دکوراسیون داخلی

دکوراسیون آشپزخانه کوچک | 6 ایده شگفت انگیز

آپارتمان ها و خانه های کوچک جذابیت زیادی دارند اما در مورد فضای آشپزخانه کمبود ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. خوشبختانه ایده هایی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک وجود دارد که ذخیره سازی و کارایی را به حداکثر می رساند. با فکر خلاقانه در مورد چگونگی استفاده بهینه از نقشه کف آشپزخانه کوچک و استفاده از هر میز اپن و دیوار بخش های مختلف خانه می توانید کوچکترین آشپزخانه ها را به فضایی تبدیل کنید که از آشپزی و معاشرت با دیگران در این فضا لذت ببرید.

در ادامه نکات مهمی در زمینه طراحی آشپزخانه برای کمک به شما در به حداکثر رساندن فضای خود، چه آشپزخانه کوچک یا فقط یک دیوار در یک آپارتمان با نقشه باز جمع آوری کرده ایم. خواه در حال بازسازی و شروع از ابتدا هستید و یا فقط می خواهید فضای موجود خود را بروز رسانی کنید ادامه مطلب را بخوانید تا آشپزخانه کوچک خود را به شکل شگفت انگیزی بهبود ببخشید.

از اکسسوری جایگذاری وسایل استفاده کنید

ممکن است فضایی برای گسترش یا افزودن یک جزیره کامل نداشته باشید، بنابراین به فکر آوردن یک گاری آشپزخانه یا چرخ دستی نازک باشید تا وسایل خود را در بخش های مختلف آن قرار دهید یا به عنوان فضای اپن اضافی عمل کنید. حتی یک کنسول باریک می تواند به عنوان یک نقطه برای تنظیم ابزارها و مواد اولیه هنگام آشپزی به کار گرفته شود.

استفاده از قفسه های بدون درب

به گفته کارشناسان لوکس دکور: “قفسه های باز بسیار کاربردی هستند و دسترسی به ظروف و لیوان ها را بسیار آسان می کنند.” اگر فضای کافی برای قرار دادن قفسه های بدون درب دارید استفاده از آن را فراموش نکنید. پیشنهاد ما این است که سعی کنید از رنگ های نزدیک به کابینت های پیش فرض آشپزخانه استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه را با کشو جایگزین کنید (تا آنجا که ممکن است)

کمدها نمی توانند به اندازه کشوها یا قفسه های متحرک چیزهایی را نگهداری کنند. در حقیقت ، فضای زیادی بالاتر از وسایل ذخیره شده در یک کابینت هدر می رود. از طرف دیگر تمام محتویات یک کشو به راحتی قابل مشاهده و دسترسی است. بعلاوه ۳ یا ۴ کشو می توانند در فضای یک کمد جا بیفتند و چیدمان بسیار منظم تری ایجاد کنند.

اطمینان حاصل کنید که کابینت ها صاف ، ساده و مدرن هستند

اگرچه باید سراغ کابینت بروید، به یاد داشته باشید که طراحی کابینت برای آشپزخانه های کوچک یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین عناصر چنین فضاهایی است. جایگزینی دستگیره ها یا دسته های سنگین با کشیدن انگشتان، دستگیره های باریک و براق دستگیره های کوچک یا نوارهای مغناطیسی ظاهری کم حجم و مدرن به کابینت های آشپزخانه شما می دهد و باعث بزرگتر نشان دادن فضای اتاق می شود. در صورتی که این ایده را در نظر بگیرید فضای بیشتر و شیک تری را برای آشپزخانه خود، ایجاد می کنید.

تا سقف آشپزخانه کابینت ها را ادامه دهید

تمام آن فضای بالای کابینت خود را هدر ندهید. به هر حال پاک کردن گرد و غبار در آنجا دشوار است! از پیمانکار خود بخواهید تا کمد را تا سقف امتداد دهد یا کمدهای جدیدی را در آن قسمت برای نگهداری وسایل اضافی در نظر بگیرد. با این کار چشمان شما به سمت بالا کشیده می شود و آشپزخانه مانند قبل کوچک به نظر نمی رسد.

البته سعی کنید این ایده را برای رنگ های روشن تر استفاده کنید. چون آشپزخانه ها با کابینت ها تیره در صورت استفاده از این ایده، فضای شما را تاریک می کند.

استفاده از متریال براق برای کابینت ها

اگر خانه ای با متراژ پایین دارید و نگران آشپزخانه آن هستید، پیشنهاد می کنم که از متریال براق برای کابینت ها استفاده کنید. بازتاب نور در این فضا، آشپزخانه شما را بزرگتر از قبل نشان می دهد. در دکوراسیون آشپزخانه کوچک این مورد بازتاب خوبی داشته و مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است.

همانطور که تاکنون توجه کرده اید، ترفند ایجاد توهم فضا است و چه چیزی بهتر از شیشه و آینه کار می کند؟ درهای شیشه ای بزرگ باعث می شوند آشپزخانه به همین جا ختم نشود و بسیار بزرگ تر از قبل نمایان شود.

شما همچنین می توانید شیشه را در کابینت چوبی خود قرار دهید (در بالا) یا به دنبال کارهای فلزی مانند آنچه در کابینت آشپزخانه مدرن دیده می شود (در زیر) باشید همچنین می توانید با استفاده از کاشی های بازتابنده یا شیشه، صفحه پشتی را نصب کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی را برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کوچکتان به شما آموزش دهیم. در دکوراسیون آشپزخانه کوچک سال ۲۰۲۱ ایده هایی وجود دارد هم هزینه کمتری را برای شما ایجاد می کند و هم بازخورد بهتری برای شما خواهد داشت.

در صورتی که قصد اجرای این ایده به بهترین شکل ممکن را دارید، با کارشناسان ما در لوکس دکور ارتباط برقرار کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید