پوشش های دیواری

در مورد پوستر دیواری بیشتر بدانیم

در دنیای امروز با پیشرفت امکانات و تکنولوژی، نه تنها روند زندگی ساده و سریع تر شده، بلکه امور زیبایی منازل و محل کار نیز به تناسب همین پیشرفت، ترقی کرده است. در گذشته تنها راه ایجاد تنوع، تغییر رنگ دیوار ها بود. اما امروزه با پوستر دیواری ها که نوعی کاغذ دیواری به شمار می روند، می توان تنوع و زیبایی خیره کننده ایی به مکان های مختلف بخشید. پوستر دیواری ها در اندازه و ابعاد گوناگون و با طرح های بسیار زیبا و جالب به راحتی فضایی دل انگیز را به محل زندگی و کار شما هدیه می کند.

شکل هایی که در طراحی پوستر ها در نظر گرفته می شوند معمولا به صورت قواره های متعدد چاپ شده که با در کنار هم قرارگرفتن، طرح ها نمایان می گردد. پوستر دیواری را در دو نوع از پیش آماده و سفارشی تولید می کنند، در نوع آماده، طرح ها قبلا چاپ شده و مشتری به انتخاب می پردازد ، اما در نوع سفارشی می توانید به دلخواه طرح مورد نظرتان را پیشنهاد داده و حتی جنس کاغذی که برای دیوار ها مناسب می دانید را انتخاب نمایید. از طرح های متنوعی همچون عکس فرزندان، عروسی، پرتره، مناظر طبیعی و فانتزی برای زیباتر ساختن فضای منزل و طرح هایی همچون نمای یک شهر، کارخانه، ابزار صنعتی، تصاویر ورزشی و اتومبیل برای زینت دادن محیط کار استفاده کرد.

پوستر دیواری چه تفاوتی با کاغذ دیواری دارد؟

اگرچه پوستر دیواری و کاغذ دیواری به لحاظ نوع جنس و یا نحوه نصب شبیه به هم هستند اما تفاوت های زیادی نیز دارند. از جمله این تفاوت ها می توان به نحوه تولید آن ها اشاره کرد، بدین صورت که در پوستر دیواری جنس و طرح به سفارش و خواست مشتری تولید می شود و فقط مختص به همان خریدار است. اما در کاغذ دیواری یک طرح با تیراژ بالا چاپ شده و وارد بازار می شود.

در تولید پوستر دیواری لایه محافظ مضاعفی بر روی طرح کشیده نمی شود ولی در کاغذ دیواری آخرین لایه برای محافظت تولید و به آن اضافه می گردد، به همین دلیل نباید با کاردک های تیز و زبر برای صاف کردن پوستر ها بر روی دیوار استفاده نمود. نصب پوستر دیواری ها باید با دقت بالایی انجام شود و تمام قواره ها درست در کنار هم قرار بگیرند، زیرا کوچکترین فاصله موجب عدم تقارن طرح ها با هم شده و نمایی نا زیبا ایجاد می کند. در صورتیکه طرح های کاغذ دیواری اگر با فاصله یک میلی متر هم می توان چسباند و در نما نهایی مشکلی بوجود نمی آورد.

نحوه شستشو پوستر دیواری چگونه است؟

برای نظافت پوستر دیواری ها باید از دستمال های میکروفایبر که جنسی نرم و لطیف دارند استفاده کرد. از آنجا که لایه محافظتی شفاف در ساخت پوسترها به کار نمی رود، پس باید به محض ایجاد لکه سریعا آن را پاک کنید تا به داخل منافذ پوستر نفوذ پیدا نکند. اگر چنانچه لک ها به داخل بافت راه پیدا نمود، بهتر است، یک شوینده فاقد جرمگیرهای قوی  مانند مایع ظرفشویی و یا پودر صابون را با آب گرم مخلوط کرده وبه آرامی لک ها را پاک کنید. گاهی اوقات لکه ها به داخل بافت کاغذ راه پیدا می کند که برای پاک کردن آن باید از اسپری های چند منظوره که قدرت لکه بری بیشتری دارند استفاده کنید اما مراقب باشید بیشتر از ۵ دقیقه بر پوستر باقی نماند.

از بکار بردن هرگونه اسکاچ زبر یا کاردک برای نظافت پوستر دیواری خودداری نمایید. شوینده های حاوی جوهر نمک، نفت، بنزین، الکل و متان  براحتی می تواند بافت پوستر را دچار فرسایش و پوسیدگی کند. دستمال نرم و یا اسفنج مورد استفاده نباید رطوبت زیادی داشته باشد خصوصا در قسمت هایی که قواره ها به هم متصل شده اند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید