دکوراسیون داخلی

دکوراسیون و سرویس خواب اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک بدین جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که اتاق کودک محلی برای استراحت، بازی، فعالیت و رشد جسمی، ذهنی و روحی اوست. در دکوراسیون اتاق کودک خلاقیت و توجه جزئیات حرف اول را می‌زند.

اگر فرزندتان به اندازه‌ای کوچک است که نمی‌تواند در طراحی دکور اتاقش نظر بدهد، شما باید از دید او به اتاق و طراحی آن نگاه کنید تا نتیجه نهایی مورد پسند کودک قرار بگیرد.

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک چیدمان جزیره‌ ای بسیار کاربردی و مناسب است. در این نوع چیدمان تخت در وسط اتاق قرار می‌گیرد و سایر وسایل در اطراف آن چیده می‌شود. این چیدمان برای اتاق ‌های با متراژ بالا بسیار محیط را جذاب می‌کند.

یکی از نکات مهم دیگری که در دکوراسیون اتاق کودک بهتر است در نظر بگیریم این است که وسایل اتاق کودک را متناسب با جثه و ابعاد او تهیه کنید. در این حالت حس استقلال طلبی و امنیت او حفظ می‌شود.

برای نظم دهی به محیط اتاق کودک و همچنین تقویت حس منظم بودن در کودک، سبدهای مخصوص اسباب بازی و یا شلف‌ها با شکل‌ها و طرح‌های متنوع را در اتاق او قرار دهید و از او بخواهید پس از بازی کردن با آن‌ها، لوازم را در محل خود قرار دهند.

تم‌های رنگی خلاقانه در اتاق کودک به کار ببرید. همواره از رنگ‌های شاد و پرانرژی در کنار رنگ‌های خنثی و ملایم در اتاق کودک استفاده کنید. دیوار روبه روی تخت اتاق کودک را سعی کنید با رنگ‌های آرام بخش بپوشانید تا فرزند دلبندتان یک خواب آرام را تجربه کند.

به طور کلی هیچ رنگی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک ارجحیت ندارد بلکه مهم این است که از ترکیب رنگ‌ها به درستی در فضای اتاق استفاده شود. به طور مثال اگر در وسایل اتاق از رنگ‌های گرم استفاده کرده‌اید دیوارها را با رنگ سرد و یا خنثی بپوشانید و یا برعکس.

کودکان بسیار بی ملاحظه و حواس پرت هستند به همین دلیل نباید از وسایل بسیار گران قیمت به تعداد زیاد در اتاق آن‌ها استفاده شوند.

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس خواب یکی از اصلی ترین وسایل اتاق کودک به شمار می‌رود. در انتخاب آن باید نهایت دقت و توجه را به کار برد زیرا بخش عظیمی از دکوراسیون اتاق را شامل می‌شود به همین دلیل انتخاب آن بر اساس یک سری از معیارها بسیار مهم است. معیارهایی که هنگام انتخاب سرویس خواب برای اتاق کودک باید در نظر بگیریم شامل مواردی چون سن کودک، جنسیت، ابعاد اتاق، ایمنی وسایل، استحکام کافی لوازم، جنس و کیفیت قابل قبول و حتی مدل تخت خواب می باشد.

بعضی از انواع سرویس خواب‌ها به تخت خواب کابین دار معروف هستند و برای کودکان و نوجوانان با سن حدود ۸ تا ۱۴ استفاده می‌شود. این نوع سرویس خواب‌ها، حالت دو طبقه دارند. در طبقه بالا تخت قرار دارد و قسمت پایین محل مناسبی برای قرار دادن میز تحریر، کمد و… وجود دارد در نتیجه برای اتاق‌های با ابعاد کم تر بسیار کاربردی هستند.

قسمتی از سرویس خواب شامل تخت است. تخت که محلی برای استراحت کودک است باید استانداردهای ایمنی کافی را داشته باشد. اگر فرزند دلبندتان کم‌تر از سه سال سن دارد بهتر است از تخت‌ با میله حفاظتی استفاده کنید. دقت کنید فاصله بین میله ها نباید بیش‌تر از شش سانتی متر باشد تا امکان عبور سر کودک از بین میله‌ها وجود نداشته باشد.

سرویس خواب دخترانه اتاق کودک

سرویس خواب‌های دخترانه متناسب با سن و سال کودک در بازار موجود هستند. رنگ‌های کودکانه مثل صورتی، یاسی، زرد و سبز برای اتاق دختر بسیار شیک هستند. اگر قصد دارید سرویس خواب اتاق را تا مدت‌ها تعویص نکنید، تخت با ابعاد بزرگ تر خریداری کنید تا برای مدت بیش‌تری قابل استفاده باشد.

در سرویس خواب دخترانه حتما پاتختی را نیز همراه میز آرایش و حتی میز تحریر خریداری کنید. تناسب رنگ بین سرویس خواب و سایر وسایل اتاق خواب ایجاد کنید.

گاهی می توانید با یک خیمه چادری که بالای تخت کودک از سقف اویزان می‌شود تخت او را از حالت ساده و بی روح خارج کنید.

سرویس خواب پسرانه اتاق کودک

در انتخاب مدل سرویس خواب برای اتاق پسر جسور باشید. کودکان پسر روحیه پرانرژی و شجاع دارند به همین دلیل به انواع تخت خواب در طرح‌های کودکانه مانند شکل ماشین و… علاقه مند هستند اما دقت داشته باشید ساده ترین‌ها همواره برای مدت بیش‌تری قابل استفاده خواهند بود. طرح‌های خاص و ویژه بعد از مدت کوتاهی خسته کننده خواهند بود.

تخت خواب سرویس خواب پسرانه می‌تواند دارای کشو برای وسایل و اسباب‌ بازی های کودک باشد. از تخت خواب‌هایی که در قسمت بالای تخت و یا اطراف دارای محلی برای قرار دادن کتاب‌ها و سایر موارد مشابه هستند برای اتاق کودکان غافل نشوید.

هنگام خرید سرویس خواب پسرانه بیش تر رنگ‌های سرد و خنثی که مورد پسند پسران است را مدنظر داشته باشید.

کودکان با توجه به اینکه بازیگوش هستند و فعالیت زیادی دارند بسیار مهم است که سرویس خواب آن‌ها از کیفیت و استقامت نسبتا خوبی برخوردار باشد تا در مدت زمان کوتاهی از بین نرود.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید