دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی منزل مجموعه ای است متشکل از تمامی کارهای فنی داخلی منزل که درستی استفاده از تمامی فضای منزل  یا تغییرات جزئی و یا عوض کردن شکل ظاهری برای زیببا تر شدن منزل شما انجام می شود که این تغییرات هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر چیدمان و نور و رنگ آن ایجاد می شود .

این مقاله در یک نگاه!!

  • نکته طلایی برای تعیین استایل خانه ‌مهمترین اصول چیدمان منزل
  • اصول کلی طراحی دکوراسیون منزل
  • نقش افرینی وجلوه مبلمان در دکوراسیون داخلی
  • چگونه جلوه ای خاص به دکوراسیون داخلی منزل با انتخاب کفپوشی مناسب بدهیم؟
  • مراحل اجرای دکوراسیون داخلی منزل

انگیزه اصلی برای طراحی دکوراسیون داخلی ارائه شدن مشکل و رفع ان برای راحتی ساکنین انجام می پذیرد و باعث اسکان بهتر میشود تا با توجه به نوع و کاربری بهتر ساختمان یه فضای مطلوب تری ایجاد شود.

بطور کلی طراحی دکوراسیون داخلی شغلی است که در آن فضا ها ومجموعه های داخلی ساخت و پرداخت میشوند، معمولا ساختمان ها را ریشه ای و درونی ویرایش میکنند. بالا بردن سطح ظاهری زندگی ساکنین را با استفاده از ابزار و وسایل ساده و شیک تامین میکنند.

طرح هایی که برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل ارائه میکنند باید پاسخگوی نیاز ها و هماهنگ با آنها انجام شود و اصول و واقعیت هایی که در محیط اطراف وجود دارد را برجسته تر سازد .

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی منزل از روشی الگوریتمی پیروی میکند که متشکل از تحقیق و تجزیه تحلیل کارهایی است باید و یا نباید های یک پروژه و استفاده از استعدادی منحصر به فرد در زمینه طراحی و براورده نمودن نیازهای سرگروه است که به این سبب می شود یک پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل به موفقیت برسد.

نکته طلایی برای تعیین استایل خانه ‌مهمترین اصول چیدمان منزل

تصمیم گیری برای چینش سبک داخلی منزل یکی اصلی ترین نکات میباشد بطور مثال چینش یک خانه طرح سنتی در کنار چینش یک خانه ای با سبک بسیار مدرن اصلا و ابداً همخوانی ندارد و دو قطبی بودن منزل را نشان میدهد که اصلا ایده جالبی نیست پس ابتدا سبکی را برای چیدمان منزلتان انتخاب و به طراح مورد نظر ارائه دهید.

چرا که تصمیم‌گیری این  قسمت از کارها عامل تعیین ‌کننده‌ای برای قدم‌های بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد. بعدازاین تصمیم می‌توانید به طور دلخواه دکوراسیون منزل خود را به طور اصولی انجام دهید.

اصول کلی طراحی دکوراسیون منزل

یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل این است که هرگز کار خرید لوازم مورد نیاز برای دکورکردن خانه را با خرید مبلمان شروع نکنید.

بهتر است خرید مبلمان را به بعد از خرید عمده لوازم موردنیاز موکول کنید.

زیرا شاید آنچه در فروشگاه می‌بیند و نظر شمارا جلب می‌کند، بیش‌ازحد برای منزل شما بزرگ یا کوچک باشد.

نقش افرینی وجلوه مبلمان در دکوراسیون داخلی

به صورت مجموع مبلمان جلوه خاصی برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل میبخشد. مبلمان به تمامی اجزای مناسب نشستن می‌گویند؛ البته به این نکته توجه داشته باشید که که میز ناهارخوری، چهارپایه‌ها، صندلی بار و صندلی‌های میزبان هم قسمتی از سرویس مبلمان به حساب می‌آیند. نقش هرکدام از آن‌ها باعث زیبایی و لوکس بودن بیشتر در اجرای دکوراسیون داخلی منزل میشود و زیبایی آن بی نظیر می باشد.

تاثیر رنگ مبلمان، نقش مهمی از فضای اجرای دکوراسیون داخلی منزل را تشکیل می‌دهد که باید با دقت بالاتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و نسبت نور رعایت شود. یک مبلمان شیک باید به گونه ای با سبک سایر اجزای دکوراسیون داخلی منزل مانند اکسسوری، طراحی دیوارها، کف و سایر اجزای داخلی هماهنگی داشته باشد.

چگونه جلوه ای خاص به دکوراسیون داخلی منزل با انتخاب کفپوشی مناسب بدهیم؟

کف فضای داخلی یا بهتر است بگوییم مهمترین بخش منزل، قسمتی است که ما بیشتر زمان روز با آن درارتباط هستیم. و این نکته را باید به یاد داشته باشیم انتخاب متناسب آن که با سبک اجرای دکوراسیون داخلی منزل همخوانی داشته باشد بسیار مهم است. توجه داشته باشید که تغییر یک کفپوش تا چه اندازه قادر است، بر منزل ما تاثیر گذار باشد.

استفاده مناسب از یک کفپوش استاندارد این انگیزه را به وجود می اورد که ارتباطی که ما به دنبال آن هستیم را ایجاد کند. اگر مهمان پذیر هستید از چوب پارکت و اگر برخورد محیطی رسمی تر را می پسندید از سنگ و سرامیک روشن استفاده کنید.

رنگ‌های متنوع برای کفپوش زیاد میباشد که بسته به همخوانی آن با دیگر لوازم منزل بهتر است انتخاب شود.اکثراً تمامی کفپوش‌های قدیمی، نیاز به نو سازی ریشه ای و زیباسازی دارند. گاهی بهتر است هزینه اصلی برای بهینه کردن زیرسازی در نظر گرفته شوند.

با توجه به عقیده برخی از افراد چینش و طراحی دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار اسانی است و بستگی به سلیقه درونی انسان ها دارد ، بلکه این طور نمی باشد و نکات زیادی وجود دارد که اگر از انها به درستی استفاده شود ، بیشترین و مفیدترین استفاده را از فضا خواهید داشت که این موضوع به جذاب شدن بیشتر منزلتان کمک  میکند .

با یک دکوراسیون داخلی کلاسیک حرفه ای و خلاقانه منزل شما به یک فضای مطبوع و گرم تر و دلپذیرتر تبدیل می شود.

دکوراسیون داخلی نکات بسیارمهمی دارد که با کمک افراد توانمند و مجرب در این زمینه میتوانید به منزل و چیدمان ایده آل که مد نظر دارید برسید.

با رعایت نکات طراحی، چیدن و استفاده‌ی بهینه از فضا صورت میگیرد و همین امر به زیبا سازی هر چه بیشتر فضای شما کمک خواهد کرد.

برای داشتن یک منزل شیک و جذاب  کمک گرفتن ازیک تیم بسیار حرفه ای در اجرای دکوراسیون داخلی منزل به شما بسیار کمک میکند.

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی منزل

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی منزل مانند هر فرایند دیگر، دارای نکات ریز و درشتی است که باید به ان توجه های خاصی شود که با رعایت اصول تزئینات، می توان تغییراتی شیک  را با استفاده از ان ایجاد کرد.

در طراحی دکوراسیون داخلی از نرم افزار های رایج و امروزی که برای نشان دادن پایان کار استفاده می شود چرا که با کمک این نرم افزارها شما به خوبی قادر هستید  تمامی فضای داخلی را خودتان قبل از اجرای هر کار مشاهده کنید با طراحی های سه بعدی و پایان عکس و فیلمی هایی که از این نرم افزارها گرفته میشود میتوانید تمامی چیز هایی که در ذهن دارید ، هارمونی فرمی و رنگی تمامی فضاها به خوبی مشاهده و عملی کنید .

به این نکته بسیار مهم  توجه کنید که در دکوراسیون داخلی تعیین نوع سبک دکوراسیون بسیار ، به طور کلی و جامع تمام سبک های طراحی و دکوراسیون داخلی در دو مجموعه طراحی داخلی کلاسیک و مدرن و سنتی یا سلطنتی طبقه بندی میشوند که هر کدام از این سبک های اصلی خود دارای زیرشاخه ی بسیار متنوعی و با ویژگی های بسیار ویژه ای میباشند .

همانطور در انتخاب نوع سبک اجرای دکوراسیون داخلی منزل باید به مسائلی مانند ، نوع کاربرد و فعالیتی که در ان مکان انجام میپذیرد ، متراژ و مساحت ، ابعاد حجمی مکان ، نوع افرادی که در این مکان امد وشد دارند و یا اسکان دارند و همچنین به ذائقه شخصی  و خواسته های خود ، توجه داشته باشید .

کلام اخر

این مقاله برای اگاهی شما از طراحی دکوراسیون داخلی آماده شده امیداواریم این مطالب برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد از همراهی شما با سایت لوکس دکور بسیار سپاسگذاریم!

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید