دکوراسیون داخلی

راهنمای انتخاب نور زیر کابینتی | نکات + موارد ایمنی

آیا تاکنون در آشپزخانه خود زمانی که در حال آماده سازی یک وعده غذایی بودین، کمبود نور را احساس نکردید؟ گاهی اوقات بدن شما نیز در کاهش نور کمک کرده و باعث میشود شما نور کافی برای مشاهده مواد غذایی نداشته باشید. در این لحظات، داشتن نور اضافی مستقیماً بالای سر شما بسیار مفید خواهد بود. اما نور بالای سر دیگری کجا قرار می گیرد که در نهایت مسدود یا مبهم نشود؟ پاسخ این است که نور دیگری را در سقف نصب نکنید، بلکه باید به فکر انتخاب نور زیر کابینتی باشید.

نوارهای نوری زیر کابینتی به آشپزخانه شما نورپردازی کاربردی و زیبایی می بخشد. در حالی که لوسترها و آویزهای دراماتیک حکم یک پارامتر زیبایی را دارند، نورهای زیر کابینت حکم یک نور کاربردی را برایتان خواهد داشت. آنها سطوح تیره را روشن می کنند تا بتوانید غذا بپزید و با خیال راحت و آسان در آشپزخانه حرکت کنید. این در حالی است که حتی این نورها قابل دیدن نیستند، آنها نور را در زمانی که شما به آن بیشتر نیاز دارید و زمانی که چراغ های سقفی شما به سادگی زوایای نور مورد نیاز شما را فراهم نمی کنند، بسیار کاربردی هستند.

این وسایل روشنایی مطمئناً کاربردی هستند، اما به زیبایی و محیط آشپزخانه نیز کمک زیادی می کنند. تصور کنید در اواخر عصر در خانه خود قدم می زنید. خورشید از قبل غروب کرده است و کم کم محیط خانه در حال تاریک شدن است.

چراغ های سقفی برای روشنایی کل اتاق عالی هستند و به شما کمک می کنند فضا را کامل ببینید. با این حال، آنها اغلب قادر به ایجاد آرامش بخش ترین حالت، به خصوص برای آشپزخانه شما نیستند. به جای روشن کردن یک چراغ بالای سر و روشن شدن با نور شدید، می توانید روی نوارهای چراغ زیر کابینت خود حساب باز کنید و در عین حال بتوانید هر آنچه را که در آشپزخانه نیاز دارید ببینید. زمانی که فقط به نور نیاز دارید، چراغ های کم مصرف زیر کابینت ممکن است گزینه ای برای آشپزخانه شما باشد.

یکی از ویژگی های مثبت این نورها، قابلیت نصب آسان آن است یعنی حتی خودتان نیز می توانید آن را نصب کنید. اگر به دنبال راهی برای تازه کردن زیبایی آشپزخانه بدون صرف هزینه گزافی برای بازسازی کامل هستید، چراغ های زیر کابینتی راه حلی هستند. نصب آن نسبتاً آسان است و دیگر لازم نیست نگران خراب کردن آشپزخانه خود باشید یا نیاز به تعمیرات گسترده تر از پروژه اصلی داشته باشید. کارکنان خوش برخورد و آگاه ما در انتخاب نور زیر کابینتی به شما کمک می کنند تا تصمیم بگیرید که چه نوع نورپردازی زیر کابینتی در آشپزخانه شما بهتر عمل می کند و نکات و توصیه های ارزشمندی را در مورد نصب واقعی چراغ ها با کمترین مشکل و ناراحتی به شما ارائه می دهند.

ما در مجموعه خود متوجه شدیم که بسیاری از صاحبان خانه‌ها ممکن است به فکر نصب روشنایی زیر کابینتی در آشپزخانه‌های خود نباشند، زیرا از قبل دارای چراغ‌های سقفی کاملا روشن هستند. ما اینجا هستیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این گزینه روشنایی و اینکه چرا ممکن است آن چیزی باشد که آشپزخانه شما به آن نیاز دارد به شما ارائه دهیم.

ویژگی های نورهای زیر کابینتی

روشنایی زیر کابینت برای آشپزخانه ها لازم نیست، اما اگر تصمیم به خرید و انتخاب آن را ندارید، مزایای شگفت انگیزی را از دست خواهید داد. هر چه نور بیشتری در آشپزخانه خود داشته باشید، روشن تر خواهد بود و بهتر می توانید هر کاری را که انجام می دهید ببینید. یک آشپزخانه روشن همچنین احساس خوشایند و شادی بیشتری دارد، بنابراین می توانید از این گزینه نورپردازی برای آوردن شادی بیشتر به خانه خود استفاده کنید. در اینجا برخی از مواردی که این وسایل روشنایی به میز ارائه می دهند آورده شده است:

 1. فراهم آوردن نوری کاربردی در محیط آشپزخانه
 2. محیط های سایه افتاده، از بین می رود
 3. زیبایی دوچندان با نورهای زیرکابینتی
 4. مصرف انرژی کمتر نسبت به روشنایی سقفی
 5. ایمنی بیشتری نسبت به روشنایی سقفی دارد

۶ مدل پرکاربرد نورهای زیر کابینتی

مانند تقریباً هر ویژگی آشپزخانه ای که ممکن است به بازسازی یا به روز رسانی آن فکر کنید، در مورد نورپردازی نیز گزینه های زیادی خواهید داشت. این بدیهی است که شامل چراغ های زیر کابینت نیز می شود. هنگام خرید چراغ های زیر کابینتی جدید خود، با ۶ نوع اصلی (۶ نوع متداول) از این لامپ مواجه خواهید شد:

 1. چراغ زیرکابینتی LED یک متری | با تعداد وات های متفاوت (۹ وات، ۶ وات، ۱۸ وات)
 2. چراغ کابینتی سنسوردار شارژی
 3. چراغ تاج کابینتی ۳ وات
 4. چراغ کابینتی کنج ۸ وات ۹۰ سانتی
 5. چراغ دکوری روکار ۲.۱۶ وات ۳۹ سانتی
 6. چراغ زیر کابینتی فلورسنت
به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید