دکوراسیون داخلی

5 مرحله ساده برای انتخاب رنگ آشپزخانه

ناگفته نماند که هنگام انتخاب طرح رنگ آشپزخانه، گزینه هایی وجود دارد. در واقع گزینه های زیادی وجود دارد. اگرچه ممکن است بدانید چه رنگ هایی را ترجیح می دهید، تعداد بی نهایت سایه، تن و رنگ وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید و در مورد هارمونی چطور؟ هنگام انتخاب رنگ، باید همه چیز را در نظر داشته باشید. یک طرح رنگی تنها با رنگ هایی که برای دیوارها، کف و کابینت انتخاب می کنید تعریف نمی شود – حتی رنگ کتری یا گلدان شما می تواند در رنگ بندی و دکوراسیون آشپزخانه شما دخیل باشد.

ما در این محتوا سعی داریم نکاتی برای انتخاب رنگ آشپزخانه به شما شرح دهیم.

انتخاب رنگ کابینت

دلیلی وجود دارد که کابینت ها باید اولین توجه شما در انتخاب طرح رنگ آشپزخانه باشد. بسته به مواد و سخت افزاری که استفاده می کنید، کابینت های آشپزخانه معمولاً نیمی از بودجه بازسازی آشپزخانه شما را مصرف می کنند و تقریباً ۴۰ درصد از فضای بصری این محیط را اشغال می کنند. بنابراین ایده خوبی است که از انتخاب کابینت آشپزخانه خود به عنوان پایه ای برای انتخاب رنگ آشپزخانه استفاده کنید.

رنگ، بافت و متریالی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت، بودجه و سبک خانه شما باشد. هنوز به جزییات زیاد فکر نکنید. به سادگی کابینت هایی را انتخاب کنید که با شما صحبت می کنند و به مرحله ۲ بروید.

انتخاب رنگ وسایل آشپزخانه

معمولا برای این مورد رنگ یخچال، فر، گاز و ماکروویو را در نظر می گیرند. بقیه لوازم آشپزخانه به دلیل قرار گرفتن در درون کابینت ها، خیلی مهم نمی باشند و در مجموعی نکته ای که می توانیم با توجه به تجربه خود در اختیار شما قرار دهیم این است که رنگ های تیره، بهترین رنگ برای آشپزخانه های رنگ روشن و وسایل با رنگ های روشن مانند سفید، مناسب برای آشپزخانه های رنگ تیره است.

وقتی صحبت از لوازم خانگی به میان می آید، یخچال، ماشین ظرفشویی و سینک ظرفشویی شما بیشترین تاثیر را روی رنگ بندی آشپزخانه شما خواهند داشت. شما می خواهید که لوازم خانگی شما ‘بخشی از طرح’ به نظر برسند. برای انجام این کار، کافی است وسایلی را انتخاب کنید که مکمل طرح رنگ کابینت شما هستند. وسایل استیل ضد زنگ با رنگ های قهوه ای، رنگ های زنده و سایه های خاکستری به خوبی هماهنگ می شوند. این چیزها ممکن است در ابتدا واضح به نظر برسند، اما این چیزی است که بسیاری از مردم اشتباه می کنند.

انتخاب صفحات روی کابینت

انتخاب صفحات روی کابینت یا به اصطلاح میز آشپزخانه شما به دلایل زیادی یک تصمیم مهم است. به غیر از ملاحظات عملی و بودجه این صفحات اغلب نزدیک به سطح چشم هستند و بخش قابل توجهی از فضای بصری شما را اشغال می کنند. اگر انسجام بین میز و کابینت وجود نداشته باشد، هماهنگی بصری در آشپزخانه شما از بین می رود.

هنگام انتخاب صفحات روی کابینتی، ابتدا هر گزینه ای را که خارج از بودجه شماست حذف کنید. سپس، رنگ کف آشپزخانه موجود خود را در نظر بگیرید. تطبیق این دو رنگ یک راه احمقانه برای اطمینان از هماهنگی رنگ خوب است. اگر قصد ارتقا یا تعویض کفپوش خود را دارید، به سادگی از نمونه ای از کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید تا شما را در انتخاب آن راهنمایی کند.

انتخاب رنگ و جنس کف آشپزخانه

اغلب، اتاق های مجاور خانه شما رنگ کف آشپزخانه شما را دیکته می کند. اگر نه، گاهی اوقات دشوار است که بدانید چه چیزی مناسب است و چه چیزی خوب نیست. هنگام انتخاب رنگ کف آشپزخانه، باید به خوبی با تمام عناصری که تاکنون انتخاب کرده اید هماهنگ شود.

ابتدا با انتخاب جنس کف شروع کنید. کفپوش های چوبی، کاشی و لمینت همگی انتخاب های درستی هستند. یک قانون اساسی این است که دومین رنگ غالب را انتخاب کنید (کابینت شما رنگ دیگر است). یک رنگ مکمل و در عین حال متضاد آشپزخانه شما را شکل می دهد. یک ترکیب جاودانه از کابینت‌های سفید کلاسیک و چوب یا کفپوش لمینت طرح فوق العاده ای را به آشپزخانه شما می دهد.

انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه

به اندازه کافی، دیوارهای آشپزخانه اغلب عناصر فراموش شده در هنگام تعریف یک طرح کلی رنگ هستند. دیوارها نقش مهمی در گره زدن اتاق به هم و ایجاد روحیه ای لطیف دارند. در حالی که دیوارها به طور کلی توسط کابینت ها، بین کابینتی ها و قفسه ها پوشانده می شوند، هنوز هم قسمتی از فضا است که وقتی اشتباه انجام شود بیشتر قابل توجه می شود.

رنگی را انتخاب کنید که به خوبی با کفپوش ها، کابینت ها و بک اسپلش تعادل داشته باشد. رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه به رنگ های مایل به سفید، کرم یا خاکستری کبوتری باید مکمل اکثر عناصر انتخابی شما باشد، صرف نظر از سبکی که انتخاب می کنید. رنگ های پر جنب و جوش نیز یک گزینه هستند، فقط مطمئن شوید که کفپوش ها و کابینت شما پالت ظریف تری دارند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید