دکوراسیون داخلی

بهترین ایده ها برای دکوراسیون منزل سنتی

اگر برای دکوراسیون منزل سنتی را انتخاب کرده اید باید به شما تبریک گفت با این انتخاب می توانید با کمی خلاقیت و هزینه کم دکوراسیون خاص و متفاوت برای خود بسازید. ما در این مقاله به چند مورد از خلاقیت ها اشاره می کنیم تا در اصطلاح موتور خلاقیت شما نیز روشن شود.

مبلمان

اول از همه سراغ سرویس مبلمان منزل شما می رویم همانطور که می دانید مبلمان بسیار در دکوراسیون با اهمیت است زیرا بخش اعظیمی از فضا و جلوه ی خانه شما را در بر می گیرد، در دکوراسیون به سبک سنتی هر چقدر مبلمان شما طرح و ساخت قدیمی تری داشته باشد به زیبایی دکوراسیون افزوده می شود زیرا طرح های قدیمی با سایر لوازم و آکسسوری شما مطابقت بیشتری دارد، اگر شما شانس بیاورد و بتوانید مبل دست دومی را پیدا کنید چند قدم در پیش برد هدف خود جلو رفته اید.

استفاده از مبل دست دو به این معنی است که شما در حقیقت مبلی که متعلق به گذشت و ساخت دست افرادی که با سبک سنتی آشنای بیشتری داشته اند را خریداری می کنید که هم ارزان تر است و هم می توانید یکسری تغییرات را روی آن به راحتی اعمال کنید.
گاهی حتی نیازی به خرید نیست، یکسری از افراد مبلمان قدیمی خودشان را بدون هیچ هزینه ای در اختیار شما میگذارند حال شما می توانید رنگ چوب و پارچه آن را تغییر دهید.

شما می توانید حتی مبلمانی ساده ای را خود طراحی کنید و بسازید. همچنین می شود از الوارها کمک بگیرد آنها را کنار هم قرار دهید بر روی یک دیگر میخ کنید روی آن تشک قرار دهید آن هم مطابق با تم مد نظرتان، همچنین برای میز ناهار خوری می شود چندین الوار را روی پایه میز قدیمی که مورد استفاده نیست قرار داد و با یک رنگ میزی متفاوت را بسازید تمام این ها فقط به کمی خلاقیت نیاز دارد.

صندوقچه ها و چمدان های قدیمی را دست کم نگیرید شما می توانید با کمک آن ها میز پذیرای خود را طراحی کنید.

کاشی ها

پیشنهاد دیگر برای داشتن ایده های خلاقانه استفاده از طرح های سنتی کاشی در فضای بین کابینت ها هست. کاشی ها عمق و روح معماری ایرانی هستند شما با نگاهی به آن ها پرت می شود به عمق تاریخ ایران زمین.
شما می توانید در مکان های مختلف از کاشی ها استفاده کنید این دیگر به سلیقه شما بستگی دارد ولی حواستان جمع باشد که هرگز زیاده روی نکنید.

آجرها

استفاده از آجر در طراحی داخلی سنتی بسیار زیباست. یک دیوار آجری محیط خانه شما را بسیار گرم و دل نشین می کند. تابلوها نیز اهمیت خاص خود را دارند آن ها را هرگز فراموش نکنید.
شما می توانید از پارچه های سرمه دوزی شده به عنوان تابلو استفاده کنید همچنین طرح های گلدوزی شده همچنین عکس های قدیمی خودتان می توانند جلوه دهنده دیوارها باشند که اتفاقا توجه هر ببینده ای را جلب می کند فقط بهتر است تمام عکس ها قاب شده باشند.
دیوار کوب ها، ساعت های قدیمی حتما می دانید هر کدام از این المان ها برای هر فرد نوستالژی می باشد و جلوه بصری زیبایی به خانه شما می دهد. روتختی و پرده ها نیز می توانند پارچه های ساده ای باشند با طرح های که شما بر روی آنها خلق می کنید
طرح های که می شود به صورتی چاپی باشد یا سوزن دوزی شده.

طرح های خطاطی شده از شعر ها بر روی پارچه ها بسیار زیباست علاوه بر آن انواع طرح های نقاشی وجود دارد که با چاپ روی پارچه می توانند پنجره شما را آذیین کنند. پارچه های سوزن دوزی شده نیز قشنگی خاص خود را دارند و میتواند در دکوراسیون منزل شما درخشش ایجاد کنند.
علاوه بر این ها استفاده از پارچه ها با گل های ریز برای دکوراسیون سنتی زیبا و کاملا نوستالژی هست فقط به انتخاب و خلاقیت خودتان بستگی دارد که چه نوع پرده ای را برای دکوراسیون انتخاب می کنید. پرده های طوری که نور از آنها عبور می کند و به رنگ ها و گل های قالی جان می بخشند بسیار مناسب است.

برای رومیزی میتوانید از پارچه های سرمه دوزی شده و پارچه های بته جقه استفاده کنید. شما به کمک پارچه میتوانید دکوراسیون خلاقانه ای برای خود بسازید. با استفاده از کوسن ها می توانید نشیمنگاه خود را طراحی کرده که متفاوت با هرجای باشد.

فرش ها و گلیم ها

در دکوراسیون سنتی کاربردها زیاد دارد علاوه بر کف پوش به عنوان دیوار کوب نیز استفاده می شود کاملا سلیقه ای هست شما میتوانید تنها از یک گلیم برای زیبای کفپوش استفاده یا اینکه کل زمین را با فرش بپوشانید

تخت خواب

برای تخت خواب نیز می توانید خلاقیت خود را خرج دهید، در بیشتر مواقع شما فقط به یک ته تخت احتیاج دارید سر تخت خود را می تونید با هر چیزی تزئین کنید، از تابلو ها و قاب ها گرفته تا نقاشی که می توانید بر روی دیوار بکشید تا استفاده از یکسری آکسسوری ها مانند پنجرهای قدیمی که شاید تاکنون به ذهنتان خطور نکرده باشد. تشک و روتختی و تعدادی کوسن می تواند تختی خارق العاده برای شما بسازد.
حتی شما میتوانید تخت های قدیمی خود را با کمی تغییر دل نشین تر کنید با عوض کردن رنگ آن و تزئین کردن سر تخت اگر تخت فلزی دارید و از آن خسته شده اید، پیشنهاد من به شما این است برای سرتخت و پایین تخت خود قالبی را با چوب طراحی کنید تا قسمت های فلزی را بپوشانید، حال می توانید روی قالب چوبی خود را به هرچیزی طراحی کنید از جمله پارچه ، کاشی ، چوب و نقاشی… اینگونه تنوعی برای خود ایجاد می کنید. همانطور که میبینید شما با خلاقیت می توانید هزینه کمتری را صرف دکوراسیون خود کنید علاوه بر این طراحی متفاوت و منحصر به فرد برای خود رقم بزنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید