پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

راهنمای انتخاب بهترین کاغذ دیواری

انتخاب بهترین کاغذ دیواری، به عوامل بسیاری بستگی دارد و یکی از مهم‌ترین مسائل است که باید دقت زیادی به آن کنید زیرا به‌راحتی نمی‌توانید آن را تعویض کنید. جدا از دردسرهای که دارد، باعث هزینه بسیار زیادی برای شما می‌شود. در این محتوا ما سعی کردیم نکات بسیار خوبی برای خرید بهترین کاغذ دیواری به شما بگوییم. بعد از خواند این مقاله شما می‌توانید، بهترین تصمیم را بگیرید.

برای اینکه بتوانید بهترین نوع کاغذ دیواری را برای اتاق‌ها و پذیرایی خود بگیرید، در اینجا چند دستورالعمل به شما می‌گوییم. در ابتدا باید مشخصات فنی، بودجه خرید و طرح دلخواه خود را مشخص کنید. در این صورت بادید بازتری به سراغ کاغذ دیواری‌ها خواهید رفت و انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای شما آسان می‌شود.

انواع مختلف کاغذ دیواری های موجود در بازار ایران

بعد از نوشتن مشخصات دلخواه، باید از خود بپرسید: آیا نگهداری از آن برایتان مهم است یا زیبایی ظاهری؟ شما باید کاغذ دیواری را انتخاب کنید که از نظر ظاهری طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل شود. شما می‌توانید آن چیزی را انتخاب کنید که هم برای شست‌وشو مناسب باشد و هم تنوع بسیار بالایی داشته باشد.

قابلیت شست‌وشو

در بند بالا به شست‌وشو کاغذها اشاره کردیم. در اینجا اطلاعات جامع‌تری به شما ارائه می‌دهیم. کاغذ دیواری های قابل شست‌وشو به‌طور معمول از وینیل ساخته‌شده است که سه نوع دارد:

  • ورق جامد
  • پارچه باروکش وینیل
  • کاغذ باروکش وینیل

کاغذ دیواری وینیل ورق جامد از پلی وینیل کلراید (PVC) یا وینیل اکریلیک ساخته‌شده است. از آنجایی که به عنوان پوشش اعمال نمی‌شود، اما از طریق وینیل خالص است، از بادوام ترین ساختار برخوردار است. دانستن موارد بالا به انتخاب بهترین کاغذ دیواری کمک شایانی خواهد کرد.

پارچه یا کاغذ با روکش وینیل هنوز هم انتخاب خوبی برای اتاق های پر رفت و آمد است. به راحتی باکمی آب صابون تمیز می شود و می‌تواند در شرایط مرطوب و بخارهای پخت و پز مقاومت کند.

لاینر

آستر دیواری که از کاغذ ضخیم ساخته شده است، برای تزئین در نظر گرفته نشده است، بلکه برای پنهان کردن عیوب و ایجاد سطحی صاف برای کاغذ دیواری یا نقاشی است. در دو نوع وجود دارد:

  • بریجینگ
  • بلانک استاک لاینر.
  • برجینگ لاینر

این کاغذ ضخیم است و بافت ندارد. از این کاغذ برای پوشاندن ترک های موجود در دیوارها استفاده می کنند. این کاغذ یک خمیر نازک است، این خمیر سطح صافی برای نگهداشتن کاغذ دیواری ایجاد می کند.

شما می توانید هر کدام از انواع کاغذ آستر را برروی دیوار قرار دهید سپس با رنگ و کاغذ تزئینی آن را بپوشانید. آستر طول عمر و کیفیت لایه زرین را افزایش می دهد. اگر می خواهید طول عمر سطح دیوار شما بالا برود حتما از آستر استفاده کنید.

کاغذ دیواری های چاپی

در ابتدای تصمیم گیری برای استفاده از کاغذ دیواری ذهن مارا به سمت کاغذ دیواری چاپ شده می برد ولی آیا انتخاب بهترین کاغذ دیواری می تواند باشد؟

کاغذ دیواری چاپی، شامل یک کاغذ با پوشش با رنگ و طرح های مختلف است. در بعضی از کاغذ دیواری ها یک لایه چسب در پشت کاغذ چسبیده شده است و به راحتی بر روی دیوار نصب می شود. در نوع دیگر آن که چسبی در پشت آن وجود ندارد، قبل از اقدام به نصب چسب کاغذ بر روی دیوار زده می شود. این کاغذ ها در هنگام کندن به صورت پوسته پوسته در می آید.

نکات بسیار مهم برای انتخاب بهترن نوع کاغذ دیواری

هنگام انتخاب بهترین کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

کاغذ دیواری یک سرمایه گذاری مناسب و همچنین یک تعهد زمانی برای نصب است. بسته به اتاقی که در آن قرار می‌گیرد، کاغذ دیواری شما باید در برابر سایش و پارگی روزانه مقاومت کند. همچنین باید ظاهر و ارزش خانه شما را برای درازمدت بهبود بخشد یا اگر تصمیم به فروش دارید به راحتی قابل جداسازی باشد. به آنچه از کاغذ دیواری انتخابی خود نیاز دارید فکر کنید.

در چه مکانی می خواهید کاغذ دیواری خود را نصب کنید؟

برای اینکه بتوایند راحت تصمیم گیری کنید باید خانه خود را به مناطق مختلف تقسیم کنید. بدین صورت که:

این را می دانید آشپزخانه، حمام، اتاق بچه ها مناطق پر کاربرد در خانه هستند. اتاق های بچه ممکن است به کثیف شود پس این را بیاد داشته باشید مناسب ترین کاغذ وینیل است؛ زیرا به راحتی قابل شستشو هستند. حمام و آشپزخانه ممکن است در معرض دود و بخار قرار بگیرد پس می توانید از وینتل استفاده کنید.

مکان های مانند اتاق خواب، اتاق پذیرایی، دفاتر خانگی مناطقی هستند که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید در این مکان ها نیز از کاغذ وینتل استفاده کنید اگر چه ظاهری ساده نسبت به کاغذ دیوار های چاپ شده خواهد داشت.

طراحی و انتخاب لوگو

در انتهاب بهترین نوع کاغذ دیواری دقت به نوع بافت دار با طرح ها اشکال گوناگون مهم است. شما از قبل باید رنگ نمونه که می خواهید به طور دقیق جست و جو کنید. خوشبختانه سایت های زیادی در زمینه فعالیت می کنند‌‌، شما می توانید از آن ها ایده های بسیار خوبی بگیرید. در مرحله بعد مطمئن شدن از نور و پارچه اتاق شما است. حتما باید این مورد را در ذهن داشته باشید. رنگ های خنثی مانند خاکستری بعد از یک مدت از مد می افتند، پس سعی کنید از این رنگ زیاد استفاده نکنید.

انتخاب کاغذ دیواری طرح دار ممکن است، بسیار پیچیده باشد. شما می توانید برای انتخاب بهترین نوع کاغذ دیواری یک دیوار ساده درنظر بگیرد و دیوار مکمل آن را طرح دار بزنید. این را بیاد داشته باشید استفاده از طرح های شلوغ برای افرادی که وسیله های زیادی دارند بسیار نامناسب است.

کاغذ دیواری برای اتاق خواب می تواند ساده با نقش و نگار های خیلی ملیحی باشد. هرچه رنگ کاغذ دیواری اتاق شما در تناژ خاکستری و آبی باشد، آرامش در اتاق بیشتر می باشد.

در این مقاله سعی کردیم نکات کاربردی که جنبه بسیار بالایی در زیباتر شدن خانه شما دارد را بیان کنیم امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید