دکوراسیون داخلی

15 ایده آشپزخانه کوچک سال 2021

ایده اشپزخانه کوچک سال ، موضوعی است که ذهن تعداد زیادی از افراد را مشغول کرده است. زیرا آشپزخانه قلب خانه شماست و نحوه طراحی و دیزاین آن تاثیر مستقیمی در راحتی و آسایش افراد دارد.

در منازلی که متراژ زیادی دارند؛ دغدغه نحوه دیزاین و طراحی آن نیز کمتر است اما زمانی که متراژ منزل کم است؛ بسیار مهم می­ باشد که نحوه طراحی آن به بهترین شکل انجام شود. از همین رو، در این مقاله به دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده می پردازیم تا بتوانید با کسب ایده­هایی نو و جدید، اشپزخانه­ ای مدرن را طراحی کرده و به بزرگ نمایی فضای آن کمک کنید. همچنین می توانید با اجرای ایده­ های این مقاله فضایی بهینه را برای آشپزخانه خود دیزاین نمایید.

روش های چیدمان آشپزخانه کوچک

برای آنکه بتوانید آشپزخانه ای با فضای کم را به بهترین شکل دیزاین کرده و از آن به صورت بهینه استفاده نمایید؛ می توانید راهکارهایی که در ادامه به آن می پزدازیم را اجرا نمایید.

 • استفاده از رنگ های روشن
 • نورپردازی آشپزخانه
 • دکوراسیون مدرن و سنتی
 • استفاده از کاغذ دیواری
 • استفاده از رنگ متمایز
 • تاثیر گیاه در اشپزخانه
 • دکوراسیون ساده
 • تم تمام چوب
 • کابینت ها
 • میز غذا خوری
 • استفاده از کفپوش
 • بهترین هود برای اشپرخانه کوچک
 • اجاق گاز اشپزخانه
 • استفاده از وسایل برقی
 • سینک آشپزخانه

استفاده از رنگ های روشن

برای ایده اشپزخانه کوچک سال ۲۰۲۱ می توان با اجرا روش های بزرگنمایی، اشپزخانه خود را بزرگتر نشان داد. یکی از این شیوه ها، استفاده از رنگ های روشن است. مخصوصاً رنگ های کرم و آبی روشن، می تواند موجب بزرگتر نشان دادن فضای اشپزخانه شود.

نورپردازی آشپزخانه

راه دیگری که می توانید موجب بزرگنمایی فضای آشپزخانه شوید؛ نورپردازی مناسب است تا موجب تقویت روشنایی اشپزخانه شود. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از نورهایی زیر کابینت ها، فضای نورانی و روشنی را برای انجام امور مربوط به آشپزخانه فراهم نمایید.

دکوراسیون مدرن و سنتی

برای اجرا ایده اشپزخانه کوچک سال ، می توانید از تلفیق دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده و مدرن استفاده نمایید تا زیبایی بیشتری را به اشپزخانه ببخشید.

استفاده از کاغذ دیواری

یکی دیگر از شیوه هایی که موجب جذابیت اشپزخانه های کوچک می شود؛ کاغذ دیواری است که در اشپرخانه مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه از رنگ های روشن برای انتخاب کاغذ دیواری استفاده کنید؛ آشپرخانه شما بزرگتر و زیباتر دیده می شود.

استفاده از رنگ متمایز

اگر می خواهید اشپرخانه ای جذاب و متفاوت داشته باشید؛ می توانید از یک رنگ متمایز نسبت به سایر رنگ آمیزی وسایل خود استفاده نمایید. اینگونه زیبایی بصری جذابی را به اشپزخانه خود هدیه کرده اید.

تاثیر گیاه در اشپزخانه

استفاده از گل و گیاه باعث ایجاد حس زندگی و شادی در هر محیطی می شود. در اشپزخانه های کوچک به دلیل فضای کمی که دارند؛ وجود گل و گیاه و یا استفاده از ماگ ها و ظروف رنگی، می تواند موجب شادابی و سرزندگی اهالی خانه شود.

دکوراسیون ساده

مهم ترین اصل برای ایده اشپزخانه کوچک سال، استفاده از دکوراسیون ساده و خلوت است. اگر اشپزخانه شما پر از وسیله و شلوغ باشد؛ باعث کوچک دیده شدن بیشتر فضا می شود.

تم تمام چوب

برای بهتر شدن فضای اشپرخانه کوچک، می توانید از تم تمام چوب استفاده کنید تا زیبایی بهتری به این مکان ببخشید.

کابینت ها

کابینت بخش مهمی را در اشپرخانه به عهده دارد. در اشپزخانه های کوچک بهتر است از کابینت هایی با رنگ روشن و درهای شیشه ای استفاده کنید تا فضای آن، بزرگتر بنظر آید. همچنین اگر به دلیل فضای محدود کابینت ها، محبور به چیدمان برخی از وسایل بر روی اُپن هستید؛ پیشنهاد می کنیم به کمک ایجاد قفسه هایی مناسب با وسایل برقی، آنها را در قفسه ها چیده و اُپن اشپزخانه را خلوت نگه دارید.

همچنین بهتر است در اینگونه از اشپرخانه ها، کابینت ها را تا سقف امتداد داده تا فضای  بیشتری را در اختیار داشته باشید.

میز غذا خوری

امروزه میز غذاخوری جزء وسایلی است که در همه خانه ها وجود دارد اما در اشپزخانه های کوچک، چگونه از میز غذاخوری استفاده کرد؟

یکی از بهترین راه ها برای ایده اشپزخانه کوچک سال ، استفاده از صندلی های پایه بلند در کنار اُپن است تا فضای کمتری را به خود اختصاص دهد. همچنین، استفاده از میز و صندلی تاشو نیز می تواند انتخاب مناسبی برای اینگونه از اشپزخانه ها باشد.

استفاده از کفپوش

کفپوش اشپزخانه نیز می تواند گزینه ای مناسب برای جلوه دادن به این بخش از منزل باشد. البته دقت کنید که از کفپوشی طرح دار استفاده کرده تا موجب بزرگنمایی اشپزخانه گردد.

بهترین هود برای اشپرخانه کوچک

برای اشپرخانه های کوچک می توان از هود های ترکیبی با اجاق گاز استفاده کرد تا فضای کمتری را به خود اختصاص دهند.

اجاق گاز اشپزخانه

بهترین اجاق گاز برای اشپزخانه های کوچک، گازهای رو میزی است تا بتوان فضای بیشتری از آشپرخانه را در اختیار داشته باشید.

استفاده از وسایل برقی

در اشپزخانه های کوچک بهتر است؛ وسایل برقی مانند لباسشویی را در اتاق دیگری قرار دهید و یا محفظه ای را برای وسایلی مانند یخچال و ماشین ظرفشویی اختصاص داده تا فضای کمتری از اشپزخانه را گرفته و رفت و آمد راحت تر باشد.

سینک آشپزخانه

اگز فضای اشپزخانه شما کوچک است و امکان استفاده از ماشین ظرفشویی را ندارید؛ سینکی بزرگ تهیه کنید تا بتوانید در هنگام ظرف شستن به راحتی ظروف را بشویید.

جمع بندی

در این مقاله به ۱۵ ایده اشپزخانه کوچک سال اشاره کرده ایم. امیدواریم با پیاده سازی آنها بتوانید اشپزخانه ای مدرن و زیبا داشته باشید. ما با سالها تجربه و سابقه در زمینه طراحی انواع دکوراسیون در کنار تان هستیم تا برای ایجاد دکوراسیونی مطابق با خواسته شما کمک نماییم. کافیست با ما تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی، شما را به بهترین شکل راهنمایی نمایند. همچنین اگر ایده مناسبی برای دیزاین منزل خود ندارید؛ ما به کمک متخصصان و طراحان حرفه ای این حوزه، می توانیم به شما در ایده پردازی دکوراسیون منزل و یا محل کارتان کمک نماییم.

اگر شما هم ایده ای برای دیزاین و طراحی آشپزخانه های کوچک دارید؛ با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید