کاغذ دیواری

بهترین ایده ها برای کاغذ دیواری اتاق نوزاد

اگر در آستانه به دنیا آمدن فرزند خود هستید به احتمال زیاد دغدغه رنگ اتاق نوزاد خود را دارید. این روزها اکثر افراد کاغذ دیواری را به رنگ ترجیح می دهند زیرا روش نگهداری آن خیلی راحت تر از رنگ هست. برای اتاق نوزاد و کودک نیز مناسب تر است زیرا به راحتی می شود قسمت های توسط کودک کثیف می شود را تمیز کرد ما در این مقاله می خواهیم کمک کنیم تا طرح مناسب را برای نوزادتان انتخاب کنید و بدانید کاغذ دیواری اتاق نوزاد را چگونه انتخاب کنید.

حتما می دانید از نظر روانشناسی رنگ اتاق نوزاد بر روحیات او تاثیر زیادی دارد، پس بهتر است بیشتر از سلیقه خودتان به روحیه نوزادان توجه کنید.

ابتدا باید توجه کنید نوزادتان چه شخصیتی دارد. تعجب کردید؟ این جمله کاملا با حقیقت منطبق است. تنها کافیست دقت کنید به وضعیت جنین خود. برای مثال برخی جنین ها مرتبا در حال تکان خوردن و لگد زدن هستند و برخی دیگر آرام و خواب آلود به نظر می رسند.
پس شما می توانید با کمی دقت به شناخت نسبی از نوزاد خود برسید.

امروزه طرحهای متنوعی از کاغذ دیواری در اختیار والدین است بنابراین دامنه انتخاب شما وسیع است. بهتر از براساس روحیه نوزاد خود و رنگ سایر وسایلی که برای نوزاد خود انتخاب کرده اید و میزان نور اتاق مورد نظرتان طرح مناسب را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری با طرح های عروسکی می تواند گزینه مناسبی برای نوزاد شما باشد. دقت که شخصیت های روی دیوار یادآور چه انیمیشن و شخصیتی هستند. زیرا‌ به احتمال زیاد این تصاویر بخشی از ناخودآگاه کودک شما رو در بر می گیرد

بهتر است از طرحی استفاده کنید که چندین رنگ را شامل می شود هیچ گاه کودکان خود را محدود به چند رنگ خاص نکنید و بهتر است رنگها را جنسیتی نکنیم. اگر آدم خلاقی هستید می توانید داستانی را بنویسید و شخصیت های را خلق کنید و بر روی کاغذ دیواری طراح خود را بندازید.

بهتر است اگر فضای اتاق کوچک است از طرح های استفاده شود که زمینه آن روشن است و خیلی شلوغ نیست. همچنین اگر نور اتاق کم است حتما از کاغذ دیواری با زمینه سفید استفاده کنید. برای شناخت بیشتر شما با رنگ ها این قسمت از مقاله میریم سراغ رنگ ها و دانستنی های آن ها.

رنگ قرمز

رنگ شور اشتیاق و قدرت است می توانید از این رنگ در کنار رنگ سفید ، خاکستری و آبی استفاده کنید و اتاق نوزاد خود را به فضای با نشاط تبدیل کنید.

رنگ نارنجی

این رنگ ترکیبی از رنگ قرمز و زرد است، رنگی گرم و جذاب که به محیط اتاق گرما می بخشد از طرف اعتقاد دارند این رنگ بر روی اشتها موثر است.

رنگ سبز

سبز رنگ سر زندگی است این رنگ برجسته ترین رنگ طبیعت است. سبز ترکیبی از آبی و زرد است.

رنگ آبی

رنگ آرامش است و یادآوری آبی دریا و آسمان است. اگر کودکی پیش فعال و پرانرژی دارید بهتر از این رنگ در اتاق استفاده کنید

رنگ زرد

نماد اعتماد به نفس ، شادی و خوش بینی هست استفاده از رنگ خلاقت را در کودک شما پرورش می دهد. بهتر است بعد از انتخاب کاغذ دیواری بخشی از دیوار اتاق را سفید نگه دارید تا زمانی که کودک شما بزرگتر شد بتواند با خیال راحت روی آن بخش از دیوار نقاشی بکشد این کار خلاقیت او می شود و شور و نشاط کودک شما را بیشتر می کند.

برای سقف نیز می توانید از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید یا حتی بخشی از آن را خودتان طراحی کنید تا فضای دل چسب برای فرزندتان ایجاد کنید. کاغذ دیوار با طرح ستاره می تواند جذاب و دلچسب باشد. ما سعی کردیم شما را در این مقاله با تاثیر رنگ ها بر روی نوزادان اشاره کنیم تا بتوانید طرح مناسب برای نوزاد خود انتخاب کنید ولی گاهی بهتر است والدین از خلاقیت ها خود برای اتاق کودک خود استفاده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید