پارچه دیواری

تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری چیست؟

برای آشنایی با تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری در ادامه با ماه همراه شوید. در گذشته معدود افرادی بودند که برای تعمیر و نوسازی و طراحی دکوراسیون از کاغذ دیواری استفاده می کردند و بیشتر افراد از رنگ های روغنی استفاده می کردند. اما با گذشت زمان و رشد روز افزون صنعت کاغذ دیواری امروزه کاغذ دیواری با طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شود و دست مشتریان برای انتخاب بسیار باز است این در حالی است که در گذشته انتخاب ها بسیار محدود و کم بوده است اما اکنون با توجه به واردات کاغذ دیواری قدرت انتخاب نیز افزایش یافته است هم از نظر جنس و هم از نظر مدل تنوع بسیار زیادی وجود دارد. در ادامه این دو نوع پوشش دیواری را با هم بررسی کنیم.

طراحان کاغذ دیواری با توجه به سلایق مختلف و متفاوت افراد کاغذ دیواری را آماده می کنند چرا که افردای هستند که ساده پسندند و به دنبال کاغذ دیواری تک رنگ و ساده هستند  دنبال کاغذ می توانند به راحتی در بین طرح ها و نمونه ها مورد دلخواه خود را بیابند. البته در کنار این افراد گروهی دیگری نیز علاقمند به گاغذ دیواری طرح دار و گل دار هستند و در آلبوم های کاغذ دیواری می توان کاغذ دیواری گلدار و کاغذ دیواری آبرنگی گلدار را با عنوان کاغذ دیواری گل گلی شناخت که می تواند در قالب طرح هایی با گل های ریز یا درشت باشد. همچنین در بین نمونه های بی شمار موجود می توانید نمونه های کلاسیک را نیز مشاهده کنید. که با گذر زمان جزء طرح های زیبا محسوب می شود. همچنین در آلبوم ها طرح هایی مثل کاغذ دیواری طرح بته جقه و همچنین کاغذ دیواری پتینه و کاغذ دیواری های که با نقوش گیاهی هستند.با گذشت زمان و پیشرفت صنعت کاغذ دیواری انواع کاغذ دیواری های سه بعدی نیز تولید شدند. و بعد از نیز پوسترهای با طرح های سه بعدی از منظره و طبیعت به بازار عرضه شدند.

امروزه بیشتر شاهد فروش پارچه دیواری در کنار انواع کاغذ دیواری با رنگ و طرح مختلف هستیم. در واقع می توان گفت که پارچه دیواری نسل جدید کاغذ دیواری است اما از الیاف گیاهی تولید شده و محبوبیت بسیاری در بین افراد دارد حتی می توان گفت که تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری این است که فروش پارچه دیواری از کاغذ دیواری پیشی گرفته است به گونه ای که بیشتر افراد به دنبال آلبوم های پارچه دیواری هستند تا نمونه های بیشتری از این قبیل را مشاهده کنند

تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری چیست؟ و برای کدام مکان ها مناسب است؟

همان طور که از نام آن معلوم است این نوع از دیوار پوش ها از پارچه تولید می شوند که به خوبی توانسته است بازار را در دست بگیرد و محبوبیت خوبی بین افراد کسب کند. به طور کلی می توان گفت تفاوت پارچه دیواری با کاغذ دیواری این است که رقیب جدی و اصلی کاغذ دیواری در بازار پارچه دیواری است که در طرح های مدرن و کلاسیک در بازار موجود است. از ویژگی پارچه دیواری می توان به ضد آب بودن ان و ضد رطوبت بودن آن اشاره کرد همچنین پارچه دیواری از الیاف گیاهی ساخته و تولید می شود و گزینه مناسبی برای محیط های کاری شرکت ها و دفاتر است. در اروپا بیشتر طبقه اشراف و ثروتمندان از پارچه دیواری استفاده می کنند همچنین این پارچه دیواری در تالار ها و هتل ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پارچه دیواری

می توان از این نوع پارچه دیواری در سبک های کلاسیک و مدرن و اسپرت تهیه کرد و برای طراحی و تزئین قسمتی از خانه و فقط برای یکی از دیوارهای منزل استفاده کنیم.

پارچه دیواری اسپرت

یکی دیگر از انواع پارچه دیواری می توان به پارچه دیواری اسپرت اشاره کرد که بیشتر برای طراحی دکوراسیون منزل های ساده استفاده می شود و همچنین برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان می توان استفاده کرد. در واقع به علت رنگ و طرح زیبایی که این پارچه دیواری اسپرت دارد در بین تمام جوانان محبوب می باشد و جذابیت زیای دارد و همچنین تنوع رنگی آن به طوری است که می توان آن را به گونه ای انتخاب کرد که تمام وسایل خانه و یا اتاق خواب را بتوان با آن ست کرد.

پارچه دیواری مدرن

این نوع پارچه دیواری خلاقیت و ابتکار بیشتری در اختیار معماران قرار داده است حتی افراد می توانند به جای استفاده از کاغذ دیواری از پارچه دیواری با رنگ های گسترده و مختلف و ساده استفاده کنند. از این طراحی می توان برای اتاق پذیرایی منزل استفاده کرد و برای پذیرایی بهتر است که شما از رنگ های ملایم استفاده کنید تا منزل تان شیک تر و زیبا تر به چشم اید.

پارچه دیواری کلاسیک

این نوع پارچه دیواری دارای زیبای و جذابیت خاصی هستند و در بین مردم طرفداران زیادی دارند و در واقع جز یکی از محبوب ترین طرح های اشراف زادگان به شما می روند. از این نوع پارچه دیواری بیشتر در قصر پادشان استفاده می شود. معروف ترین آن ها پارچه دیواری راه راه یا داماسک هستند.

مزایای پارچه دیواری

  • جنس پارچه دیواری ها از الیاف است و کاملا با طبیعت سازگاری دارد.
  • مانع از انتقال صدا می شود.
  • تفاوت پارچه دیواری ها با کاغذ دیواری خاصیت آنتی باکتریالی است که دارند که مانع از ورود هر گونه میکروب می شود.
  • نور را از خود عبور نمی دهند و همچنین عایق صدا و گرما است.
  • در صورتی که پارچه دیواری دارای جنس خوبی باشد می تواند تا ۱۵ سال عمر کند.

دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح می باشد و با برجستگی که دارد نمای سه بعدی را ایجاد می کند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید