پارچه دیواری, پوشش های دیواری

دیوارپوش پارچه ای

دیوارپوش های پارچه ای دیوارها رکن اصلی هر خانه هستند و هر سازه ی ساختمانی وظیفه در زیباسازی دکوراسیون منزل دارند. امروزه  دیوارپوش های مختلفی وجود دارند که می تواند زیبایی خیره کننده ابی به منزل شما ببخشد.

اگر قصد زیباسازی دکوراسیون منزلتان را دارید، اولین تغییری مناسب است وانتخاب ان به زیبایی بیشتر کمک میکند که می توانید از ان در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید انتخاب یک دیوارپوش مناسب است.

این مقاله در یک نگاه!!

  • جنس و مواد اولیه دیوار پوش پارچه ای از چیست؟
  • مزایای دیوارپوش پارچه ای
  • در چه مکان هایی از دیوارپوش های پارچه ای استفاده کنیم؟
  • مراحلی که پیش از نصب دیوار کوب باید رعایت کنید!
  • انتخابی منحصر به فرد با دیوارپوش پارچه ای!
  • مراحلی که پیش از نصب دیوار کوب باید رعایت کنید!
  • روش اجرای دیوار پوش پارچه ای با استفاده از اویزان کردن
  • روش اجرای دیوارپوش پارچه ای تزئین نشده
  • نگهداری صحیح از دیوار پوش پارچه ای

دیوارپوش های پارچه ای به گونه ای هستند که امروزه بیشتر افراد با سلیقه های خاص و متفاوت به دنبال ان هستند و این نوع از پوشش دیوار با پارچه در استفاده درفظای داخلی منزل حجم زیادی از طرفداران را به خود جذب نموده است.

 

جنس و مواد اولیه دیوار پوش پارچه ای از چیست؟

دیوارپوش پارچه ای نوعی پوشش برای دیوار پوش هستند که از جنس الیاف طبیعی که ان قابل استفاده هستند درساخت پارچه وجنس اصلی ان از الیاف مخصوصی بنام ویسکوز است که این نوع پوشش درسایر ابزار منزل مثل پرده ،مبلمان و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین منظور دیوارپوش پارچه ای بسیار همخوانی قابل قیاسی با دکوراسیون داخلی منزلتان دارند و زیبایی منحصر به فردی به فضای داخلی شما می بخشد.

دیوارپوش های پارچه ای از الیافی که در بافندگی استفاده میشوند به وجود آمدند که معمولاً حاوی نخ های کاموای با خواص های متفاوتی هستند که معمولا روی دیوارکوب های پارچه ای میتوانید ان را مشاهده نمایید.

این ویژگی های متعددی می باشد که به گونه های مختلفی نخ نیم تاب پارچه و رنگ، خواص طبیعی پوشش دیوار با پارچه را افزایش می دهد.

دیوارپوش پارچه ای دارای تنوع رنگ و طرح فراوانی میباشند که از انواع آن ها می توان به پارچه های ساتن، مخمل، ژاکارد، ابریشم، کتان و چرم اشاره کرد.

انتخاب نوع ورنگ دیوارپوش پارچه ای به نوع سلیقه صاحب منزل بستگی دارد که قرار است تمام وقت خود را در ان صرف کند و لحظات خوشی را سپری کند.

برای مثال می شود با توجه به جنس و سبک مبلمان خود از پارچه ای متناسب با دکوراسیون منزل تان استفاده کنید.

مزایای دیوارپوش پارچه ای

از مزایای دیوارپوش پارچه ای می توان به مدت زمان زیادی که میتوان از آن استفاده کرد اشاره کرد. طول عمر اکثر پارچه های دیواری به طور متوسط نسبت به کاغذ دیواری و رنگ بسیار بیشتر است، همچنین اجرای پوشش دیواربا پارچه مثل اجرای کاغذ دیواری راحت تر و پر سرعت تر از طراحی روی دیوارمی باشد و به این دلیل استفاده از الیاف ویسکوز فشاری بر دیوار وارد نمی کند. ماندگاری و استحکام بالایی که دارد و زیبایی منحصر به فردی که دارد در دکوراسیون منزل ایجاد می کند.

در چه مکان هایی از دیوارپوش های پارچه ای استفاده کنیم؟

دیوار پوش های پارچه ای به دلیل الیاف موجود در ساختارشان متناسب هستند برای فضای ساختمانی که مانند یک لایه ی آکوستیک عمل می کنند، پس برای فضاهایی مانند اتاق کار ، اتاق خواب ،اتاق نشیمن،  سالن های کنفرانس و… بسیار مناسب هستند.

به طور خلاصه دیوارپوش های پارچه ای دیواری به دلیل جنس و طرح شان برای دکوراسیون فضاهایی با سبک کلاسیک و لوکس بسیار مناسب هستند، همچنین به دلیل رنگ های نسبتا گرمی که غالب پارچه های دیواری دارند انتخاب آن ها برای دیوار پشت تخت در اتاق خواب مستر امروزه بسیار پر طرفدار است.

انتخابی منحصر به فرد با دیوارپوش پارچه ای!

دیوارپوش های پارچه ای جزو متفاوت ترین محصولاتی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و جای خود را در طراحی داخلی منزل پیدا کرده است. این محصول زیبا دارای خواص مختلفی است و زیبایی منحصر به فردی را دارا است که باعث شده تا همه از ان استقبال کنند.

مواردی که باید پیش از اجرای دیوارپوش پارچه ای بدانید!

پیش از اجرای دیوار پوش پارچه ای  باید برخی موارد را رعایت کنید. مصالح مورد نیاز برای انجام را به مقدارلازم سفارش دهید.

قبل از اجرا، حواستان به دیوارکوب باشد. به طور کلی بعد از سه قد مشکلی پیش نمی اید .در صورتی که برایتان مشکل ایجاد شد، مشکلات کار بعد از استفاده از ۳ نوارپذیرفته نمی شوند.

قد  دیوارکوب ها را قبل از اجرا حتما چک شود زیرا ممکن است روی ان سایه بیافکند. پس از استفاده از ۳ قد، دوباره آن را از لحاظ سایه افتادن و مشکلات دیگر بررسی کنید. در صورت عدم رضایت کار را متوقف کنید و با فروشنده خود تماس بگیرید.

مراحلی که پیش از نصب دیوار کوب باید رعایت کنید!

پیش ازاجرای دیوارپوش​ پارچه ای سطح را تمیز، خشک کنید تا حدی دارای خاصیت جذب و تا حد امکان هموار و فاقد هرگونه گرد و غبار، کثیفی، چربی و علائمی نباشد چون مواد رنگی احتمالاً در سراسر دیوارکوب ایجاد شده اند. برای بقیه سطوح می توان به صورت زیر عمل کرد:

سطوح متخلخل: سطح دیوار را تراش دهید تا یک دست شود.

دیوار گچ کاری شده جدید: اطمینان پیدا نمایید که گچ کاملاً خشک شده باشد.

دیوارهای رنگ شده: دیوار را با استفاده از یک محلول لیزول بشورید. هرگونه رنگ شل و ول باید حتما با برس سخت رفع شود. بعضی از رنگ ها حساس تر هستند و در برابر آب با یک چسب نرم می شوند؛ قسمت کمی را امتحان کنید، اگر محل امتحان شده نقص داشته باشد به شما ان را نشان دهد، تمام ان محل باید به خوبی تمیز و خشک شود و با یک ابزار مخصوص تمامی درز های را بگیرید.

روش اجرای دیوار پوش پارچه ای با استفاده از اویزان کردن

بسیاردقت کنید که حتما  پیش از اجرای دیوارپوش های پارچه ای به روش آویزان کردن، موارد زیر را رعایت کرد:

موادی که اضافه می اید را در قسمت بالا یا پایین کار به منظور برای زیبایی بیشتر به طور دلخواه قرار دهید. قسمت های برش خورده از رول اصلی را را در یک مرحله اجرا کنید.

بعد ازاجرای اولین دیوارکوب، عمق دیوار را با با وسیله ای بنام شاقول اندازه بگیرید. اجرا با استفاده از چسب مخصوص به طوریکسره روی سطوح دیوار مطابق داده شده با دستورالعمل های تولید کننده توصیه می شود

روش اجرای دیوارپوش پارچه ای تزئین نشده

حداقل ۱ سانتی متر بیشتر را نگه میداریم و اندازه میگیریم که حتما پوشانده شوند و آن را مطابق روی دیوار از آویزها بصورت حرفه ای ببرید؛ این بهترین روش اجرا است که می تواند بهترین نتیجه را از ان بگیرید.

از غلطکی که درز ان صاف باشد یا چوبی استفاده نکنید چون موجب صیغلی شدن سطح می شود. برای این که تمامی مواد چسب دار لکه دارمی شوند، دقت نمودن از این موضوع که مواد چسبیده روی سطوح دیوارکوبتان پارچه ای نچسبد از اهمیت بالایی  برخوردار است، زیرا باعث لکه دار شدن های دائمی می شود. لبه های فوقانی و تحتانی کارتان را با یک چاقوی تیز ببرید. تیغه ها باید چندین بار عوض بشوند تا از پاره شدن احتمالی پارچه جلوگیری بشود.

نگهداری صحیح از دیوار پوش پارچه ای

برای نگهداری مناسب تر از این دیوارکوب های پارچه ای می توانید و همچنین برس بکشید یا با استفاده وکیوم انرا محکم کنید. حتما بیاد داشته باشید این دستورالعمل ها یک روش با جنبه ی عمومی است و نمی شود انرا هروقت و در هر نوع سطحی و تحت هر شرایطی استفاده کرد.

سخن اخر

ما در این مقاله به بررسی پوشش دیوار با پارچه پرداختیم امیدواریم این مطالب برای شما مفید و همچنین کاربردی بوده باشد از این که این مقاله را انتخاب کردید از شما بینهایت سپاسگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید