دکوراسیون داخلی

اهداف بازسازی منزل در تهران

امروزه باتوجه به قیمت‌های نجومی هر مترمربع زمین و یا آپارتمان در تهران، بازسازی خانه قدیمی و تبدیل آن به یک فضای دلنشین برای زندگی با هزینه کم‌‌تر انتخابی هوشمندانه و مقرون به صرفه محسوب می شود. در این مقاله بازسازی منزل در تهران را بیشتر بررسی میکنیم:

بازسازی بنا از گذشته تا کنون وجود داشته است. در ایران قدیم و در عصر حاضر بازسازی آثار تاریخی و منازل به فراوانی برای زیباسازی و حفظ استحکام ساختمان انجام می شود.

در بازسازی منزل اهداف بسیاری دنبال می شود که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

  1. مدرن سازی برای به‌ روز شدن ظاهر منزل
  2. تغییر نقشه خانه برای استفاده بیش‌تر و بهینه از فضای موجود
  3. ایجاد تنوع برای افزایش روحیه افراد خانواده
  4. افزایش استحکام خانه در‌صورتی که مدت زمان زیادی از ساخت زیربنا گذشته باشد
  5. گاهی با هدف جذب مشتری برای به فروش رفتن منزل بازسازی صورت می گیرد.

اولین و مهم ترین مرحله بازسازی؛ تخریب

اگرچه شاید به نظر برسد که تخریب جزء آسان ترین مراحل بازسازی یک منزل است اما باید بدانید که تخریب مهم ترین مرحله از نظر امنیت ساختمان محسوب می شود زیرا اگر تخریب به درستی و به صورت استاندارد انجام نگیرد ممکن است در طی این مرحله افراد بدون تخصص در این زمینه آسیب های جبران ناپذیری را به بدنه و یا تجهیزات ساختمان بزنند که در این حالت هم مقدار هزینه نهایی برای شما افزایش پیدا می کند و هم تا زمان جبران خسارت وارده، زمان شروع عملیات بازسازی به تاخیر می افتد.

پس همواره این نکته را به یاد داشته باشید: تخریب وظیفه تخصصی و مهندسی شده است که باید توسط افراد متخصص و با نظارت مهندسان کاربلد انجام شود تا خسارت به بار نیاورد.

مراحل بازسازی منزل در تهران

۱. برقراری یک جلسه کاری بین تیم بازسازی و کارفرما برای تعیین اهداف و بیان ایده‌‌ها، اولین مرحله از شروع بازسازی به شمار می ‌رود. در این جلسه درباره درخواست‌ها و نیازهای مشتری صحبت می شود تا تیم بازسازی بداند در نهایت منزل را باید چگونه به مشتریان تحویل دهد. پس از این مرحله نقشه رندر شده از منزل توسط مهندسین زبده طراحی می شود. پس از تایید نهایی نقشه منزل، ساخت شروع می شود.

۲. دومین مرحله از بازسازی، اجرا و تکمیل چهارچوب خانه است. در این مرحله، گچ گیری با مرغوب ترین گچ، برق کشی و … توسط متخصصان ماهر و باتجربه انجام می گیرد. کناف کاری برای سقف کاذب برای زیباسازی سقف ها نیز توسط کناف کار صورت می گیرد.

۳. نورپردازی، یکی از مهم ترین مراحل به شمار می رود زیرا درصورتی که نورپردازی به درستی و هوشمندانه انجام نشود زیبایی و جذابیت سایر طراحی‌ها به چشم نمی آید. نورپردازی صحیح باعث چشم نوازی هرچه بیش‌تر سازه می شود و زیباسازی دوچندانی را برای خانه به ارمغان می اورد. لذا استفاده نادرست از نورها ممکن است کلیه طراحی های انجام شده را زیر سوال ببرد پس در نورپردازی بسیار باید دقت داشت و باید سلیقه به خرج داده شود.

۴. در چهارمین مرحله و پس از نورپردازی به کف پوش‌ پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها می پردازیم. کف پوش منزل می تواند با توجه به بودجه و سلیقه مشتری سرامیک، پارکت، سنگ و… باشد.

۵. در مرحله بعدی رنگ آمیزی سقف‌ها انجام می شود که اکثرا مشتریان رنگ سفید را برای سقف انتخاب می کنند. گاهی قسمتی از دیوارها هم باتوجه به نظر مشتری به رنگ  دلخواه رنگ آمیزی می شود. پس از مرحله رنگ کاری، برای پوشش دیوار می توانید از سنگ‌ های دکوری، آینه کاری، چوب‌هایی با جنس و ظاهر خاص، کاغذ دیواری و هزاران مدل دیگر دیوارپوش استفاده کنید.

۶. مرحله آخر که در زیبایی نهایی محیط بسیار تاثیر گذار است، نحوه چیدمان وسایل و به نوعی دکوراسیون داخلی منزل است زیرا اولین بار که بیننده به خانه ورود پیدا می کند پیش از هرچیز نحوه چینش نظرش را جلب می کند پس این نکته بسیار مهم و حیاتی است. هرچه وسایل به کار برده شده در متزل شیک‌تر باشد و بیش‌تر اجزای مختلف محیط باهم تنظیم ظاهری و رنگی داشته باشند خانه زیباتر و دل انگیزتر خواهد بود.

حداقل هزینه بازسازی منزل در تهران

هزینه بازسازی منزل در تهران به موارد بسیاری بستگی دارد و نمی توان برای همه افراد خواهان بازسازی منزل یک نسخه یکسان با هزینه‌های مشابه پیچید.

یکی از نکاتی که بسیار روی هزینه بازسازی تاثیر می گذارد این است که شما تعیین کنید می خواهید تنها قسمت های قابل رویت خانه‌تان را بازسازی و نوسازی انجام دهید یا این‌که در کنار آن می خواهید استحکام ساختمان را هم با بازسازی افزایش دهید که خب قطعا هزینه بازسازی به روش دوم بسیار بیش‌تر خواهد بود.

به صورت کلی هزینه بازسازی منزل به فاکتورهای متعددی بستگی دارد؛ مانند: متراژ خانه، جنس مصالح استفاده شده، مقدار دستمزد تیم بازسازی و کارگران، جنس تجهیزات و وسایل به کار رفته شده در منزل که می تواند ایرانی یا خارجی و در قیمت های متفاوت باشد، هزینه‌های اضافی و پیش بینی نشده که در حین کار به وجود می آید و بسیاری دیگر از موارد.

مدت زمان موردنیاز برای بازسازی منزل در تهران

مدت زمان لازم برای بازسازی می تواند از یک تا چند روز و یا حتی چند هفته متفاوت باشد. این زمان وابسته به خدمتی است که شما از پیمانکار درخواست کردید. هرچه میزان بازسازی، متراژ منزل و درجه سختی کار بیش‌تر باشد برای اتمام کار زمان بیش‌تری مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که همواره زمان پیش بینی شده برای خاتمه کار درست از آب درنمیاید زیرا گاهی مشکلی پیش می آید یا یکی از افراد مانند برقکار یک تا چند روز دیر کارش را شروع می کند در نتیجه به همین ترتیب کلیه کارها عقب می افتد به همین دلیل همیشه زمان اضافه برای اتفاقات پیش بینی نشده در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در پایان مهم ترین نکته را فراموش نکنید: برای این‌که یک کار خوب، باکیفیت و مطابق سلیقه تحویل بگیرید از یک تیم ماهر و باتجربه در زمینه مهندسی، ساختمان سازی و بازسازی کمک بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید