دکوراسیون داخلی

 مبلمان چند عملکردی و جمع و جور برای دکوراسیون خانه های کوچک

در جهان امروز مبل چند منظوره به یکی از ایده های بسیار خلاقانه و خردمندانه می باشد. و همچنین به دلیل وجود تنوع بسیار زیاد در ارائه محصولان و نیاز به حضورخلاقیت بیشتر در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و یا محل کار ، و سایل و مبلمان های هوشمنده طراحی و روانه بازار شده اند که چندین کاربر دارند در ادامه ما قصد داریم به شناخت و بررسی مبل های چند منظوره بپردازیم.

این مقاله در یک نگاه!!

  • انواع کاربرد مبلمان های چند منظوره در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک
  • استفاده از میز های دیواری در آشپزخانه
  • تبدیل فضای نشیمن به اتاق خواب تنها با یک ایده
  • فضای غذاخوری و مشکلات ناشی از میز غذاخوری

یکی از دلایلی که مبل چند منظوره به وجود آمدند، رشد جمعیت جهان بوده است. به همین دلیل در کلان شهر ها اغلب منازل متراژ بسیاری کم دارند . به همین منظور بهترین ایده برای این منازل چند کاربردی کردن وسایل می باشد، که مبلمان یکی از آن ها می باشد.

یکی از مزیت های فوق العاده برای چند منظور کردن وسایل ، استفاده حداکثری از فضا می باشد و همچنین وجود کمترین پرتی در منزل می باشد.

خلاقیت طراحان را در این میان نباید نادیده گرفت ، کسانی که طراحی مبلمان های چندکاربرد را انجام میدهند کاری کرده اند که نه تنها از ابعاد اصلی مبلمان کم شده است بلکه با آن ابعاد به فضای خانه افزوده شده است.

از گذشته نیز اوضاع بر همین منوال بوده است که ما در دنیای صنعت خانه و مبلمان سازی هر روز شاهد پیشرفت ها و طرح هایی جدید در زمینه بوده ایم.

حتی اگر شما خانه ای با ابعاد مناسب و بزرگ در  اختیار دارید می توانید با وجود این خلاقیت و نوآوری منزل خود را از یک نواختی خارج کنید.

بسته به هر فضایی شما می توانید با عملکرد مبلمان به نیاز های خود پاسخ دهید. زیرا مبلمان و کسسوری ها برای هر فضایی متفاوت است. به عنوان مثال می توانیم به اتاق خواب و یا اتاق مطالعه اشاره کنیم که در اتاق خواب از تختخواب استفاده می شود اما در اتاق مطالعه از میز استفاده می شود.

اما به دلیل چند منظوره بودن مبل چند منظوره شما می توانید از آن در اتاق مطالعه، فضای نشیمن و فضای غذاخور قرار گیرند. این موراد نیز یک مصادق عینی برای مبل چند منظوره می باشد. همانطور که در قسمت بالا گفته بودیم قصد داریم در این مقاله به شناخت و بررسی مبل های چند منظوره بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع کاربرد مبلمان های چند منظوره در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

در این قسمت می خواهیم کاربرد مبلمان های چند منظوره در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک بپردازیم:

استفاده از میز های دیواری در آشپزخانه:

به اگر از فضای آشپزخانه خود رضایت کافی ندارید و متراژ کافی برای انجام کار های آشپزی و سایر امور ندارید.

می توانید از میز های دیواری چندین منظوره استفاده کنید با استفاده از این میز ها بسیاری از مشکلات درون آشپزخانه شما خود به خود حل می شود.

تبدیل فضای نشیمن به اتاق خواب تنها با یک ایده :

یکی از ایده های خلاقانه برای فضای نشیمن چند منظوره کردن میز تلویزیون می باشد. این کار تنها با خرج کردن ذره ای خلاقیت قابل حل است ! شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر میز تلویزیون خود را در بازه زمانی که غیر قابل استفاده است به کتابخانه تبدیل کنید. که شما با انجام این کار به راحتی هر چه تمام تر می توانید کار ها را از پیش ببرید و از باز شدن فضا لذت ببرید.

همچنین برای افرادی که خیلی خوش ذوق هیتند می توانند از پشت دیوار میز تلویزیون به عنوان اتاق خواب استفاده کنند!!

این روش تنها با قرار دادن یک تخت خواب به علاوه لوازم جانبی آن در این دیوار، براحتی می توانید برای خود یک فضای اشتراکی از فضای نشیمنه و اتاق خواب طراحی کنید.

که این مورد یک اتفاق بسیار مهم و همچنین از مزیت های فوق العاده برای مبل چند منظوره می باشد.

فضای غذاخوری و مشکلات ناشی از میز غذاخوری:

بسیاری از خانه های با متراژ کم نیاز مبرم به یک میز غذا خوری دارند اما برای میز ها تجملاتی و همچنین متوسط فضای کافی ندارند. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا شما می توانید با استفاده از میز و صندلی های چند منظوره استفاده کنید که با کمترین جای گیری ممکن بیشترین بهره را ببرید.

یکی از ایده هایی که امروز بیشترین کاربرد را در بین سایرین برای  میز ناهار خوری در خانه های کوچک دارد این است که  شما می توانید میز و صندلی خود را در باکسی به صورت کاملا سازماندهی شده جمع آوری کنید و یا به غیر از آن شما می توانید با استفاده از میز های چند منظوره هم برای از آن میز به منظور غذاخوری استفاده نمایید و هم به منظور جلو مبلی بهره ببرید.

سخن آخر:

ما در این مقاله به شناخت بسیاری از روش و همچنین کاربرد های مبل چند منظوره پرداختیم امیدواریم نکات ذکر شده برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید