دکوراسیون داخلی

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف

انتخاب رنگ‌ مناسب برای اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف بسیار حساس و حیاتی است. رنگ‌ها علاوه بر اینکه در جذابیت اتاق خواب بسیار موثر هستند، در روحیه کودک نیز تاثیر به سزایی دارند.

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ را برای اتاق خواب فرزند دلبندتان انتخاب کنید، مهم است که از مهم ترین اثرات رنگ‌های اصلی در روحیه افراد اطلاعاتی داشته باشید:

  • رنگ قرمز: در صورتی که به درستی و به میزان کم به کاربرده شود، انرژی بخش و القا کننده حس شادی و فعالیت است. استفاده بیش از اندازه از آن سبب پرخاشگری، عدم تعادل و کاهش تمرکز می‌شود.
  • رنگ صورتی: بسیار آرام بخش و لطیف است به همین دلیل برای اتاق خواب پسرانه توصیه نمی‌شود.
  • رنگ آبی: از محبوب ترین رنگ‌ها برای اتاق پسران کم سن و سال است. از رنگ‌های سرد است که برای خنثی کردن اثر آن باید همراه با رنگ‌های گرم استفاده شود. رنگ آبی آرام کننده روح است.
  • رنگ سبز: بهترین رنگ برای فضای اطراف محل مطالعه کودک است، رنگ سبز می‌باشد. این رنگ به صورت اعجاب انگیزی در افزایش تمرکز موثر است.
  • رنگ نارنجی: مشابه رنگ قرمز است و معمولا طرفداران کم‌تری دارد.
  • رنگ طوسی: استفاده از آن به تنهایی و یا همراه با رنگ‌های سرد سبب ایجاد فضایی غم انگیز است. این رنگ در ترکیب با رنگ‌های گرم ترکیب فوق العاده ای ایجاد می‌کند.
  • رنگ سفید: از رایج‌ ترین رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی هر مکانی است. این رنگ یکی از رنگ‌های خنثی و ساده است که به راحتی با هر رنگی هارمونی ایجاد می‌کند. اگر فردی هستید که زیاد اهل ریسک کردن نیستید و ترجیح می‌دهید یک انتخاب مطمئن داشته باشید، برای شما رنگ سفید بهترین گزینه است.
  • رنگ مشکی: مانند رنگ سفید از رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود که به راحتی با هر رنگی ست می‌شود. استفاده زیاد از این رنگ در محیط را دلگیر می‌کند.

بهترین رنگ اتاق خواب برای اتاق خواب نوزادان پسر

بچه‌ها در زمان نوزادی بیش‌تر اوقات در حال استراحت و خوابیدن هستند به همین دلیل نیازمند فضایی آرام، ساکت و بدون هیجان هستند.

نوزادان نمی‌توانند رنگ ‌های تند و جیغ را تشخیص دهند در نتیجه به کار بردن این رنگ‌ها در اتاق آن‌ها سبب آشفتگی و اضطراب در نوزاد می‌شود.

مناسب ترین رنگ برای اتاق نوزاد پسر رنگ‌های آرامش دهنده و لطیف مانند آبی روشن، زرد کمرنگ، سبز روشن و سفید هستند. به طور کلی از هر طیف رنگی بهتر است روشن‌ترین آن در اتاق نوزاد استفاده شود و سپس برای اینکه دکوراسیون اتاق کسل کننده به نظر نرسد، از چند رنگ پرشور مانند قرمز، نارنجی و بنفش به صورت نقطه‌ای در تزیینات اتاق استفاده کنید.

انتخاب کاغذ دیواری با طرح‌های کودکانه و جذاب در زیبایی دکوراسیون اتاق بسیار موثر است. از آویزهای رنگارنگ با شکل‌های متفاوت مانند انواع حیوانات، ماه و ستاره و… که در بالای تخت کودک آویزان می‌شوند برای زیبا کردن گستره دید نوزاد استفاده کنید. این آویزها برای نوزادان بسیار هیجان انگیز هستند.

بهترین رنگ اتاق خواب برای پسران در سنین کودکی

پسران در سن کودکی بیش‌تر از هر زمان دیگری شور و نشاط و فعالیت دارند. استفاده زیاد از رنگ‌های گرم و تحریک کننده مانند قرمز، نارنجی و… در این سن برای اتاق خواب پسران توصیه نمی‌شود.

مناسب ترین رنگ‌ها برای اتاق خواب کودکان پسر رنگ‌های ملایم مانند آبی، طوسی، سفید، طیف‌های مختلف رنگ سبز و طلایی مات است. این رنگ‌های تا حدودی باعث آرامش روحی در کودک می‌شوند. البته از رنگ‌های گرم نیز غافل نشوید. کاربرد هوشمندانه رنگ‌های گرم سبب تحریک قوه تخیل و خلاقیت کودک می‌شوند.

در اتاق خواب این کودکان معمولا از چند رنگ در دیوارها، کفپوش، پرده، سرویس خواب و… استفاده می‌شود. به طور مثال دیوارها را می‌توان با یک کاغذ دیواری یا نقاشی جذاب کودکانه رنگارنگ پوشاند و سپس رنگ قالیچه اتاق را با پرده هماهنگ کرد.

ترکیب رنگ سفید با طیف‌های مختلف رنگ آبی در اتاق خواب عموما مورد پسند کودکان پسر قرار می‌گیرد. در انتخاب رنگ اتاق خواب علایق کودک را نیز در نظر بگیرید.

اتاق خواب پسرونه

بهترین رنگ اتاق خواب برای پسران نوجوان

پسران در سنین نوجوانی معمولا تمایل دارند ساعات طولانی از شبانه روز را در اتاق خواب خود سپری کنند و برای اتاق خواب رنگ‌های تیره و خنثی را ترجیح می‌دهند.

به کمک رنگ‌ها می‌توان فضای اتاق را به محلی مناسب برای استراحت و رشد فکری نوجوان تبدیل کرد.

رنگ‌های طوسی، خاکستری تیره، شکلاتی روشن و مشکی از محبوب ترین رنگ‌ها برای اتاق خواب پسران نوجوان به شمار می‌رود.

سبک مونوکروم از محبوب‌ ترین سبک‌ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان می‌باشد. در این سبک همه اجزای اتاق در یک طیف رنگی قرار می‌گیرند. به طور مثال رنگ سرویس خواب، دیوار‌ها، کفپوش، قالیچه و… از کم‌ رنگ‌ترین طوسی تا تیره ‌ترین طوسی است.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید