دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

در ابتدا قصد  داریم شما را با معنی کلمه دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم . دکوراسیون یعنی مرتب کردن و آراستن . دکوراسیون داخلی یعنی انتخاب درست وسایل و چیدن آن ها به شکلی که جذاب باشد و جلوه ای خاص داشته باشد .

این مقاله در یک نگاه!!

  • فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون
  • بررسی و شناخت انواع دکوراسیون داخلی منزل

امروزه علاوه بر اینکه خانه ها را مورد دکوراسیون و تزیین قرار میدهند مغازه ها ، کارخانه ها ، فروشگاه ها ، هتل ها و . . .

در این روز ها یکی از دانش هایی که وجود دارد و بسیار کاربردی می باشد دکوراسیون داخلی منزل است . یک سری دلایل موجود میباشد که چرا این دانش مهم است و باید در نظر گرفته شود.

در فروشگاه ها و مراکز تجاری :

اینکه بتوانیم در این مراکز دکوراسیونی خلق کنیم که جلوه ای خاص بدهد باعث میشود که مشتری های بیشتری وارد و با توجه به مشتری بیشتر فروش بیشتر میشود .

بیمارستان :

ایجاد دکوراسیون در این محیط میتواند به آرامش بیماران ، همراهان و حتی کادر پزشکی و درمان کمک کرده و حس همراهی و همدلی به آن ها بدهد .

خانه های مسکونی :

ایجاد دکور در خانه باید به ایجاد حس صمیمیت بیشتر بین اعضای خانواده جلب کند.

اکنون میخواهیم شما را با فاکتور هایی مهم در زمینه دکوراسیون داخلی آشنا کنیم . این را بدانید که میشود با کمترین دردسر و پرداخت کمترین هزینه ، تغییرات بسیار زیادی را در خانه ایجاد کنیم . این کار باعث میشود حتی فضاهایی که قبلا هیچ استفاده ای نداشتند مورد استفاده قرار بگیرند و به زیبایی و جذابیت خانه بیافزاید .

قبل از تغییر دادن دکوراسیون باید نکاتی را بدانید و با آگاهی کامل دست به تغییر خانه بزنید ، در غیر این صورت در انتهای کار فضایی غیر قابل باور و آشفته رو به رو خواهید شد .

فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون

در این قسمت قصد داریم به چند فاکتور مهم برای تغییر دکوراسیون بپردازیم با ما همراه باشید.

نقش مبل در دکوراسیون :

از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده خانه و همچنین تاثیر گذار ترین فاکتور در دکوراسیون داخلی منزل مبلمان است . این مبلمان تنها شامل مبل نمیشود و انواع میز ناهارخوری ، میز بار ، صندلی و . . . شامل مبلمان میشود .

در اینکه مبلمان را چگونه بر گزینیم باید بدانید که رنگی که در مبلمان به کار میرود ۳۰ درصد از محیط داخلی را اشغال میکند و باید با توجه به هارمونی رنگ در خانه تان انتخاب شود . نکته مهم دیگر سبک مبلمانی است که انتخاب میکنیم . سبک آن باید با اجزای دیگر خانه همچون طرح دیوار و کف و وسایل خانه هماهنگ باشد .

قاب و زیبایی آن در دکوراسیون :

این را بدانید که قراردادن تابلو در منزل باعث میشود که خانه روحی تازه به خود بگیرد . همچنین اگر به درستی از این تابلو ها استفاده شود باعث افزایش صمیمیت در بین اعضای خانواده میشود . این تابلو ها میتواند تابلو هایی از عکس خانواده ، هنری ، عکاسی ، خوش نویسی و حتی تابلو فرش باشد .

روشنایی و فضایی رویایی :

از مهم ترین فاکتور ها برای داشتن خانه ای مدرن و دکور شده وضعیت روشنایی خانه است . شاخه های نوری باید به طور هماهنگ و درست به کار بروند . شاخه نوری شامل لوستر و حتی نور طبیعی باشد . برای این کار نکاتی هست که باید بدانید :

* نحوه قرار گیری شاخه های نوری با یکدیگر و در جای مناسب

* میزان نوری که از آن ها استفاده و شدت آن

* تناسب داشتن شاخه های نوری با فضای خانه و اجزای آن

* رنگ نور به کار رفته شده در خانه

از نکاتی که میتوان از تلفیق نور ها استفاده کرد داشتن جاهایی با نور خوب و جاهایی با نور کمتر است که جلوه ای بسیار خاص به خانه میدهد . البته باید بدانید که نباید در جایی بیش از اندازه از نور استفاده کرد و یا اینکه جایی بسیار تاریک شود .

تقسیم بندی یا پارتیشن بندی محیط خانه :

این کار بیشتر در خانه هایی با متراژ بالا کاربرد دارد و برای پر کردن جاهای خالی خانه بسیار مناسب است . دو نوع دارد که شامل محرک و ثابت بوده .

 کاربرد پارتیش بندی در خانه چیست؟

* جدا کردن فضای آشپزخانه از فضای ناهار خوری

* جدا کردن فضای راهرو و اتاق ها از هال یا پذیرایی

* جدا کردن ورودی از فضای هال یا پذیرایی

رنگ و دیوار ها :

در هنگام ورود به خانه ای اولین چیزی که مارا میتواند به خود مشغول کند قضیه رنگ میباشد . انتخاب رنگ مناسب خانه و دیوار ها بسیار مهم بوده و باید با نهایت دقت و سلیقه انتخاب شود .

استفاده از کفپوش :

از دلایل بسیار ساده اش بگوییم که بیشتر اوقات در تماس با کف زمین هستیم و باید به زیبایی آن نیز برسیم . اگر شما شخصیتی گرم و مهمان نوازانه دارید بهتر است از پارکت استفاده کنید و اگر رسمی تر خواهید بود بهتر است از سرامیک و سنگ در کف استفاده کنید .

گل هایی که حس طراوت و شادی میدهند :

استفاده کردن از گل ها بسیار در روحیه شما مفید خواهد بود و میتواند باعث شادمانی شما شود . این را بدانید که حتی گل ها هم باید با هر سبکی که دارید خریداری شوند .

اکنون میخواهیم شما را با انواع دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم :

بررسی و شناخت انواع دکوراسیون داخلی منزل

در این قسمت قصد داریم به شناخت و بررسی انواع دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم.

سبک مدرن :

سبکی است که وقتی آن را میشنویم جایی بی روح و خشک به ذهنمان می آید که بیشتر از شیشه و فلز و سنگ در طراحی آن استفاده میشود . در هر دوره ای طرح های مدرن متفاوت میشود .

سبک صنعتی :

بعد از انقلاب صنعتی و در درون کشور هایی که امروزه پیشرفته اند ایجاد شد . این سبک در قدیم برای کارخانه ها و مراکز صنعتی وجود داشت ولی امروزه در خانه ها نیز وجود دارد . جلوه ی این طرح با رنگ های تیره بوده و از شیشه و چوب و فلز بیشتر در این سبک استفاده میشود .

سبک مینیمال :

این سبک مثال ساده زیستی میباشد و از اسمش مشخص است که به کمترین چیز هایی قانع است . این سبک تا حدی سنتی گرا و کاملا به دور از اشراف گرایی و تجمل میباشد .

سبک سنتی :

این سبک به کشوری که در آن زندگی میکنید بر میگردد . در ایران ما دو نوع سبک داریم که یکی برای قبل از اسلام و دیگری بعد از اسلام است . از سبک های شاخص سبک بوهمیان است که به منطقه ای در شمال آفریقا و همچنین جنوب غربی آسیا تعلق دارد .

سبک انتقالی :

این سبک سبکی تلفیقی بوده و در نگاه اول بین مدرن و سنتی دچار تردید میشوید . از مزیت هایی که این سبک دارد ترکیب و ادغام لوازم و ایجاد تعادلی بین آن ها است ، مثلا مبلمان سنتی در کنار عناصری مدرن .

سبک فرانسوی :

در اولین سفر پادشاه های دوره قاجار به اروپا این سبک رواج یافت و همچنان نیز رواج دارد . این سبک ویژگی هایی همچون :

* دیوار شلوغ

* اکسسوری های بسیار قیمتی

* تابلو های زرق و برق دار

* مبلمانی که خراطی شده باشند

سبک روستیک :

این طرح ادغام روستایی و سنتی بوده و الهام گرفته از طبیعت میباشد . در این سبک دیوار ها طرحی سفید داشته و از چرم و پوست حیوانات و چوب بسیار استفاده میشود .

سبک ساحلی :

از اسمش مشخص است که از شهر های کنار ساحل الهام گرفته و این طرح بسیار پر طرفدار است . رنگ هایی که در این سبک بسیار استفاده میشود سفید و ابی و سبز است و داشتن گل در این سبک بسیار مهم و ویژه است .

سبک آرت دکو :
این سبک دارای خصوصیات تجمل گرایانه است که در آن اثار هنری بسیار یافت میشود . تابلو هایی که در این سبک استفاده میشود بسیار بسیار گرانقیمت است . در این سبک از رنگ های تیره و دیواری شلوغ استفاده میشود .

سبک مدیترانه ای :

این سبک علاوه بر سبک ساحلی در ویلا ها بسیار به چشم میخورد . در این مدل سبک از وسایل لاکچری و لوکسی استفاده میشود . رنگ هایی که این سبک دارد میتوان به قرمز و قهوه ای اشاره کرد و در این طرح باید از گیاهان و گل ها استفاده کرد .

سخن پایانی

در این مطلب ما شما را با انواع دکوراسیون داخلی منزل آشنا کردیم و فاکتور هایی برای تغییر دکوراسیون را برای شما گردآوری کرده ایم . در انتخاب سبک دکوراسیون داخلی عجله نکنید و با آگاهی کامل به سراغ آن بروید . امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد. از همراهی شما با سایت لوکس دکور بی نهایت سپاسگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید