دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای روشنایی دفترکار

اگر دفترکار شخصی دارید، می توانید با چند نکته ای که در این مقاله به شما می گوییم، می توانید محل کار خود را به بهترین شکل نورپردازی کنید. در این مقاله به ایده های روشنایی دفترکار می پردازیم. انتخاب نورپردازی مناسب برای دفتر شخصی شما می توانند در پیشرفت کاری شما مؤثر باشد. به یاد داشته باشید نور دفترکار شما به متراژ دفترکار شما نیز بستگی دارد. چند نکته به شما می‌گوییم تا نیاز روشنایی دفتر شما برطرف شود و لامپ مناسب برای هر قسمت از شرکت خود انتخاب کنید.

از چه نورهای می توانیم استفاده کنیم؟

یکی از بهترین کارهای که برای روشنایی دفترکار می توانید انجام دهید، استفاده از یک میز ایستاده است. شما می توانید از یک لامپ شارژی و یا از لامپ های با اتصال usb استفاده کنید.

چراغ سقفی نیز ایده بعدی است. نام این چراغ های سقفی Flushmount است. این چراغ ها مناسب با محیط کوچک است. ویژگی مهم این نوع لامپ ها نور پردازی کلی براتاق است.

لایه هاب نوری

مناطق مختلف دفتر شما به انواع مختلفی از نور نیاز دارند، بنابراین شما نیاز به لایه‌های مختلف نور دارید:

  • نور محیطی
  • نور کاری
  • نورپردازی تاکیدی

به عنوان مثال، از یک لامپ رومیزی برای کارهای روزانه، پروژه و یک آویز بزرگ بالای سر برای روشنایی بیشتر اتاق استفاده کنید. علاوه بر نور زیادی که به شما می دهد باعث زیباتر شدن دفتر کار شما می شود.

استفاده بهینه از جزئیات

شما می توانید، برای روشنای دفترکار به بالای سرخود نگاه ویژه‌ای داشته باشید.

به عنوان مثال می شود طراحی بسیار زیبایی در نورپردازی بالای سر خود داشته باشید، بدون اینکه لامپ اصلی مزاحمتی برای شما داشته باشد. یک لامپ سفید به شکل ساده می تواند جزئیات فریبنده ای داشته باشد برش های پیچیده، الگوها یا انواع مصالح ساختمانی می توانند نحوه انعکاس نور بر روی سقف و دیوارها را تغییر دهند.

روشنایی های چند منظوره

همه دفاترکار به یک نوع روشنایی نیاز ندارند، بنابراین باید به دنبال وسایلی باشید که کاربردی باشد و بتواند به چند منظور از آن استفاده کرد. به خصوص روشنای که می توان سایز آن را تغییر داد. در بازار لامپ های متحرکی وجود دارد که می توانید آن را در هر مکان نصب کنید، به طور مثال بر روی میز بر روی دیوار روبه روی میز کارتان و حتی روی سقف چه چیزی بهتر از این وجود دارد؟

تغییر در نور

روشنایی دفترکار باید به گونه ای باشد که خستگی چشم هنگام نگاه کردن به صفحه کامپیوتر یا مطالعه طولانی مدت باعث ایجاد مشکل نشود. به دنبال نورپردازی کاری شیک و ظریف باشید همچنین لامپ های که به شما این امکان  را بدهد که شدت نور را تغییر دهید، زیاد و یا نوررا کم کنید.

استفاده از نورهای گرم

اگر کار شما به صورتی است زیاد مطالعه می کنید، باید از لامپ های استفاده شود که روشنایی دفترکار را گرم کند؛ زیرا نور گرم باعث می شود کمتر به چشم شما آسیب رسد. همچنین به دنبال لامپ هایی باشید که اجازه می دهد مسیر نور را تنظیم کنید.

شما نباید روشنایی دفترکار خود را به چراغ های رومیزی محدود کنید. چراغ های کف نیز می توانند نور متمرکز و مستقیم را به دفتر شما بدهد.

استفاده از چراغ های آویزی می تواند برای شما بهترین گزینه باشد چراغ های رومیزی، با طول سیم بلند زیبایی منحصربه فردی را به اتاق و میز شما می بخشد. هم چنین استفاده همزمان از نور گرم و ملایم می تواند در بهتر کار کردن و مطالعه شما موثر باشد.

قبل از خرید تجهیزات برای روشنایی دفترکار، نور خروجی مورد نظر خود را در نظر بگیرید. لامپ های مختلف انواع مختلفی از نور را ایجاد می کنند. به عنوان مثال، یک سایه کریستالی نور بازتابنده و اغلب پراکنده را فراهم می کند، جایی که یک سایه مات نور را به طور یکنواخت پخش می کند.

شاید از خود سوال بپرسید چرا چراغ رومیزی انقدر محبوبیت در بین افراد دارد. یکی از دلایل که می توان به آن اشاره کرد نور متمرکز آن است. این نور باعث می شود بر روی کار خود تمرکز بالایی داشته باشید.

آباژور های دیواری

یکی دیگر از لامپ های که در چند سال گذاشته در بین مردم ترند شده است، آباژور های دیواری است که در طرح های مختلف در بازار موجود است. شما می توانید براساس چیدمان دفتر کار خود از این آباژرها با نور لایت استفاده کنید.

لامپ های مشابه

استفاده از لامپ هایی که از یک خانواده طراحی شده اند، یک راه عالی برای هماهنگ کردن یک اتاق و در عین حال نیازهای مختلف نور است. در یک محیط اداری خانگی، اگر هر لامپ دارای موقعیت مکانی باشد، بسیارمفید خواهد بود. در این صورت تغییرتعداد لامپ ها برای ارائه تمام عملکردهای مورد نیاز امکان پذیر است.

در این محتوا سعی کرده ایم بهترین پیشنهاد ها را به شما بگوییم. با رعایت کردن این نکات می توانید روشنایی دفترکار خود را به بهترین شکل مدیریت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید