دکوراسیون داخلی

8 ایده برتر دکوراسیون اتاق خواب کوچک

زندگی در یک فضای کوچک نیاز به کمی تفکر و خلاقیت اضافی دارد. شما باید مواردی مانند راه‌حل‌های ذخیره‌سازی هوشمند، نحوه چیدمان یک فضای تنگ و چگونگی تعیین اینکه چه چیزی مناسب یک مکان در خانه شما است را در نظر بگیرید. ما در این محتوا سعی داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به بهترین شکل، فضایی دلنشین در اتاق خواب کوچک خود ایجاد کنید. این ایده ها تماما برگرفته از بهترین ایده های دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک در سال ۲۰۲۱ است.

وقتی صحبت از تزئین یک اتاق خواب کوچک می شود، قبل از هر چیز، مهم است که به یاد داشته باشید که چیدمان از همه مهم تر و اساسی تر است. هنگامی که جای مبلمان و تخت خواب خود را به درستی مشخص کنید، می توانید شروع به اضافه کردن وسایل دیگر کرده و بهترین دکوراسیون را به نمایش بگذارید.

تزئین یک اتاق خواب کوچک می تواند سخت باشد، به خصوص اگر مجبور باشید از اتاق خواب خود برای چیزی بیشتر از خواب استفاده کنید. شما می خواهید برای هر چیزی جا داشته باشید بدون اینکه احساس کنید تنگ و بهم ریخته است و قطعا راه هایی برای طراحی یک اتاق خواب کوچک وجود دارد که شیک باشد و برای همه چیزهایی که می خواهید در اتاق خواب شما، جا داشته باشد.

در این پست به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید اتاق خواب کوچک خود را با ایده پردازی از اتاق های کوچک شیک تزئین کنید. از ایده های هوشمندانه چیدمان اتاق خواب کوچک گرفته تا الهام گرفتن از رنگ اتاق خواب کوچک و نکاتی برای بزرگتر نشان دادن آن.

یک اتاق خواب کوچک به این معنی نیست که شما باید از سبک و کارایی صرفه جویی کنید. با چند ایده طراحی هوشمندانه می توانید یک اتاق خواب کوچک دنج، شیک و جادار (احساس) ایجاد کنید و این ایده های اتاق خواب کوچک به شما نشان می دهد که چگونه به آن دست یابید.

در ادامه چند ایده مهم را با هم بررسی می کنیم:

استفاده از مبلمان چند منظوره

البته که نکته شماره یک برای طراحی هر فضای کوچک از جمله اتاق خواب کوچک، استفاده از مبلمان چند منظوره است. یک پاتختی همچنین می‌تواند یک میز تحریر باشد، تخت شما می‌تواند مبل باشد و نیز می‌تواند یک کمد با فضای ذخیره‌سازی حداکثری باشد.

مبلمان چند منظوره زیادی در بازار وجود دارد که هر کدام قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد. مبلمانی که در کنار استفاده به عنوان نشیمن، می تواند یک تخت خواب راحتی و حتی یک فضای قراردادن وسایل اضافی همانند یک انباری را در اختیار شما قرار دهد.

استفاده از تخت خواب های نصب شده روی دیوار

یکی از ایده های پرکاربرد برای اتاق خواب های کوچک و بزرگ، استفاده از تخت خواب هایی است که به دیوار نصب می شود. این نوع تخت خواب با هر نوع جنس و کاربردی به صورت چند منظوره قابل ارائه است. به طور کلی این نوع تخت خواب ها روی دیوار نصب شده و زمان استفاده کافیست آن را با دستک مشخص، پایین بکشید تا همانند یک تخت خواب، روی زمین پهن شود.

برخی از امکانات این نوع تخت خواب ها:

 • میز تحریر
 • آویز لباس
 • آینه تمام قد

تمامی این موارد با هم قابل سفارش است، البته بستگی به شرکت ارائه دهنده این محصولات دارد.

استفاده از ارتفاع زیاد اتاق خواب های کوچک

اگر اتاق خواب شما دارای سقف های بلند باشد، فرد خوش شانسی هستید. شما باید از سقف های بلند در یک فضای کوچک استفاده کنید.

اگر می خواهید فضا را باز کنید، می توانید یک تخت زیر شیروانی به اتاق خواب کوچک خود اضافه کنید. از فضای زیر تخت می توان به عنوان دفتر کار یا فضای دنج برای مطالعه استفاده کرد.

یک سقف بلند کاربردهای زیادی می تواند برای شما داشته باشد. به عنوان مثال قفسه بندی دورتادور سقف یکی از مواردی است که می توان برای ذخیره سازی بیشتر، از آن بهره مند شد.

قراردادن تخت خواب در انتهای اتاق

اگر تخت خود را در انتهای اتاق (معمولاً زیر پنجره) قرار دهید، فضای باقیمانده را برای همه چیزهایی که می خواهید در اتاق باقی می گذارید بدون اینکه تخت شما مانع شود.

اگر زمان زیادی را در اتاق خواب می گذرانید (مثلاً اگر از اتاق خواب خود به عنوان دفتر کار خانگی نیز استفاده می کنید) می توانید به آویزان کردن پرده در کنار تخت خود نیز فکر کنید. اگر از اتاق خواب خود برای کار دیگری استفاده می کنید، پرده کنار تخت خود را ببندید و احساس نمی کنید که همه چیز را در اتاق خواب خود خرج کنید (و مجبور نیستید تخت خود را مرتب کنید)

لیست ایده های دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

در ادامه برای راحتی شما ایده های دکوراسیون اتاق خواب کوچک را برایتان لیست کرده ایم:

 1. استفاده از مبلمان چند منظوره (تخت خواب شو)
 2. استفاده از تخت خواب های دیواری
 3. استفاده بهینه از ارتفاع زیاد اتاق خواب ها
 4. استفاده از تخت خواب های چند منظوره
 5. مبلمان سفارشی یا توکار
 6. استفاده از میزهای آرایشی کوچک و ترجیحا دیواری
 7. بکارگیری آینه در جاهای مناسب برای بزرگنمایی اتاق خواب کوچک
 8. رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری اتاق با رنگ های روشن و دلباز
به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید