دکوراسیون داخلی

نکات مهم هنگام خرید کابینت آماده

یکی از پیشنهاداتی که ممکن است طراحان دکوراسیون داخلی و متخصصان بازسازی خانه ها، به شما ارائه دهند خرید کابینت آماده است. کابینت های آماده در طرح ها و رنگ های مختلف خیلی ساده جایگزین کابینت های قدیمی شما شده و هیچ تغییر ساختاری خاصی در آشپزخانه شما نمی دهد.

این کابینت ها در بسته بندی های تخت و بدون مونتاژ تحویل داده می شوند. جالب است بدانید که آنها همچنین با همه چیزهایی که برای مونتاژ نیاز است، ارائه می شوند و در هزینه اضافی انجام این کار توسط یک تکنسین برای شما صرفه جویی می کنند.

با این حال، نکات خاصی وجود دارد که باید قبل از خرید کابینت آماده در نظر داشته باشید. بسیاری از این موارد تعیین می کند که آیا در طولانی مدت از کار در آشپزخانه خود لذت خواهید برد یا خیر. این نکات همیشه در مورد سهولت نصب و کاهش هزینه نیست.

بهتر است قبل از اینکه وارد یک فروشگاه خرید کابینت آماده شوید، این مقاله را بخوانید تا بینش روشنی در مورد انتخاب آن به شما ارائه دهد.

دقیقا منظور از کابینت آماده چیست؟

کابینت آشپزخانه آماده مونتاژ دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست. آنها به صورت تکه تکه در یک بسته تخت عرضه می شوند. هر قطعه آماده شده است با سوراخ های مشخص و همچنین هر ابزاری که نیاز دارید از جمله پیچ، رولپلاک چوبی و لولا نیز در این پکیج وجود دارد. این نوع کابینت ها امکان سفارشی سازی نیز دارد و شما می توانید برخی از موارد خاص مربوط به آشپزخانه خود را به آن ها گفته تا در کابینت های آماده‌تان، در نظر بگیرند.

کابینت های آماده را می توان مستقیماً از فروشگاه یا از فروشنده عمده فروشی که آنها را به خانه شما ارسال می کند خریداری کرد. این همچنین به شما کمک می کند تا در پول خود صرفه جویی کنید.

هر کابینت آماده همراه با کتابچه ای ارائه می شود که شما را راهنمایی می کند که با تمام قطعات موجود در بسته چه کاری انجام دهید، بنابراین لازم نیست نگران هیچ مشکلی باشید. برای آسان‌تر کردن این کار، برخی از فروشندگان این کالا، لینک ویدیویی را در اختیارتان می گذارند تا به درستی کار نصب این نوع کابینت ها را انجام دهید.

مونتاژ کابینت نباید بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای یک کابینت دیواری زمان ببرد. توجه داشته باشید که زمان مونتاژ به نوع، اندازه یا طرح کابینتی که خریداری کرده اید نیز بستگی دارد. یک کابینت با درهای بیشتر به زمان بیشتری نیاز دارد تا به هم پیچ شود.

نکات مهم هنگام خرید کابینت های آماده

کابینت آشپزخانه نقش بسزایی در طراحی و دسترسی به این محیط دارد. چه در فکر خرید یک کابینت آماده باشید، چه کابینت های سفارشی یا کابینت هایی که از قبل مونتاژ شده اند، یک چیز مطمئن است که ظاهر کل آشپزخانه زیباتر می شود. همچنین فضای ذخیره سازی برای لوازم آشپزخانه بیشتر از قبل خواهد شد.

این نگران کننده است که بسیاری از مردم بیشتر به تزئینات کابینت مانند قالب گیری تاج، دستگیره ها، طرح جزیره و … توجه می کنند تا عملکرد واقعی. پیشنهاد ما این است که قبل از هر چیز فضای ذخیره سازی آشپزخانه در نظر بگیرید، بعد به فکر زیبایی آشپزخان باشید. در ادامه نکاتی را برای شما آوردیم که هم در خرید کابینت آماده به شما کمک می کند و هم در سفارش کابینت:

  • بهتر است قبل از هر چیز نوع کابینت را با توجه به بودجه مدنظر خود، تعیین کنید. نوع کابینت دربرگیرنده جنس چوب و صفحات بکار رفته، طرح مدنظر و … است.
  • در انتخاب کابینت آماده، سعی کنید بهترین جنس را انتخاب کنید. برخی کابینت های آماده با جنس های ضعیف تر، ممکن است پس از مدتی، دیگر کارایی اول خود را نداشته باشد.
  • ابعاد آشپزخانه را دقیق دقیق دقیق اندازه گیری کنید. بهتر است که از یک فرد با تجربه (ترجیحا یک نصاب کابینت) کمک بگیرید.
  • چیدمان آشپزخانه را با توجه به طرحی که در نظر دارید، مشخص کرده و براساس آن، کابینت آماده را خریداری کنید.
  • در صورتی که خودتان مهارت کار با ابزار و نصب این کابینت ها را دارید، باز هم به خود اعتماد نکنید. این کار را بهتر است یک نصاب به درستی و با دقت کامل و البته تجربه، انجام دهد.
  • در طرح ریزی برای آشپزخانه با هر نوع کابینتی که مدنظر دارید، استفاده از اکسسوری های کابینت ها را فراموش نکنید.

آیا کابینت های آماده به صرفه تر از کابینت های سفارشی است؟

کابینت های آماده به دو دلیل اصلی به شما کمک می کند تا در هزینه خود صرفه جویی کنید. اولین مورد این است که هزینه های حمل و نقل کاهش می یابد زیرا بسته به اندازه زمانی که قبلاً مونتاژ شده است فضای زیادی را اشغال نمی کند.

ثانیا، از آنجایی که کابینت را در خانه مونتاژ می کنید، در هزینه های مونتاژ و نصب صرفه جویی بیشتری می شود. این هیچ چیز را از کیفیتی که از کابینت های آماده آشپزخانه ای گه انتظار دارید، کم نمی کند. زمانی که از متریال، ابعاد و طراحی مطمئن هستید، چه کابیت آماده باشد یا سفارشی، شما بهترین را برای محیط خود در نظر گرفته اید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید