق شما را زیاد شلوغ نشده باشد و شما توانایی راه رفتن در اتاقتان را داشته باشید و مکانی برای استراحت در اتاق خواب بگذارید تا نیاز نباشد تا برای هر بار استفاده از اتاق خواب دیزاین تخت را به هم بزنید و از تخت استفاده کنید.

دیزاین اتاق خواب حد الامکان میتوانید اگر اتاق خواب کوچک تری در اختیار دارید تخت هایی که مانند مبل و تاشو هستند استفاده کنید یا تخت هایی با کمد های زیرین برای قرار دادن وسایل بیشتر ساخته شده است بهره ببرید تا اتاقتان نظم بیشتری به خود بگیرد و این نظم در روحیه شما هم تاثیرگذار خواهد بود.

از رنگ‌های ارامش بخش و روشن تر توصیه میشود زیرا رنگ‌های ملایم، آرامش‌بخش، دلگرم کننده و روشن هستند و می‌توانند به شما در بهتر خوابیدن یاری کند. می‌توانید از رنگبندی های ملایم آبی، بنفش کم‌رنگ ، سبز، زرد و صورتی بهره ببرید.

ترکیب رنگ‌های زرد و سبز برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب هستند. اگر بخش اعظم فضا به رنگ زرد نقاشی شده باشد؛ سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب است به آن می‌بخشد؛ غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از میزان لازم به فضا شور و انرژی را اضافه می‌کند.

 بهترین نورپردازی برای اتاق خواب

توجه کنید که مهمترین رکن اصلی اتاق خواب نورپردازی ان میباشد و ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارد و توجه کنید که در هنگامی که میخواهید از این قسمت از اتاق به مطالعه بپردازید نور کافی برای شما وجود داشته باشد تا چشمان شما اذیت نشود و هنگامی که قرار است برای خواب در اتاق بمانید باید فضای اتاق شما نور کاملاً مناسبی داشته باشد تا هورمون های خواب شما دچار اختلال نشوند.

رنگ خنثی مورد استفاده در اتاق خواب

بهترین هماهنگی در رنگ ها مخصوص رنگ های خثی میباشد که انتخاب مناسبی برای اتاق خوابتان هستند

 • بژ
 • عاجی
 • خاکستری مایل به قهوه ای
 • خاکستری
 • سفید

میتوانند زیابیی منحصر به فردی را برایتان به ارمغان بیاورند و جزو بهترین رنگ اتاق خواب ها باشند.

سبکی رویایی برای اتاق خوابتان

تزئیناتو سایر اکسسوری ها، و بهترین گزینه شمع و گل ها برای تزئین دکوراسیون میباشند وانرا رویایی تر میکنند. با استفاده از تور هم میتوانید اتاق خواب تان را دیزاین کنید

سخن اخر

ما در این مقاله به دیزاین اتاق خواب پرداختیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید و همچنین  کاربردی بوده باشد از همراهی شما با سایت لوکس دکور بی نهایت سپاسگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید