پوشش های دیواری

نکات مهم در خرید پوستر دیواری ایرانی

خرید پوستر دیواری امروزه در بین مردم رونق بسیاری گرفته است. در نتیجه شما انبوهی از طرح های پوستر دیواری را در بازار خواهید دید. امروزه استفاده از پوستر دیواری برای هر مکان و هر محیطی امکان پذیر است. شما می توانید با قرار دادن پوستر دیواری در بین فاکتورهای دکوراسیون داخلی خود جذابیت خاصی به اتاق پذیرایی، اتاق خواب و حتی سرویس های بهداشتی خود ببخشید. این جذابیت نشان دهنده سلیقه شما است. پس باید در انتخاب پوستر دیواری دقت زیادی به خرج دهید.

ابتدا باید بدانید پوستر دیواری چیست و چه کاربردی دارد. اگر با این مفهوم به خوبی آشنا شوید می توانید بهترین خرید پوستر دیواری را برای خود رقم بزنید.

پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری نوعی دیوارپوش است که در دکوراسیون داخلی برای تزئین دیوارهای داخلی ساختمانهای داخلی و عمومی به کار گرفته می شود. این دیوارپوش معمولاً به صورت رول فروخته می شود و با استفاده از خمیر و یا نوعی چسب خاص روی یک دیوار نصب می شود. پوستر دیواری ها معمولا برگرفته از طرح هایی مختلف در بازار موجود هستند. این طرح ها بر اساس علایق افرادی است که در آن محیط، مشغول به کار یا زندگی هستند. شما می توانید پوستر دیواری را با طرحی خاص برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. یا اینکه طرحی چشم نواز از طبیعت را برای اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید و یا هر جا از منزل یا محل کار شما.

تکنیک های چاپ تصویر در پوستر های دیواری شامل چاپ سطحی، چاپ گراور، چاپ روی صفحه ابریشم، چاپ روتاری و چاپ دیجیتال است. پوستر دیواری به صورت رولهای طولانی ساخته شده است که به صورت عمودی بر روی یک دیوار چسبانده می شود. کاغذ دیواری های طرح دار یا همان پوست دیواری ها به گونه ای طراحی می شوند که الگوی تکراری ندارد و بنابراین بر خلاف کاغذ دیواری باید به صورت یک دست و مرتب نصب شود تا مفهوم و تاثیر خود را بر دکوراسیون داخلی شما بگذارد.

در هنگام خرید پوستر دیواری باید به چه نکاتی دقت کنید؟

در قالب نکته اول انتخاب پوستر دیواری بسته به سلایق افراد متفاوت است. هر فرد ممکن است تصویری برایش جذابیت داشته باشد. بنابراین سعی می کند پوستری را انتخاب کند که به سلایقش نزدیک باشد. خب این مورد کاملا سلیقه ای بوده و معمولا در انتخاب طرح باید آن را در نظر بگیرید. اما آیا نکته دیگری نیز وجود دارد؟ بله.

نکته دومی که در خرید پوستر دیواری باید در نظر بگیرید مکانی است که می خواهید پوستر دیواری را نصب کنید. معمولا افرادی که به فروش پوستر دیواری در مشهد و یا هر کجای کشور ما می پردازند پوستر دیواری هایی مناسب مکان های مختلفی مانند اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق پذیرایی، سرویس های بهداشتی، دفتر کار و … فراهم می کنند.

نکته سومی که در خرید پوستر دیواری باید در نظر بگیرید، بر قرار بودن هارمونی بین تصویر پوستر دیواری و دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار شما باشد. منظور از برقراری هارمونی هماهنگ بودن رنگ و طرح پوستر دیواری با دکوراسیون و تزیینات داخلی محیط مورد نظر است. در این مورد بهتر است که با طراحان داخلی مشورت کنید تا بتوانید بهترین پوستر دیواری مناسب برای دکوراسیون داخلی خریداری کنید.

چه طرح پوستر دیواری برای دیوارهای شما مناسب است؟

پوستر دیواری ها با میلیون ها طرح برای دیوارها طراحی شده است. این طرح ها هر کدام اثر خاص خود را بر بیننده و افرادی که در محیط قرار می گیرند، می گذارد. طرحی که شما برای مکان مورد نظر انتخاب می کنید، باید با روحیات اکثر افراد آن مکان سازگاری داشته باشد. به عنوان مثال شما نمی توانید برای اتاق پذیرایی خود طرحی شلوغ با رنگ های تیره استفاده کنید. چون معمولا افرادی که به عنوان مهمان به خانه شما می آیند ممکن است با این سازگاری پیدا نکرده و انرژی منفی دریافت کنند. قطعا این انرژی منفی بر روی شما نیز تاثیر زیادی می گذارد.

طرح پوستر دیواری معمولاً برگرفته از اثرات هنری می باشد که لازم است در کنار انتخاب سلیقه ای آن ها نکات دیگری مانند رنگ فضای مورد کاربرد و حتی استفاده ای که از فضای مورد نظر می شود را مورد توجه قرار داد. برای آن که قادر باشید طرح بسیار زیبا و مناسبی را برای منزل خود انتخاب نمایید پیش از خرید از خود بپرسید که قرار است پوستر دیواری را در فضای اتاق خواب، آشپزخانه و یا حال و پذیرایی استفاده کنید؟ در صورت پاسخ درست به سوال نیمی از مشکلات شما حل می شود. پس از این دقت کنید که آیا می خواهید پوستر شادی و نشاط را به خانه ی شما بیاورد یا آرامش را؟ پس از این ها انتخاب صحیح طرح پوستر دیواری برایتان ساده تر می شود.

انتخاب رنگ در خرید پوستر دیواری

برای خرید پوستر دیواری لازم است رنگ قالب بر دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید و تلاش کنید پوستری را انتخاب کنید که رنگ پایه آن با رنگ اصلی تم دکور شما تطابق داشته باشد. برای انتخاب پوستر دیواری مناسب لازم است پوستر حداکثر دارای ۲ طیف رنگی مکمل باشد تا ساکنان ساختمان از مشاهده آن خسته و آزرده نشوند. برای مثال رنگ های سبز و قرمز و یا زرد و بنفش در کنار یک دیگر به عنوان مکمل عمل کرده و به صورت جذابی نمایش داده می شوند.

نور می تواند به صورت بسیار عالی بر روی زیبایی پوستر اثر گذار باشد. اما در برخی فضاها که نور گیری کافی وجود ندارد جای خالی یک نورپردازی جانبی به شدت مشاهده می شود. افراد می توانند در چنین مواردی از منابع پخش نور غیر طبیعی بهره بگیرند.

تناسب با ابعاد فضا در خرید پوستر دیواری

حالت دیوار و ابعاد هر دیوار می تواند اثرات بسیار چشمگیری بر روی طرح پوستر دیواری داشته باشد و انتخاب مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد. مثلا در نظر بگیرید که دیوار فضای انتخابی برای پوستر بسیار بلند و کم عرض باشد؛ در این صورت انتخاب پوستری عریض نا مناسب است و ظاهر فضا را بر هم می ریزد. مشتری بهتر است پوستری برای این دیوار انتخاب کند که حالتی مانند دیوار داشته باشد یعنی بلندای پوستر بیش از عرض آن باشد. حال اگر بخواهیم پوستر را با فضای نشیمن تطابق دهیم لازم است عرض پوستر انتخابی با مبل نزدیک به دیوار مطابق باشد و از آن بیشتر نشود زیرا در این حالت نباید انتظار دکوراسیون جالبی را داشت. از دیگر نکات مهم در زمینه خرید پوستر دیواری ابعاد کلی پوستر می باشد. چنانچه پوستر کوچکی را بر روی دیوار برزگی نصب کنید زیبایی آن به چشم نمی آید پس بهتر است در این مورد نیز دقت کامل را داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید