پارچه دیواری, کاغذ دیواری

7 کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

زمانی که سخن از کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل می شود، حرف و نکات زیادی است که با آن روبرو می شود. اما واقعیت این است که کاغذ دیواری می تواند اتاقی را بسازد یا خراب کند (منظور از نظر دکوراسیون داخلی) و آنرا شیک یا دائماً تراژیک کند. اینکه آیا کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی منازل و اتاق ها، مناسب است یا خیر ما قصد داریم در این مقاله به طور کاملا ویژه برای شما بررسی کنیم.

خب قطعا همه شما می دانید که کاغذ دیواری چیست، اما نمی دانید چقدر بر روی دکوراسیون داخلی شما اثرگذار است. قطعا با اخبار ضد و نقیض این کالا روبرو شده اید که برخی بر این باورند که کاغذ دیواری کیفیت مناسبی نداشته و بهتر است که با رنگ های طرح هایی که قلمو می توان روی دیوار، ایجاد کرد، استفاده شود.

ما اینجاییم که ۹ کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل را برای شما بررسی کنیم:

کاغذ دیواری مناسب با هر نوع سبک دکوراسیون داخلی

زمانی که شما قصد دارید به طور ویژه به طراحی داخلی منزل خود، بپردازید، ایده های زیادی به ذهن شما خطور می کند. شما قصد دارید تمام اجزای تشکیل دهنده خانه را تغییر دهید. قطعا می دانید که دیوارها نقش موثری را در دکوراسیون داخلی شما ایفا می کند و یکی مهم ترین اجزایی است که در طراحی داخلی به چشم افراد می آید. حال کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی نمایانگر می شود. شما با دنیایی از طرح و نقش های مختلف کاغذ دیواری روبرو هستید و می توانید متناسب با سبک دکوراسیون داخلی خود، یک انتخاب ویژه ای را برای خود رقم بزنید.

به عنوان مثال برای سبک دکوراسیون داخلی سنتی، انتخاب کاغذ دیواری هایی که طرح و نقش ویژه دوران قاجار را دارد، بهترین انتخاب کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل سنتی است یا مثلا طرح های شکسته و تیز که برای دکوراسیون داخلی مدرن  و خشن کاربرد فراوانی دارد. در نتیجه شما هر طرحی را برای دکوراسیون داخلی خود، انتخاب کنید کاغذ دیواری با شما خواهد بود و کافیست انتخاب کنید.

با کاغذ دیواری هویت اتاق خود را تغییر دهید!

تصمیم بگیرید که می خواهید در هر اتاق خانه خود چه کارهایی را انجام دهید و می خواهید آنجا را به چه عنوان استفاده کنید. وقتی وارد اتاق خاصی می شوید می خواهید چه احساسی داشته باشید؟ دیوارپوش ها، مانند یک لباس، به شما کمک می کنند تا از نقاط قوت اتاق خود نهایت استفاده را ببرید، در حالی که در کنار آن می توانید ویژگی های منفی آن را مانند لوله گازی که از وسط دیوار گذشته است را می پوشانید.

از جمله ویژگی های کاغذ دیواری برای تغییر هویت اتاق عبارت اند از:

  • یک اتاق تاریک را روشن می کند
  • شخصیتی خاص به یک اتاق کسل کننده منتقل می کند
  • یک اتاق را بدون هیچ ویژگی معماری گرم می کند
  • یک فضای دنج ایجاد می کند
  • بهترین ویژگی های اتاق را قاب می کند
  • شخصیت شما را با رنگ و بوی حرفه ای تر بر روی دیوار نشان می دهد.

در نتیجه استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل هویت اتاق ها را به گونه تغییر می دهد که مناسب حال و احوال شما باشد. علاوه بر این، کاغذهای دیواری دارای الگوهای خاصی مانند راه راه و عکس چاپی برای مشکلاتی مانند کوچک بودن اتاق است که باعث می شود اتاق هایی که معمولاً خیلی بزرگ، با سقف های بلند، نمایان شوند.

قیمت کمتر نسبت به دیگر دیوارپوش ها

اگرچه بسیاری از دیوارپوش ها ارزان به نظر می رسند، اما شما باید عمر طولانی مدت آنها را نیز در نظر بگیرید. عمر بسیاری از انواع دیوارپوش امروزی هفت تا ده سال است. علاوه بر این، پوشش های دیواری که به عنوان قابل شستشو تعریف می شوند، می توانند با استفاده از صابون ، آب گرم و یک اسفنج ملایم در خانواده فعال که مشغول استفاده از هر اینچ مربع فضا هستند، تمیز شوند. اینجاست که کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل را می بینید. چون یک کاغذ دیواری خوب، هم می تواند قابل شستشو باشد و هم می تواند عمر بیشتری به نسبت دیگر دیوارپوش ها باشد و این با در نظر گرفتن ویژگی قیمتی، انتخابی ویژه برای شماست.

نصب آسان کاغذ دیواری

ساده ترین دیوارپوش یعنی گچ کردن و سفید کردن دیوارها که هزینه به نسبت کمتری را دارد، دردسر نصب بسیار زیادی دارد به گونه ای که شما می بایست کل خانه را خالی کنید تا بتوانید دیوارهای خود را رنگ کنید. اما چیزی کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل نشان می دهد، نصب آسان آن است که شما دیگر دغدغه جابجایی وسایل را ندارید و فقط کافیست لوازم چسبیده به دیواری که قصد کاغذ کردن آن را دارید، برداشته و خودتان به راحتی با کمترین لوازم، آن را نصب کنید.

کاغذ دیواری رنگ سفید بهتر از گچ کردن دیوارهاست

خب شاید با خودتان بگویید که ما نمی خواهیم دیوارهایمان، طرح های خاصی داشته باشد و به دیوارهای ساده و سفید، عادت کردیم. تولیدکنندگان کاغذ دیواری حتی فکر اینجا را نیز کرده اند. شما می توانید اگر دیوارهای سفید شما، کثیف شده است یا اینکه قصد رنگ زدن دوباره آن را دارید و نمی خواهید با دردسر جابجایی لوازم، روبرو شوید، کاغذ دیواری های طرح های سفید رنگ یا طرح های رنگ سفید با طرح های کلاسیک محو شده در آن استفاده کنید و جلوه زیبا و خاصی را به خانه خود، منتقل کنید.

با کاغذ دیواری سادگی را به معماری خاص تبدیل کنید!

به خانه ای نقل مکان کرده اید که تمام شخصیت آن یک جعبه مربعی یا مستطیلی سفید ساده را دارد. :اغذ دیواری را امتحان کنید! کاغذ دیواری ها روش اقتصادی برای افزودن عناصر معماری از دست رفته به اتاق شما بدون استخدام پیمانکار عمومی است. گوشه از پذیرایی خود را با کاغذ دیواری های طرح عکس های چاپی الگویی زیبا را ایجاد کنید. از الگوی تمام دیواره ای که به شکل متناسب برش خورده است استفاده کنید تا جلوه ای متحیر کننده در دیوار را به سقف طاقدار منتقل کنید. شومینه ای که سال هاست استفاده نشده و همان طرح قدیمی ۴۰ سال پیش را همراه خود دارد، با کاغذ دیواری های مخصوص شومینه، طرحی خارق العاده بر روی آن ایجاد کنید.

کاغذ دیواری خانه شما را ارزشمند تر می کند

کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل اهمیت بسیار زیادی دارد و به گونه ای است که طراحان داخلی با یک کاغذ دیواری ناب، طرح قدیمی خانه های قدیمی را پوشانده و کاری می کنند قیمت آن نیز چند ۱۰ میلیون افزایش یابد. به راحتی می توانید عیوب دیوار خود را پوشش دهید. کثیفی های که در طولانی مدت ایجاد شده است را از بین ببرید. در نتیجه شما می تواند به راحتی به مهم ترین سرمایه گذاری خود، یعنی خانه ارزش ویژه ای ببخشید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید