دکوراسیون داخلی

طراح دکوراسیون کیست؟ | ایده هایی از یک طراح دکور حرفه ای

برای تمرین حرفه ای طراح دکوراسیون شدن، لازم نیست که دکوراتورهای داخلی آموزش رسمی یا دانشگاهی داشته باشند، زیرا آنها بیشتر روی زیبایی شناسی تمرکز می کنند و در نوسازی ها یا برنامه ریزی های ساختاری شرکت نمی کنند. پس از اتمام برنامه ریزی ساختاری و اجرای آن، یک دکوراتور یا طراح دکوراسیون به میدان می آید تا روی نمای سطح فضا داخلی و بیرونی محیط تمرکز کند. بسیاری از دکوراتورهای داخلی حرفه ای دارای مدرک دانشگاهی در زمینه های مرتبط هستند، اما این یک الزام برای این حرفه نیست.

حتی اگر هیچ دانشگاهی برای تبدیل شدن به دکوراتور داخلی لازم نباشد، برنامه ها و دوره های زیادی هستند که شما را به یک طراح دکوراسیون داخلی و خارجی حرفه ای تبدیل کند. این دوره ها غالباً بر رنگ و پارچه، چیدمان اتاق، برنامه ریزی محیط، سبک مبلمان و موارد دیگر تمرکز دارند. گواهینامه هایی از سازمان فنی و حرفه ای کشور وجود دارد که دوره های آموزشی و مجوز را برای کمک به دکوراتورها در احراز هویت نوع عملکرد آن ها ارائه می دهد. این افراد حرفه ای می شوند تا برای شما طراحی دکوراسیون داخلی مدرن را برای شما ایجاد کنند.

بهترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه

به یاد داشته باشید برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه از رنگ هایی استفاده کنید که اشتها را تحریک کند، که رنگ های قرمز، خردلی و نارنجی از این نوع رنگ ها نیز هستند. سعی شود اندازه ابعاد فرش آشپزخانه را مطابق ابعاد میز ناهار خوری خود انتخاب کنید، زیرا این هماهنگی بسیار چشم نواز است. برای نوردهی آشپزخانه از ریسه ها و چراغ های آویز استفاده کنید و کمی فضا را فانتزی تر جلوه دهید. بیشتر ایرانیان علاقه خاصی به ظروف سفالی سنتی و نوستالژیک دارند، پس از انتخاب این طرح ها غافل نشوید. انتخاب طرح و جنس کابینت ها هم یک امر کاملا سلیقه ای است برای زیبا تر جلوه دادن کابینت ها و ایجاد یک دکوراسیون داخلی منزل چشم نواز، می توانید از نور های مخفی در زیر آن ها استفاده کنید که جلوه بی نظیری را به آشپزخانه می دهد. برای آشپزخانه بهتر است از پرده های توری با طرح های فانتزی استفاده شود.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که متراژ آشپزخانه می تواند بر روی نوع طراحی داخلی شما تاثیر زیادی بگذارد. مثلا برای آشپزخانه های کوچک سعی کنید از رنگ های روشن استفاده کنید. برخی رنگ ها و دیزاین کابینت ها آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. همان طور که گفته شده نورپردازی در آشپزخانه جلوه خاصی به این مکان می دهد. اگر هنوز در مرحله انتخاب مکان اتاق ها در ساخت آپارتمان هستید، سعی کنید برای آشپزخانه پنجره یا حداقل نورگیری در نظر بگیرید. وجود پنجره برای دل باز نشان دادن آشپزخانه و ایجاد حس دلنشین برای بانوانی که بیشتر وقت خود را در خانه و آشپزخانه می گذارند، بسیار ضروری است.

بهترین ایده برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی

برای داشتن منزل زیبا باید اصولی را در چیدمان و دکوراسیون داخلی پذیرایی خود رعایت کنید زیرا کوچکترین ناهماهنگی در چیدمان می تواند تمام زحمات شما را بی ارزش نشان دهد، پس سعی کنید برای چیدمان اصولی منزلتان از یک متخصص کمک بگیرید تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید. برای داشتن بهترین دکوراسیون منزل می بایست مطابق طرح و الگو های زیبا پیش بروید، البته با در نظر گرفتن سلایقتان. مثلا وجود فرش و گلیم یکی از اصولی است که در دکوراسیون داخلی مدرن خانه هر ایرانی رعایت شده و آن را مهم دانسته اند.

برای زیبا تر شدن چیدمانتان بهتر است مبل ها را زیادی به دیوار نچسبانید و کمی به آن فاصله دهید، بگذارید فاصله اندکی میان دیوار و مبلمان شما وجود داشته باشد. سعی کنید برای زیبا تر شدن پذیرایی خود از پرده های بلند و یا یالان استفاده کنید. پرده بلند در پذیرایی جلوه درخشانی به آن می دهد. از دیگر نکته های مهم دیگر این است که نور را در فضای منزل کنترل کنید روشنایی می تواند تاثیر زیادی در بزرگ تر نشان دادن فضا داشته باشد. استفاده از لوستر های شیک و مجلل یکی از گزینه های دکوراسیون داخلی منزل است که این لوستر ها برای منازل بزرگ مناسب می باشد. برای جلوگیری از شلوغی یا بهم ریختگی اشیا می توانید با نصب کمد های دیواری و قرار دادن گنجه در گوشه فضا اتاق یا پذیرایی از این شلوغی ها بکاهید و فضا را همیشه مرتب و منظم نگهدارید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی

  1. در دکوراسیون داخلی پذیرایی باید بدانید که اتاق شما دقیقا چند متر است.
  2. نقشه ای از اتاق پذیرایی خود را یک ورق کاغذ بکشید و تمام جزییات خانه مانند درب ورودی، پنجره ها، راهروها و … .مقیایس اندازه گیری را ۱ به ۱۰ بگیرید. یعنی هر ۱۰ متر را یک سانتی متر در نظر بگیرید. مکان دقیق وسایلی که قصد تغییر ندادن آن را دارید نیز در نقشه قرار دهید.
  3. وسایل اتاق پذیرایی را بر روی کاغذ طراحی کرده و آن ها را با کاغذ ببرید و روی نقشه قسمت هایی که می خواهید قرار دهید بچسبانید.
  4. نقطه کانونی را در اتاق پذیرایی خود مشخص کنید. این نقطه مکانی است شما دید کاملی تمام قسمت های اتاق داشته باشید.
  5. در طراحی اتاق پذیرایی وسایل اصلی را در نقطه کانونی قرار دهید.
به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید