دکوراسیون داخلی

تفاوت بین طراح دکوراسیون و طراح داخلی چیست؟

زمانی که شما تصمیم به ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی خود می گیرید قطعا به کمک افراد با تجربه نیاز دارید. افرادی که کارشان طراحی دکوراسیون است. این افراد بر اساس تجربیات و اطلاعاتی که تحصیل و تجربه خود به درست آورده می توانند به شما در این زمینه کمک بسیاری کنند. شما معمولا با مراجعه به سایت ها و شرکت های مختلف با دو حرفه و شخصیت روبرو می شوید. طراح دکوراسیون و طراحی داخلی. این ممکن است برای شما سوال به وجود آید که فرق این دو حرفه در چیست.

در ادامه با هم تفاوت طراح دکوراسیون و طراح داخلی را با هم بررسی می کنیم. بسیار حرفه و توانایی این دو فرد را با هم اشتباه می گیرند. مثلا از طراحی داخلی خواستار نیازهایی هستند که فقط توسط طراح دکوراسیون بر می آید. اما شباهت های زیادی نیز بین این دو وجود دارد. اما زمانی که شما تصمیم به تغییر در ساختار خانه خود می افتید با تفاوت این دو آشنا می شوید.

طراح داخلی کیست و چه توانایی هایی دارد؟

طراحی داخلی حرفه ای است که نیاز به آموزش خاص و آموزش رسمی دارد. کارهایی که معمولاً شامل مطالعه رنگ و پارچه ، آموزش طراحی رایانه (CAD) ، طراحی ، طراحی فضای ، طراحی مبلمان ، معماری و موارد دیگر است. دانشجویان معمولا بعد از فارغ التحصیلی از رشته طراحی داخلی، به عنوان کارآموز با یک طراح داخلی حرفه ای به مدت یک سال کار خود را دنبال می کنند. طراحان با برنامه ریزی مکانی راحت هستند و می توانند به طراحی و نوسازی فضای داخلی کمک کنند. از ترسیم نقشه های اولیه طبقه تا قرار دادن آخرین سیستم تزئینی. طراحان فقط ظاهر را تقویت نمی کنند. آنها همچنین عملکرد اتاق را نیز تقویت می کنند. شما با یک طراح داخلی حرفه ای می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را به طور جذاب و بر اساس خواسته های خود با بالاترین کیفیت بهبود بخشید. طراحان داخلی غالباً با معماران و پیمانکاران از نزدیک همکاری می کنند تا به دکوراسیون دلخواه که مشتری می خواهد برسند، خواه آن مشتری در حال طراحی خانه مسکونی، اداری، هتلی یا هر فضای داخلی دیگری باشد.

از لحاظ تحصیلات: طراحی داخلی حرفه ای است که به تحصیل در مدرسه و آموزش رسمی نیاز دارد. کار درگیر معمولاً شامل مطالعه رنگ و پارچه، طراحی فضا، طراحی مبلمان، معماری و موارد دیگر است. پس از فارغ التحصیلی، طراحان اغلب قبل از شروع به تاسیس شرکت خود، با یک طراح داخلی ثبت شده و تاسیس شده کارآموزی می کنند.

از لحاظ مدرک: در برخی از ایالت ها و استان ها، طراحان حرفه ای باید قبل از اینکه طراح نامیده شوند، امتحانی را پشت سر بگذارند و در دوره های خصوصی یا دولتی طراحی داخلی ثبت نام کنند. به همان اندازه مکان هایی وجود دارد که نیازی به تایید اعتبار نیست. بنابراین بهتر است قبل از شروع جستجو، از وضعیت منطقه خود و نوع نیازش به طراحی داخلی باخبر شوید.

نوع کاری که انجام می دهند: طراحان با برنامه ریزی فضایی راحت هستند و می توانند به طراحی و بازسازی فضای داخلی کمک کنند. از ترسیم نقشه های اولیه طبقه تا قرار دادن آخرین موارد مربوط به تزئینات. طراحان فقط ظاهر را دچار تغییرات نمی کنند. آنها همچنین عملکرد یک اتاق را بهبود می بخشند.

با چه کسانی کار می‌کنند: طراحان داخلی اغلب از نزدیک با معماران و پیمانکاران همکاری می‌کنند تا به ظاهری که مشتری می‌خواهد برسند. چه مشتری در حال طراحی یک خانه مسکونی، یک دفتر، یک هتل یا هر فضای داخلی دیگری باشد.

طراح دکوراسیون کیست و چه توانایی هایی دارد؟

از لحاظ تحصیل: برای تمرین حرفه ای، طراحان دکوراسیون نیاز به آموزش رسمی یا تحصیلات رسمی ندارند زیرا آنها عمدتا بر زیبایی شناسی تمرکز می کنند و در بازسازی یا برنامه ریزی ساختاری شرکت نمی کنند. پس از برنامه ریزی ساختاری و اجرا، به منظور تمرکز بر روی ظاهر سطح فضا یک دکوراسیون به تصویر می آید. بسیاری از دکوراتورهای داخلی حرفه ای دارای مدرک دانشگاهی و مدرک از شرکت های خصوصی در زمینه های مرتبط هستند، اما این الزام برای این حرفه نیست.

حتی اگر هیچ تحصیلات لازم برای تبدیل شدن به یک طراح دکوراسیون داخلی وجود نداشته باشد، برنامه ها و دوره های زیادی وجود دارد. این دوره ها اغلب بر رنگ و پارچه، طرح بندی اتاق، برنامه ریزی فضایی، سبک های مبلمان و غیره تمرکز می کنند.

آنچه آنها انجام می دهند: تزئینات خوب در حال آمدن به یک اتاق هستند و آن را به شکل بصری می کشند. برای فضاهای جدید، آنها می توانند با مشتریان ارتباط گرفته که یک سبک را انتخاب کنند، یک طرح رنگی را انتخاب کنید، مبلمان خرید و لوازم جانبی را انتخاب کنید. آنها همچنین اغلب به یک فضای موجود که نیاز به به روز رسانی یا بازنگری دارند، به ارمغان می آورد.

چه کسانی با آنها کار می کنند: تزئینات به طور کلی با هیچ پیمانکار یا معماران کار نمی کنند، زیرا کار ساختاری معمولا قبل از اینکه به هیئت مدیره برسد، کامل خواهد شد. با این حال، با سازندگان مبلمان و سایر متخصصان صنعت کار می کنند. اغلب، هر چند، آنها به طور مستقیم با صاحب خانه ها یا مدیران کسب و کار نیز در حین کار ارتباط می گیرند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید