دکوراسیون داخلی, موکت

راهنمای انتخاب درب کابینت آشپزخانه

انتخاب نوع درب کابینت ها یا بهتر است بگوییم انتخاب درب کابینت آشپزخانه شاید ساده به نظر برسد اما همین موضوع ساده، زیبایی و استایل دکوراسیون داخلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. پس با ما همراه باشید تا نکات و تجربیات خود را برای انتخاب هرچه بهتر درب کابینت با شما درمیان بگذاریم.

آیا واقعا سبک های مختلف درب های کابینت آشپزخانه حقیقت دارد؟

وقتی نوبت به بازسازی آشپزخانه قدیمی و یا طراحی آشپزخانه جدید می رسد، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. هنگامی که طرح و چیدمان عالی را در جای خود پیدا کردید، باید درب های آشپزخانه، کف و دیوارها، ظروف، شیرآلات و اکسسوری برقی، صندلی و… را در نظر بگیرید، بدون اینکه نوع جنس و رنگ را فراموش کنید. مهمتر از همه، شما باید برای فضا سازی هر چه بهتر آن نیز برنامه ریزی کنید – کابینت های دیواری و زیر صندلی و کمدهایی که همه ظروف آشپزخانه، ابزار و وسایل و ظروف شما را در خود جای داده است و آن را بدون درهم و برهم و منظم می کند. تمامی این موارد نیاز به برنامه ریزی دارد.

با این حال، انتخاب سبک درب کابینت ایده‌آل، صرف نظر از میزان دید آن‌ها، یکی از مواردی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. درب های کمد یا کابینت در انواع طرح ها، متریال ها و بافت ها متفاوت است. طرح های زیادی وجود دارد که ممکن است با آنها برخورد کرده باشید اما تا به حال واقعاً متوجه آن نشده اید. طراحی داخلی آشپزخانه شما همیشه باید راهنمای انتخاب کابینت شما باشد، صرف نظر از اینکه مینیمال، مدرن یا سنتی باشد. سبک‌ها یا طرح‌های مختلف جلو کابینت وجود دارد که می‌توانید در کابینت انتخابی از بین آنها انتخاب کنید، مانند صفحه تخت، سبک شیکر، زبانه و شیار، سبک میراث، درب شیشه‌ای، آشپزخانه داخلی، درب کابینت کشویی، سبک کانتری تخته مهره‌ای و کابینت آشپزخانه داخلی.

معرفی محبوب ترین سبک های درب کابینت

همانطور که قبلا ذکر شد، سبک های درب کابینت یا انواع درب های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آن ها، بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنید. چه آشپزخانه شما سنتی باشد و چه امروزی و مدرن، می توانید درب آن را عالی انتخاب کنید تا ظاهری خیره کننده و جذاب به آشپزخانه خود بدهید. برخی از محبوب ترین سبک های جلو کابینت که می توانید از بین آنها انتخاب کنید عبارتند از:

درب کابینت سبک شیکر (Shaker)

آن دسته از درب های خوش ساخت و کاربردی هستند که به دلیل ظرافت و سادگی شهرت دارند. طراحی پنج تکه آنها – یک تکه الوار برای پشت و چهار لت کوچکتر برای لبه بیرونی یا حاشیه پوشش باعث می شود درب کابینت چهره ای جذاب و در عین حال، کاربردی داشته باشد. کابینت‌های شیکر می‌توانند در خانه‌های سنتی به خوبی کار کنند، همانطور که در خانه‌های امروزی شیک عمل می‌کنند. اگر می خواهید جزییات دست نیافتنی را به آشپزخانه خود اضافه کنید، این سبک کابینت را انتخاب کنید.

کابینت درب شیشه ای

چرا ظروف شیشه ای و سرامیک های کریستالی خود را مخفی نگه دارید در حالی که می توانید با افتخار آنها را درون یک کابینت شیشه ای نمایش دهید؟ کابینت های درب شیشه ای اکسسوری ایده آل برای تکمیل زیبایی و کارایی به آشپزخانه شما هستند. کابینت های جلو شیشه ای علاوه بر اینکه برای خانه های امروزی کاملاً مناسب هستند، نیاز به یک استایل کمی دارند تا تضمین کند که محتویات کابینت مرتب چیده شده اند و می توانند بازدیدکنندگان شام شما را مجذوب خود کنند. علاوه بر این، آنچه که درون آن می گذارید به سادگی قابل دیدن است و بیشتر برای نمایش لازم برقی، ظروف شیک و سنتی استفاده می شود.

کابینت با درب های سبک Beadboard

این نوع کابیت ها برای آشپزخانه ها و خانه های سبک سنتی و کلاسیک بیشتر مناسب هستند. اگر خانه میراثی شما از پنجره آشپزخانه یا شیشه های رنگی منظره زمین سبک سنتی دارد، این کابینت ها یا کمدها ظاهر خانه را به مکان شما می بخشند. در حالی که این سبک کابینت به طرز غیرقابل انکاری جذاب است، نسبت به سایر سبک ها یا طرح های درب کابینت به گردگیری بیشتری نیاز دارد.

منظور از درب مولیون کابینت چیست؟

درب های مولیون نیز یک جنبه مهم در ساخت کابینت آشپزخانه زیبا و جذاب هستند. این بخشی از یک قاب است که آن را به بخش های متمایز جدا می کند یا تقسیم می کند. به عنوان بخش های مهم قاب، مولیون ها را می توان حذف کرد.

با این حال، این بستگی به برنامه دارد. درب های مولیون دارای شیشه هایی هستند که با نوارهای آلومینیومی یا چوب جدا شده اند تا حالت شبکه ای درون کابینت ایجاد کنند. بنابراین، اگر می خواهید به آشپزخانه خود ظاهر برجسته و جذابی بدهید، چرا در طراحی یا بازسازی کابینت آشپزخانه خود از درب های فلزی نوع مولیون استفاده نکنید؟

پس از این فرصت استفاده کنید و خانه خود را به روی ما باز کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم آشپزخانه تان را زیباتر و جذاب تر از قبل، تحویل دهیم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید