پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

ساخت کاغذ دیواری توسط خودتان

بسیاری از افراد به دلایل فرایند سختی که در رنگ کردن دیوارهای منزل وجود دارد ترجیح میدهند از کاغذر دیواری به عنوان یک جایگزین بسیار شیک استفاده نمایند.انتخاب کاغذ دیواری مناسب با هارمونی رنگ منزل شما بسیار میتواند در زیبایی و دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی بگذارد.

ممکن است تعجب کنید اگر بگوییم میتوانید به راحتی با متریال ساده کاغذ دیواری بسازید. انجام این کار هم لذت بخش می باشد هم جذابیت دارد و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. از طرفی شما قادر خواهید بود رنگ و شکل دلخواهتان را روی کاغذ دیواری پیاده کنید. در واقع شما می‌توانید با ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های دلخواهتان بر روی دیوار منزل یا اتاقتان چیزی شبیه به کاغذ دیواری ایجاد می‌کنید.

برای این کار از چند راه حل می‌توانید استفاده کنید.

اگر شما میتوانید نقاشی بکشید، می‌توانید با رنگ روغن و قلم مو هر آنچه که می‌خواهید را روی دیوار بکشید. بله درست شنیدید. این کار به راحتی قابل اجرا است و رنگ روغن از روی دیوار پاک نمی‌شود.

در صورتی که نقاش خوبی نیستید می‌توانید با ساخت یک مهر از تصویر دلخواهتان آن را روی دیوار چاپ کنید و بدین صورت که از یک تکه موکت یا فوم برای کشیدن طرح‌های دلخواه خود در ابعاد کوچک استفاده کنید؛ مثلا می‌توانید طرح یک گل چند پر را بر روی موکت یا فوم بکشید سپس آن را قیچی کنید. بعد از آن یک تکه چوب که کمی بزرگ‌تر از طرح شما باشد را انتخاب کرده و طرحتان را روی آن بچسبانید. سپس می‌توانید از رنگ روغن، رنگ پلاستیک و یا حتی گواش و آبرنگ استفاده کنید و مهری که درست کردید را در آن زده و سپس روی دیوار بزنید. می‌توانید از مهرها و الگوهای مختلفی برای این کار استفاده کنید.

خب میریم که با هم شروع کنیم!

مرحله اول ساخت کاغذ دیواری در منزل

در قدم اول طرح های مورد نظر خود را روی کاغذ بکشید یا چاپ کنید این طرح ها را روی فوم قرار بدهید و سپس برش بزنید.برای اینکه طرح های شما محکم تر روی فوم ها قرار گیرد میتوانید از چوب استفاده کنید.طرحی که در این نمونه اورده شده ترکیبی از یک دایره و مربع می باشدکه یک لوزی از آن خاریج میش ود و سپس هر کدام را بر روی چوب می چسبانید.

مرحله دوم ساخت کاغذ دیواری در منزل

حالا برای ساخت کاغذ دیواری در منزل باید با دقت کافی و قلم موی مناسب شروع به رنگ کردن فوم ها کنید. بهتر است رنگ انتخابی شما رنگی روشن و در هماهنگی با محیط باشد. در این صورت نواقص کارتان کم تر به چشم می آید. ( معمولا قلم موهای سر صاف گزینه ی بهتری جهت انتخاب می باشند. شماره ی قلم مو نیز باید با توجه به ابعاد سطح ، گزینش شود.)

 

سپس آن ها را بر روی یک کاغذ هم رنگ دیوار امتحان کرده و آزمون و خطا کنید. این کار صرفا به دلیل کاهش خطاهای احتمالی شما است ، زیرا پس از مهر زدن بر روی دیوار دیگر نمی توانید اشتباه خود را جبران کنید.

مرحله سوم ساخت کاغذ دیواری در منزل

در این مرحله شروع به مهر زدن دیوار خود کنید. بهتر است این کار فکر شده و با طراحی خاصی صورت گیرد. در این نمونه ما شروع به مهرکردن یکی در میان دیوار کردیم . (تا آن جا که می توانید نهایت دقت و وسواس را در این مرحله به کارگیرید ، صاف و تمیز بودن مهرها بسیار مهم می باشد.)

قسمت های خالی را با مهر دایره ای تکمیل کنید. (این قسمت بسته به طراحی شما است. اگر طرح دیگری در نظر گرفته اید ، مطابق آن پیش روید).

مرحله آخر ساخت کاغذ دیواری در منزل

در مرحله ی آخر ساخت کاغذ دیواری منزل باید به وسیله قلم مو نواقص کارتان را پوشانده و تکمیل کنید. (تا آن جا که می توانید تمیز کار کنید). حال دیوار زیبا و منحصر به فردتان آماده است. از آن لذت ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید