دکوراسیون داخلی

4 ایده بازسازی اتاق نشیمن بسیار کاربردی

چه یک پروژه در مقیاس بزرگ باشد یا چند تغییر کوچک در خانه که خودتان انجام دهید، اتاق نشیمن تازه بازسازی شده خود را دوست خواهید داشت. اما وقتی زمان فروش فرا می رسد و پروژه های اتاق نشیمن شما بازده سرمایه گذاری بالایی دارند، در صورتی که به صورت کاملا اصولی بازسازی شود. ما در این محتوا قصد داریم بهترین ایده بازسازی اتاق نشیمن را برای شما بررسی کنیم

۱- بزرگتر کردن اتاق نشیمن

در سال‌ های گذشته، اتاق ‌های نشیمن به‌ طور سنتی محکم و فشرده برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی نگهداری می ‌شدند. اما با حرکت پلان طبقه باز در اواسط قرن بیستم، همراه با نیاز امروزی به فضای بیشتر، خریداران خانه انتظار دارند اتاق نشیمن بزرگتر از همیشه باشد.

اگر اتاقی در مجاورت اتاق نشیمن دارید که از قربانی کردن آن بدتان نمی آید، می توانید یک دیوار داخلی غیر باربر را بردارید و آن فضا را در اختیار بگیرید. اگرچه یک کار نامرتب است، اما آنقدرها هم پیچیده نیست و می تواند توسط یک صاحب خانه با انگیزه انجام شود. فقط مطمئن شوید که دیوار باربر نیست و هیچ مشکلی بعد از خراب کردن برای خانه، پیش نخواهد آمد.

یکی از جایگزین ‌های طرح باز، خانه‌ای با طرح شکسته است که بخش‌های کوچکی از حریم خصوصی را نشان می دهد و در عین حال حس کلی باز بودن را حفظ می‌کند (مانند آشپزخانه هایی که هنوز در طرح قدیمی باقی مانده و حالت اپن ندارند). می توانید این فضاهای فرعی را با نیم دیوار، دیوار شیشه ای، ستون و یا با قطعات غیر دائمی مانند قفسه کتاب (پارتیشن بندی گزینه مناسبی برای این موضوع است) تعریف کنید.

۲- درب ورودی را بروز کنید

آیا شما یک پروژه بازسازی خانه می خواهید که پس از آن تغییرات زیادی را ببینید؟ اگر اتاق نشیمن تان در محیط ورودی منزل شما قرار دارد، تغییراتی در این بخش می تواند جذابیت بیشتری به این اتاق ایجاد کند.

عوض کردن درب ورودی به گونه ای است که با یک تیر، دو نشان را می زنید. این تغییر نه تنها جذابیت بیرونی خانه شما را بیشتر می کند، بلکه زیبایی جدیدی به اتاق نشیمن جلوی شما می بخشد.

با توجه به تجربیات ما در این چند سال گذشته، یک درب ورودی جدید دارای بازگشت سرمایه بالاتری نسبت به هر پروژه خانه دیگری است و بیش از ۹۱ درصد از هزینه آن را پس از فروش منزل به ارمغان می آورد. البته ما این نکات را برای کسانی می گوییم که قصد خرید و فروش خانه و بازسازی آن را دارند.

۳- پنجره ها را عوض کنید

اتاق های نشیمن یکی از محیط های پررفت و آمد زندگی هستند و هیچ چیز مانند جریان نور طبیعی از پنجره های شما حس خوب زندگی را برایتان تداعی نمی کند.

اگر شما هم مانند سایر صاحب خانه ها هستید، پنجره های اتاق نشیمن شما ممکن است قدیمی و دیگر بازدهی انتقال نور به اندازه کافی را نداشته باشد. با تعویض پنجره های جدید به فضاهای پنجره خود جانی دوباره ببخشید. پنجره های جدید ۷۰ تا ۷۵ درصد هزینه اولیه شما را جبران می کند.

علاوه بر این، با تعویض پنجره های ضعیف با پنجره های مقاوم در برابر آب و هوا، در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

البته تعویض پنجره ها، مزیت های دیگری نیز دارد. مزیت های که شامل کاهش سر و صداهای بیرون، افزایش بازدهی دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و … را دارد.

۴- رنگ مناسبی را برای اتاق نشیمن انتخاب کنید

در هیچ اتاق دیگری از خانه، رنگ به اندازه اتاق نشیمن اهمیت ندارد. اتاق نشیمن خواه برای وقت گذرانی، تماشای فیلم، مطالعه استفاده شود، اتاق نشیمن همیشه بهترین محیط برای وقت گذراندن است. با توجه زیادی که به این ناحیه معطوف شده است، طرح و رنگ باید کاملاً بی نقص باشد.

نقاشی داخلی یکی از این ایده های کاربردی با هزینه مناسب است. از آنجایی که هزینه ابزار و مواد بسیار پایین است، مطمئناً بازدهی عالی را در جذب خریدار دریافت خواهید کرد.

اما شما باید یک پالت رنگ اتاق نشیمن را انتخاب کنید که برای اکثر خریداران جذاب باشد. رنگ‌های سفید، خاکستری، بژ و سایر رنگ‌های خنثی از نظر رنگ‌هایی که مورد پسند یکدیگر هستند، پیشتاز است. قهوه‌ای، طلایی و نارنجی خاکی رنگ اتاق نشیمن را به رنگ‌های تیره‌تر می‌آورند و توجه خریداران بالقوه را به خود جلب می‌کنند. اتاق‌های نشیمن آبی عمیق حسی از سنت غنی را منتقل می‌کنند، در حالی که آبی‌های روشن‌تر، احساس وزش و بی‌خیالی یک روز در کنار دریا را تداعی می‌کنند.

نتیجه گیری

ایده بازسازی اتاق نشیمن همانند دیگر ایده های بازسازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. ما در این محتوا سعی کردیم کاربردی ترین ایده ها را برای شما فراهم کنیم. ایده هایی که سالیان سال در پروژه های بازسازی ما کاربردی واقع شده و بهترین دکوراسیون را در این محیط پرطرفدار، ایجاد کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید