دکوراسیون داخلی

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب یکی از اصلی ترین چیز های است که باید یک اتاق داشته باشد. کمد دیواری انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها با توجه به کاربردی که دارند طراحی می شوند. کمد دیواری های که رخت خواب درون آن ها قرار می گیرد، بسیار بزرگ است و در یک تیکه یا ریلی دارد. به طور کلی کمد دیواری با توجه به فضای که اشغال می کند نظم بسیار خوبی را در اتاق به وجود می آورد و در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است. در ادامه ما ویژگی های یک کمد دیوار خوب و همچنین انواع کمد دیواری و کاربردشان را به شما می گوییم.

معیارها و ویژگی های یک کمد دیواری خوب

این را به خوبی می دانید کمد دیوار اتاق خواب را به سختی می توان عوض کرد، بهتر است قبل از این تصمیم به سفارش بگیرد از قبل تحقیقات خود را کامل کنید تا بعد موجب پشیمانی شما نشود. برخی از این ویژگی عبارتند از:

  • جنس
  • امکانات
  • تجهیزات داخلی
  • رنگ کمد دیواری

جنس کمد دیواری

یکی از مهم ترین نکاتی که باید توجه کنید، جنس کمد دیواری شما است. دربازار اغلب کمد دیواری های از جنس ام دی اف و پی وی سی و های گلاس هستند. بهتر است کمدی با کیفیت و از جنس بسیار خوب تهیه کنید تا چند سال از تعمیر کردن و تعویض کمد دیواری در امان باشید. در ادامه شما را با انواع جنس کمد دیوار اتاق خواب آشنا می کنیم.

کمد دیواری ام دی اف

بیشتر کمد دیوار های استفاده شده، خانه ها از جنس ام دی اف است. به خاطر تنوعی که در رنگ و مدل این نوع چوب است می توانید به راحتی با وسایل اتاق هماهنگ کنید. همچنین تمیز کردن چوب ام دی اف بسیار کار آسانی خواهد بود.

کمد دیوار های پی وی سی

این کمد دیوارهای اتاق خواب ام دی اف بوده و فقط یک لایه پی وی سی بر روی آن قرار گرفته است. تنوع در این نوع کمد ها بالاست و چون خاصیت ضد آبی دارد، قیمت آن نسبت به دیگر جنس ها بالاتر است.

کمد دیواری های گلاس

این کمد دیوارها زیبایی منحصر به فردی را برای اتاق شما به وجود می آورد. انتخاب کمد دیواری های گلاس باعث تغییر بسیاری در در فضای اتاق و خانه شما می شود. یکی از مشکلات این نوع کمد دیواری ضد آب نبودن و خش پذیری می باشد.

امکانات کمد های دیواری

دستگیره جز مواردی است که در تمامی کمد دیواری ها با انواع جنس وجود دارد. پس بهتر است دستگیره ای را انتخاب کنید که در وحله اول جنس خوبی داشته باشد و به کمد دیوار اتاق خواب هماهنگی داشته باشد. وجود یک آینه قدی در بیرون از کمد و یا در داخل کمد می تواند مناسب و بسیار کاربردی باشد.

بخش های مختلف کمد دیواری

کمد دیواری استاندارد است که به بخش های مختلف تقسیم بندی شود. کمد های استاندارد داری طبقه بندی، کشوهای بازشونده، میله رخت آویز است. کمد دیواری های اتاق خواب یک فضای مجزا نیست و باید برای آن ها جداشونده استفاده کرد.

داشتن امنیت

اکثر کمد دیوارهای اتاق خواب دارای دو نوع هستند، درب های ریلی و درب های لولایی که اغلب افراد از لولایی استفاده می کند. آن چیزی که اهمیت بالایی دارد ایمنی درب ها است. در واقع ایجاد یک کمد دیواری امن در حد معمولا از واجبات است. دستگیره درب ها را طوری انتخاب کنید که قابل تکان خورد نباشد و استحکام بالای داشته باشند.

رنگ مناسب کمد دیواری

رنگ باید مطابق با سلیقه و دیزاین اتاق باشد. شما باید متناسب با فضای داخلی اتاق خود رنگ مناسب را انتخاب کنید. در اکثر خانه از رنگ قهوه ای و سفید استفاده می کنند.

آیا کمد دیواری را بازسازی می کنند؟

امروزه هزینه ساخت مجدد کمد دیواری برای اتاق خواب بسیار بالا رفته است؛ بنابراین بیشتر خانواده ها تصمیم می گیرند بازسازی را انجام دهند ما در این بخش به شما می گوییم با چه روشی بازسازی را انجام دهید.

شما می توانید از برچسب های آماده برای درب کمد دیواری خود استفاده کنید. استفاده از برچسب تا حد زیادی می تواند ظاهر کمد شما را تمیز و نو کند.

انواع کمد دیواری موجود در بازار

کمد دیوار در دنیای امروزی بسیار زیاده شده است و در طرح ها و رنگ های مختلف می توانیم در بازار مشاهده کنیم. انواع کمد دیوارها عبارتند از:

  • کلاسیک
  • کشویی
  • ریلی

مشتری می تواند براساس سلیقه خود یکی از مدل های بالا را انتخاب کند.

کمد دیواری کلاسیک

این کمد دیواری یک ضلع کامل دیوار را می پوشاند و ارتفاع آن به اندازه ارتفاع خانه خواهد بود. از این کد دیواری بیشتر برای انبار کردن لباس های بلا استفاده و رخت خواب ها به کارگرفته می شود. اگر خانه ای کوچکی دارید این مدل مناسب منزل شما نمی باشد.

کمد دیواری کشویی

برخلاف کمد دیواری کلاسیم سبک کمد کشویی کوچک است. در صورت کوچک بودن فضا می توانید از این نوع استفاده کنید.

کمد دیواری ریلی

یکی از محبوترین و رایج ترین کمد دیوارهای اتاق خواب می باشد. در این نوع کمد دیوارها نیازی به فضای خالی برای جلو کمد نداریم؛ زیرا درب در چارچوب باز می شود. بد نیست بدانید استفاده از این کمد دیواری برای دیوار های با عرض کم مناسب نیست. از آنجایی که در کمد به طور دائم بر روی ریل ها بازو بسته می شود، باید جنس ابزار آن را از بهترین نوع تهیه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید