دکوراسیون داخلی

ایده های خلاقانه و زیرکانه برای جاسازی اشیا در خانه

جاسازی اشیا در خانه، یکی دیگر از دغدغه های مهم برای افراد می باشد و استفاده از ایده های جالب جاسازی اشیا در خانه و محیطی که در آن زندگی می کنیم، اولین قدم برای رسیدن به فضایی زیبا خصوصا زمانی که فضای شما کوچک و لوازم شما زیاد هستند ، ایجاد نظم است و ایجاد نظم به آن بستگی دارد که هر وسیله ای در جای خود قرار بگیرد.

در هر اتاقی بسته به کاربردی که دارد اشیاء متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند که باید به آن ها نظم داده شده و هر یک در جای مخصوص خود قرار بگیرند که می توانیم برای این موضوع از روش ساختن جاساز در خانه استفاده کنید و از فضای خود بصورت بهینه نهایت استفاده را ببرید.

این مقاله در یک نگاه!!

  • ایده های خلاقانه و زیرکانه برای جاسازی اشیا در خانه
  • اشاره به نقطات بسیار مهم برای ساختن جاساز در خانه

ما با استفاده از ترفند های کارآمد ساختن جاساز در خانه و جاساز در منزل برای ذخیره سازی اشیاء مختلف در اتاق های متفاوت خانه می توانیم جلوه ای تازه تر، زیبا تر به محیط زندگی خود ببخشیم و حتی آن را بزرگ تر از چیزی که هست نشان دهیم. در ادامه به برخی از ایده های بسیار مهم برای جاسازی اشیا در خانه اشاره می کنیم. یا ما همراه باشید.

 دیوار های اتاق:

با اینکه نصب آینه و یا تابلو ای زیبا بر روی دیوار ایده ای بسیار ظریف و شیک به شمار می‌رود، اما زمانی که احتیاج به فضایی برای قرار دادن لوازممان داریم استفاده از قفسه های رنگی بر روی این مکان، علاوه بر این که به دیوار حرکت و پویایی می بخشد، فضای بیشتری را برای جاسازی اشیا در اتاق نشیمن در اختیار شما قرار خواهد داد و انتخاب منظقی تری خواهند بود.

بعنوان قفسه استفاده از جعبه های میوه به شما این امکان را می دهد تا قفسه ها را به هر شکلی که دوست دارید طراحی کرده و مورد استفاده قرار دهید و البته انتخاب ارزان تری هم هست !  برای مثال می توانید با روی هم قرار دادن این جعبه ها به یک سیستم قفسه بندی ایستاده دست پیدا کنید که برای بهره بردن از گوشه دیوار ها ایده مناسبی به شمار می رود یا اصلا هر طرح و رنگی را می توانید باتوجه به سلیقه تان با این جعبه هااستفاده کنید.

چیدمان بر اساس رنگ ها:

دکوراسیون و سبک لوازم خانگی داخل اتاقی که لوازمتان را در آن قرار می دهید می توانید آن محل را بزرگ تر از چیزی که هست نشان دهید مثلا رنگهای روشن مثل سفید یا ترکیب رنگهای روشن مات و خنثی دیگر در کنار این رنگ باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود و رنگهای تیره به دلیل ایجاد سایه موجب کوچک تر و بسته تر دیده شدن فضا می شوند و برای نشان داده نشدن قسمتهای قرار گرفتن جاساز در منزل یا کمتر دیده شدن قسمت های جاساز در منزل موثر است.

فضا های خالی را پر کنید:

اگر زیر  و بالای کمد ها و یا کنسول هایی که در اتاق نشیمن یا هر مکان دیگری مورد استفاده قرار می دهید فضای خالی وجود دارد، با استفاده از سبد هایی که دقیقا به اندازه زیر آن ها هستند بعنوان جاساز در منزل می توانید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

راهرو ها :

ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر: برای این که در فضایی مانند راهرو ها، اتاق نشیمن و یا اتاق خواب، فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در اختیار داشته باشید می توانید از نیمکت های صندوق دار بعنوان جاساز در منزل استفاده کنید. این نیمکت ‌ها مانند یک کمد مخفی هستند که هم فضایی برای نشستن و هم فضایی برای ذخیره سازی اشیاء مختلف در اختیار شما قرار می دهد.

اتاق خواب:

اگر در کنار و اطراف تخت خواب به دنبال سیستمی کاربردی برای استفاده بعنوان جاساز در منزل هستید شلف های دیواری می توانند بسیار کاربردی باشند.

در بالا و اطراف تخت خود بر روی دیوار، طبقات و قفسه های مختلف نصب کنید. این گونه تاج تخت خود را هم از سادگی خارج کرده و هم به حالتی کاربردی تر تبدیل خواهید کرد. هم چنین با این روش فضای کافی برای قرار دادن کتاب ها، قاب عکس ها و سایر لوازم دکوری کوچک نیز ایجاد خواهد شد. اما فراموش نکنید که اگر در منطقه ای زلزله خیز زندگی می کنید، در بالای تخت خود هیچ وسیله ای نباید قرار دهید.

انتخاب مبلمان بر اساس فرم اتاق:

بهتر که مبلمان مورد نیاز خود را بر اساس بزرگی اتاق، معماری و شکل آن انتخاب کنید. برای مثال انتخاب میز آرایش برای اتاق خواب بهتر است که در ابعاد و اندازه اتاق صورت بگیرد.

نکته : سعی کنید داخل کشو و کمد های خود را حتی با اینکه دیده نمی‌شوند و در معرض دید قرار ندارند را نیز مرتب نگه دارید. تقسیم کننده هایی که داخل کشو و کمد ها مورد استفاده قرار می گیرند می‌توانند فضایی منظم و برنامه ریزی شده ای را در اختیار شما قرار دهند.

می توانید روشهای تا کردن لباس و لوازم پارچه ای برای کمتر گرفتن فضا را هم امتحان کنید

استفاده از سطح دیوارها:

دیوار پشت تخت خواب معمولا به عنوان فضایی مرده در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل برای این که بتوانید زندگی دوباره به این دیوار ها ببخشید می توانید از سیستم قفسه های باز و یا شلف دیواری در بالای تخت خواب خود استفاده کنید.

زیر تخت خواب:

استفاده از فضای زیر تخت خواب برای  جاساز در منزل  اگر در زیر تخت خواب شما کشو یا سیستم ذخیره سازی وجود ندارد، می توانید با استفاده از جعبه های چرخدار به نحو احسنت از فضای خالی زیر تخت بهره مند شوید.

سرویس بهداشتی

کمد دستشویی:

کمد های ایستاده در مکانی مانند سرویس بهداشتی فضایی بسیار دلباز و کاربردی ایجاد می‌کنند، اما اگر سرویس بهداشتی و دستشویی شما دارای فضایی کوچک است با استفاده از کمدهای باریک می توانید به مکان نظم بخشیده و بدون فشرده کردن فضای موجود از آن بهره مند شوید.

استفاده از سبدهای حصیری:

در مکانی مانند سرویس بهداشتی نه تنها برای لباس ‌های کثیف، بلکه برای نگه داری از دستمال کاغذی ها، حوله ها و یا هر وسیله دیگری که در این مکان مورد استفاده قرار می گیرد می توانید از سبد های حصیری استفاده کنید. حصیر به دلیل این که ماده ای طبیعی است باعث می‌شود تا هوا در درون آن جریان یابد و این گونه از جمع شدن رطوبت در داخل سبد جلوگیری می کند.

آینه دستشویی:

اگر آینه دستشویی را به شکل کمد دار و یا قفسه دار انتخاب کنید می توانید لوازمی مانند مسواک، ریش تراش، لوازم آرایشی یا هر وسیله شخصی دیگر خود را در داخل آن قرار داده و به فضای ذخیره سازی بیشتری دست پیدا کنید.

لوازم توکار:

تخت , میز یا سایر لوازم توکار که زمان نیازبا دستیگره از دیوار کشیده میشن و در زمانی که از آنها استفاده نمکنیم می توانیم به داخل دیوار هل دهیم لوازمی هستند که هم در صرفه جویی فضا و هم جاسازی لوازم کارآ هستند

کتابخانه:

از این فضا برای سایر لوازم هم میشود استفاده کرد , اگر خیلی به فضا برای جاساز در منزل   نیاز دارید می توانید از دیوار های خالی برای داشتن کتابخانه استفاده کنید

استفاده برای کار دیگر:

مثلا زمانی که اتاق کار لازم دارید اما اتاق دیگری ندارد نگران نباشید. می توانید یکی از کمد های موجود در خانه را به دفتر کار تبدیل کنید! اگر کمدی با پهنای ۱۲۰ سانتی متر دارید، داخل آن یک میز کار قرار بدهید. اگر از یک صندلی تاشو استفاده کنید، بعد از اتمام کار می توانید صندلی را نیز تا کرده و داخل کمد (اتاق کار خود) قرار بدهید.

یااگر در آشپزخانه کابینت سوپر خالی دارید میتوانید برای کفش هایتان استفاده کنید هرچند بهداشتی نیست!

سخن آخر:

ما دراین مقاله لررسی همه جانبه از جاسازی اشیا در خانه پرداخیتم امیدواریم این نکات برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد از همراهی شما با سایت لوکس دکور بسیار سپاس گذاریم.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید