پوستر های برند, پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

پوستر دیواری

پوستر دیواری مدرن به یکی از رقیب های اصلی  برای کاغذ دیواری ها به حساب می آید. اجرای پوستر دیواری به گونه ای راحت تر از کاغذ دیواری است چرا که مانند تکه های پازل در کنار هم قرار میگیرند و بر روی دیوار نصب می شود و همانگونه که شرح داده شده از یک طرح بزرگ تشکیل میشود و شکل مورد نظر را تشکیل می دهند پوستر دیواری مدرن به دو صورت آماده و سفارشی در بازار موجود می باشد که ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع پوستر دیواری ها بپردازیم.

این مقاله در یک نگاه!!

  • همه انچه درباره ی پوستر دیواری کلاسیک باید بدانید!
  • تفاوت چشمگیر پوستر دیواری و کاغذ دیواری
  • انواع پوستر دیوار مدرن
  • کاربرد پوستر دیواری
  • در چه مکان هایی بهتراست پوستر استفاده شود؟

همه انچه درباره ی پوستر دیواری کلاسیک باید بدانید!

پوستر دیواری کلاسیک با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی باعث تحول عظیمی در پیشرفت تجهیزات دکوراسیون داخلی شده که  امروزه میتوانید انواع پوستر دیواری آماده، سفارشی و پوستر دیواری سه بعدی به جای دیوارپوش های قدیمی در همه ساختمان های لوکس را مشاهده نمایید!

پوستر دیواری کلاسیک با زیبایی منحصر به فردی به فضای خانه می بخشد با هیچ یک از دیوارپوش های قبل نمیتوان قابل مقایسه کرد. البته بیشتر ساختمان های تجاری از این طراحی خیره کننده بی نصیب نمانده اند.

با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی شرکت ها در جلب رضایت مشتری و کسب سود بیشتر تاثیرگذار است، استفاده از جدیدترین متریال در دکوراسیون اداری رواج بیشتری دارد. انتخاب طرح های انحصاری پوستر دیواری کلاسیک شرکتی در ساختمان های اداری ابتکاری هوشمندانه در طراحی داخلی است

تفاوت های چشمگیر میان پوستر دیواری و کاغذ دیواری

پوستر دیواری مدرن با کاغذ دیواری تفاوت های چشمگیری دارد یکی از این تفاوت ها جنس و طرح می باشند، کاغذ دیواری ها به صورت رولی به فروش می رسد و پس از اجرای ان، طرح و نقش چاپی که به تصویر کشیده شده است روی ان معمولا بصورت تکرار پی در پی و یک نواخت طرح هاست، مانند تکرار تصویر یک گل.

دیوارهای شما هر چقدر هم که عریض باشند با اضافه کردن تعداد بیشتری از رول ها تعداد میتوانید اجرای کاغذ دیواری را روی دیوار ادامه دهید تا کل دیوارتان را پوشش دهد وهیچ محدودیتی از نظر طولی و عرضی وجود ندارد، اما پوستر دیواری مدرن پس از اجرای ان به روی دیوار، متشکل از یک تصویر بزرگ است!

انواع پوستر دیوار مدرن

پوستر های آماده دارای طرح ها و ابعاد مختلف و از پیش تعیین شده ای هستند و از چند پنل تشکیل شده اند، پس از نصب تمام پنل ها کنار هم، یک تصویر بزرگ شکل می گیرد،

این تصویر می تواند هرشکلی باشد، مانند نمایی از یک شهر، تصاویرشخصی، منظره و … یکی برندهای معروفی که موجود در بازار، پوستر کمار می باشد، این کالا ساخت شرکت کمار آلمان است این شرکت هر سال، گلچینی از بهترین تصاویر را که معمولا توسط موسسه نشنال ژئوگرافی منتشر می شود، در یک یا چند آلبوم گردآوری نموده و به صورت پوستر دیواری به فروش میرساند.

در چند سال اخیر تکنولوژی چاپ پوستر دیواری مدرن به کشور آمده و امکان چاپ پوستر در طرح و ابعاد دلخواه امکان پذیر شده است، پوستر چاپی دارای تنوع بسیاری در نوع کاغذ می باشد و ارباب رجوع می تواند در هنگام سفارش کار خود، نوع کاغذ مورد نظر را نیز تعیین کند، امکان تبدیل تصاویر پرتره و عکس شخصی، به پوستر دیواری امکان پذیر می باشد و فقط باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که رنگبندی مشکی در تصویرتان زیاد استفاده نشده باشد که باعث کمیت نوری و همچنین دو برابر شدن هزینه چاپ خواهد شد.

از نظر تعیین ابعاد نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که تصویری افقی را نمی توانید به عنوان یک طرح عمودی سفارش بدهید همچنین اگر از نظر افقی کشیده گی زیادی لازم باشد این کار موجب برش بخشی از تصویرتان خواهد شد.

در پشت پوسترها مانند کاغذ دیواری هیچ چسبی نیست بلکه با چسب مخصوص و توسط نصاب حرفه ای بروی دیوار اجرا شوند، هیچ زمانی خودتان اقدام به اجرای پوستر نکنید چرا که در صورت خراب کردن حتی یکی از پنل ها، امکان تهیه آن یک پنل وجود ندارد و شما باید مجددا یک پوستر دیگر خریداری نمائید؛ پوستر ها معمولا قابل شستشو نیستند و اما میتوانید با بخارشور آن ها را گرد گیری و با نم بسیار کم، قسمت مورد نظر را تمیز کرد.

کاربرد پوستر دیواری

پوستر دیواری مدرن را می توان در هر فضایی در منزل یا مکان های اداری یا تجاری به کاربرد، پوستر دیواری دارای تنوع بالایی در نوع تصویر و ابعاد میباشد وبه گونه متنوع است که می توان طرح مناسب برای هر مکان را از بین آن ها انتخاب کرد، مثلا برای یک محیط اداری می توان از طرح یک نقشه، یا نمای یک شهر استفاده کرد.

البته انتخاب طرح بستگی به نوع کاربرد محیط دارد و امری سلیقه ای می باشد، بهترین جا برای نصب یک پوستر دیواری مدرن دیوار اصلی مکان میباشد ، به طور مثال اگر می خواهید در سالن پذیرایی منزلتان یک پوستر اجرا کنید، بهتر است بزرگترین دیوار را برای این کار در نظر بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برای هر فضا فقط یک پوستر در اجرا کنید یا مثلا برای هر اتاق فقط یک پوستر و برای سالن پذیرایی نیز فقط یک پوستر روی دیوار اصلی بزنید یا برای فضاهای کوچک تر سعی کنید از تصاویری که عمیق هستند استفاده کنید مانند طرح یک جنگل یا پنجره ای که رو به یک منظره باز شده.

تصاویر باعث می شوند تا فضای مورد نظرتان  بزرگتر دیده شوند، هر چقدر رنگ پوستر دیواری روشن تر باشد، از زیبایی بیشترو نور زیاد تر برخوردار خواهد بود بهتر است از خرید رنگ های با زمینه مشکی و تیره تا حد امکان صرفه نظر کنید چون درز بین دو پنل در این پوسترها بیشتر نمایان می شود.

در چه مکان هایی بهتراست پوستر استفاده شود؟

پوسترهای زیبای دیواری در دکوراسیون مدرن جایگاه منحصر به فردی  دارند. این متریال برای فضای داخلی ساختمان های مسکونی ساخته می شوند و مناسب اجرا در فضای بیرونی نیست. به طور معمول در هر فضایی که بتوانید کاغذ دیواری را اجرا کنید می توانید از پوستر دیواری مدرن هم استفاده کنید.

بدون تردید دیوارها تنها مکان مناسب برای اجرای پوسترهای دیواری تصویری هستند ولی طرح های سه بعدی و خلاقانه پوسترهای دیواری برای دکوراسیون مدرن، سقف و کف هم به کار می روند.

پوستر سقف و کف ایده ای ابتکاری مدرن برای استفاده  از پیشرفته ترین کاغذ دیواری ها است که یک فضای  کاملا معمولی را به فضایی رویایی تر تبدیل می کند

در واقع پوسترهای دیواری از چند رول، با توجه به اندازه‌ ی پوستر سفارش داده شده، تشکیل می‌شوند. روی هر یک از این رول ها بخشی از طرح انتخاب شده چاپ می‌شود. هنگام اجرای پوستر دیواری رول را با دقت به در کنار هم قراردهید که بین آن‌ها هیچ فاصله‌ای ایجاد نشود و طرح پوستر کاملاً بصورت یکپارچه روی دیوار یا سقف مورد نظر اجرا کنید.

سخن آخر

زیباسازی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف تأثیر قابل توجهی بر احساسات، خلق‌ و خو و رفتار افراد ساکن در آن فضا خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا هنگام انتخاب طرح پوستر دیواری نهایت دقت را به خرج دهید، چرا که آن طرح تا مدت ‌ها پیش چشمانتان خواهد بود و نمی‌توان انکار کرد که کم‌ و بیش بر روان شما تأثیر خواهد گذاشت. گذشته از این با استفاده از یک طرح مناسب می‌توان فضایی کوچک را بزرگ‌تر جلوه داد. این نکته می‌تواند برای اغلب ما که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنیم، بسیار مفید باشد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد از همراهی شما با سایت لوکس دکور بی نهایت سپاسگذاریم.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید