دکوراسیون داخلی

ایده نورپردازی کریسمس| دکوراسیون کریسمس

کریسمس یکی از معرف ترین جشن ها در دنیا می باشد. نزدیک کریسمس همه خانواده ها در فکر برگزاری پرشکوه آن هستند. در این مقاله ایده نورپردازی کریسمس را برای شما بیان می‌کنیم. اینکه چه راه روش های برای نورپردازی وجود دارد را به شما می گوییم تا بتوانید بهترین تزئین کریسمس خود را داشته باشید.

چراغ های رشته‌ای را تا به حال دیده‌اید؟ بله شما این چراغ های زیبا را دیده اید این چراغ رشته ای ها که به چراغ کریسمس نیز شهرت دارد، برای درخت به‌کاربرده می شود. در قدیم به جای چراغ رشته ای از لامپ های تکی استفاده می کردند. سبک چراغ های کریسمس جدید بسیار شیک و خیره کننده است.

چه نکاتی را باید در هنگام خرید چراغ رعایت کنیم؟

در قدم اول، تصمیم شما برای خرید این چراغ ها باید این باشد که آیا شما می خواهید درخت خود را در فضای بیرونی قرار دهید و یا در فضای داخلی؟ به طور کلی استفاده از چراغ های خارجی برای فضای داخلی اشکال ندارد اما به طور صددرصد ایمن نیست.

هرگز از چراغ‌های تک برای بیرون استفاده نکنید، جایی که قرارگرفتن در معرض رطوبت و آب و هوا می‌تواند آن‌ها را خراب کند و خطر آتش‌سوزی ایجاد کند. اگر دوست دارید هرسال دکوراسیون تعطیلات خود را تغییر دهید یا نمی خواهید با جدا کردن چراغ ها بر اساس نوع آن‌ها اذیت شوید، از بین چراغ ها داخلی/خارجی کاربردی ترین گزینه هستند.

چراغ های ال ای دی

در هنگام ایده نورپردازی کریسمس به اینجا می رسیم که چراغ های ال ای دی بسیار پرکاربردتر از چراغ های رشته ای شده اند. و شروع استفاده از این چراغ ها از چند سال پیش استارت خورده است. حال ما تفاوتی بین این دو چراغ محبوب را بیان می‌کنیم.

لامپ های رشته ای در برابر لامپ های ال ای دی دارای دو مزیت هستند:

  • قیمت کمتری دارند
  • درخشش آن ها مانند لامپ هاب قدیمی است.

چراغ های ال ای دی نسبت به چراغ های رشته ای دارای هزینه بالا تری است، اما انرژی کمتری را نیز مصرف می‌کند؛ و شما را مجبور می کند در طولانی مدت در مصرف آن صرفه جویی کنید.

لامپ های ال ای حدود ۱۰ درصد از انرژی استفاده می کند، اما حدود دو سه برابر بیشتر عمر می کند. همچنین آن ها دارای لایه پلاستیک هستند تا در مواقع گرم شدن لامپ دست را نسوزاند در حالی که چراغ های رشته ای به سرعت داغ می‌شوند.

شکل و اندازه و رنگ لامپ ها

لامپ های سنتی مانند اشک هنوزم محبوبیت خیلی خوبی در بین مردم دارند و بعد از آن نیز لامپ های گرد یا کره‌ای. اگر کمی بیشتر در بازار بگردید لامپ های زیاد دیگری را خواهید یافت که علاوه به صرفه بودن می تواند یکی از بهترین ایده نورپردازی کریسمس باشد. چراغ های مانند:

دانه‌های برف، مانند چراغ‌های طناب که چراغ‌ها را در یک لایه پلاستیکی شفاف محصور می‌کنند، نسبتاً رایج هستند. شکل و اندازه یک موضوع ترجیحی است، بنابراین مورد علاقه خود را انتخاب کنید، یا در خانه خود با هم ترکیب کنید.

آیا شکل ظاهری لامپ در زیبایی تأثیر دارد؟

زمانی که به دنبال ایده نورپردازی کریسمس هستیم یکی از نکاتی که توجه مارا به خودش جلب می کند شکل اندازه و رنگ لامپ است. در بازار تنوع بسیاری را مشاهده خواهید کرد، در حالی که لامپ سنتی اشک همچنان محبوب ترین است و به دنبال لامپ های گرد یا کره‌ای است، طیف گسترده ای از گزینه های دیگر را خواهید یافت. یخ‌ها و دانه‌های برف تقریباً رایج هستند، مانند چراغ‌های طناب که چراغ‌ها را در یک لایه پلاستیکی شفاف محصور می‌کنند. شکل و اندازه یک موضوع سلیقه ای است، بنابراین نورپردازی مورد علاقه خود را انتخاب کنید، یا در خانه خود ترکیب و تزئین کنید.

طول رشته نورپردازی چقدر باید باشد؟

در هنگام خرید همیشه طول رشته را بررسی کنید، تعداد لامپ ها و فاصله بین آن هارا در نظر بگیرید. به غیر از آن می توانید از راهنمای بسته بندی نیز کمک بگیرید.

طول رشته لامپ های که شکل تخصصی دارند حدود ۱۵ سانت است. لامپ های سنتی تر طول بیشتری دارند. شما باید مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما به استفاده از لامپ های با طول رشته متوسط است.

منبع نیرو لامپ ها

اکثر چراغ های این مدلی به یک پریز برق متصل می شوند که می توانید هنگام شب آن را متصل کنید. نوع باطری این چراغ نیز موجود است و می توانید برای مناطقی که دسترسی به پریز برق ندارید استفاده کنید. افراد مختلف به نورپردازی و تزئینات خارج از خانه فکر می کنند، به طور معمول به وسیله سیم کشی منبع نور را تامین می‌کند، اما شما می توانید از چراغ برقی های خورشیدی استفاده کنید.

در این محتوا اطلاعات جامع درباره ایده‌های نورپردازی کریسمس به شما ارائه دادیم با به‌کاربرده شدن موارد بالا می‌توانید نورپردازی منحصر به فردی داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید