پوشش های دیواری

همه چیز درباره نورپردازی سقف خانه

نحوه نورپردازی سقف خانه یکی از فاکتورهای اساسی در زیباسازی محیط می‌باشد. نقطه عطف هر خانه و زندگی زیبا، اعمال سلیقه در نورپردازی سقف آن است. شما به کمک نورپردازی اصولی سقف محیط به راحتی می‌توانید، خانه و زندگی شیک‌تر، چشم نوازتر و لوکس تر در اختیار داشته باشید.

نورپردازی سقف خانه از جمله فاکتورهای مقرون به صرفه در زیباسازی و جذابیت محیط به شمار می‌رود.

امروزه سقف‌ منازل، محیط‌های اداری و… برخلاف گذشته ساده و بدون نقش و طرح نیستند. در عصر حاضر در اکثر طراحی‌های دکوراسیون داخلی منازل، هنگام طراحی سقف خانه، حتما یک برنامه ریزی برای نورپردازی آن نیز در نظر می‌گیرند.

در مجموع در زمان تصمیم گیری در مورد نحوه نورپردازی سقف خانه اصل ساده بودن و تناسب را رعایت کنید. همواره زیبایی و خیره کنندگی هر جزء در سادگی آن است.

نکته مهمی که باید هنگام نورپردازی در نظر بگیرید این است که تناسب رنگی و ظاهری منبع تامین نور اصلی و دکوری به کار برده شده در خانه با رنگ غالب محیط، در زیبایی فضا بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال حتی در صورتی که نورپردازی کاملا حرفه‌ای انجام گرفته باشد اما نوری که از چراغ‌ها و لامپ‌ها متساعد می‌شود با رنگ اصلی محیط هارمونی نداشته باشد، در محیط ناهماهنگی و عدم جذابیت به چشم خواهد خورد.

نورپردازی سقف پذیرایی

برای نورپردازی سقف پذیرایی هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ چرا که هر یک از روش‌های زیباسازی سقف به کمک نور مدرنیته و جذابیت منحصر به فرد خود را دارد. تنها نکته مهم در نورپردازی سقف پذیرایی این است که اصل ساده بودن و شیکی را رعایت کنید. اگر بخواهید از ترکیب چند روش طراحی با نور در سقف پذیرایی استفاده کنید نتیجه کار آن چیزی که تصور می‌کردید، نخواهد شد.

چراغ‌های نقطه‌ای هالوژنی از ساده‌ترین و ارزان قیمت‌ترین روش‌های نورپردازی سقف خانه به شمار می‌ روند. کاربرد این چراغ‌ها در حاشیه سقف‌ پذیرایی زیبایی خیره‌ کننده‌ای را به فضا می‌بخشد.

سقف کاذب یکی از مدل‌های جدید در طراحی سقف منازل می‌باشد. در مواردی که در طراحی سقف پذیرایی از سقف کاذب استفاده شده است؛ نصب چراغ هالوژنی و یا چراغ‌های شاخه‌ای در اطراف این نوع سقف باعث می‌شود که نور به صورت مخفی به نمایش گذاشته شود در نتیجه به این طریق یک هاله نور چشم نواز در محیط شکل می گیرد‌.

استفاده از چراغ آویز و یا لوسترهای لوکس امروزی روش دیگری برای نورپردازی سقف خانه هستند. این چراغ اویزها را می‌توان در مرکز سقف به کار ببرید. لامپ‌های چراغ اویزها باید بسیار پرنور و روشن باشند؛ زیرا این چراغ نور اصلی و مرکزی محیط را تامین می‌کند، بنابراین اگر از لامپ‌های کم نور و بی کیفیت استفاده شود محیط دلگیر و خسته کننده به نظر خواهد رسید.

چراغ‌های آویزی در انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارند و شما می‌توانید برحسب سلیقه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

برای نورپردازی سقف راهروهای منزل استفاده از تک چراغ‌های حبابی شکل که به صورت منسجم و منظم در یک ردیف قرار گرفته‌اند بسیار شیک و لوکس به نظر می‌رسند.

نورپردازی سقف آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان یکی از اصلی‌ ترین قسمت‌های هر خانه و زندگی، طراحی دکوراسیون و نورپردازی آن در زیباسازی محیط بسیار تاثیرگذار است.

اگر آشپزخانه شما به گونه‌ای است که کانتر در وسط آن قرار می‌گیرد، برای زیبایی و جذابیت هر چه بیش تر محیط باید از نورپردازی متمرکز در مرکز سقف به طور کاملا استاندارد بهره ببرید. این شیوه نورپردازی سقف آشپزخانه باعث می‌شود که زیبایی کانتر و کابینت‌ها بیش تر به چشم بیاید.

در مواردی که ترجیح می‌دهید در اولین نگاه به محیط آشپزخانه، کابینت‌ها در معرض توجه قرار گیرند، بهتر است نورپردازی سقف آشپزخانه را بسیار ساده و بی آلایش انجام دهید. در چنین حالتی برای این‌کار می‌توانید چراغ های هالوژنی را مطابق با سلیقه شخص و با یک نظم مشخص در سقف تعبیه کنید.

چراغ آویزهای تکی یکی دیگر از روش‌های مدرن نورپردازی سقف آشپزخانه هستند. به کمک آن‌ها می‌توانیم سقف آشپزخانه را تزیین کنیم.

نورپردازی سقف اتاق خواب

با توجه به این‌که اتاق خواب محلی برای خواب و استراحت است، نورپردازی سقف آن نیز باید علاوه بر دارا بودن زیبایی خاص، آرامش و راحتی فوق العاده‌ای را به فرد ببخشد تا شخص بتواند خوابی راحت و بدون استرس را در هنگام شب تجربه کند.

ایجاد نور مخفی در محیط اتاق خواب به کمک یک ریسه بلند از لامپ‌های کوچک ال ای دی در حاشیه سقف‌های کاذب، یکی از آسان‌ ترین روش‌های نورپردازی سقف اتاق خواب محسوب می‌شود. در این روش، محیط بسیار کم نور به نظر می‌رسد در نتیجه برای خواب و استراحت کاملا مطلوب و مناسب است.

استفاده از چراغ‌های با رنگ‌های آرامش بخش مانند سبز، زرد، آبی خیلی روشن و موارد مشابه مطابق با سلیقه صاحب خانه در زیباسازی محیطی مانند اتاق خواب برخلاف سایر قسمت‌های خانه بسیار موثر است.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید