پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری سه بعدی | بایدها و نبایدهای هنگام خرید

دیوارها باتوجه به اینکه سطح وسیعی از دکوراسیون داخلی را شامل می‌شوند انتخاب پوشش مناشب برای آن‌ها عموما از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود. کاغذ دیواری سه بعدی یکی از مواردی است که می‌توانید هنگام طراحی دکوراسیون داخلی به آن فکر کنید.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی نسل جدید کاغذ دیواری‌ها هستند که امروزه به فراوانی از آن‌ها در قسمت‌های مختلف منازل مسکونی‌، اداره‌ها، مراکز تجاری و… استفاده می‌شوند.

اگر قصد دارید دکوراسیون مدرن، شیک و جذابی در منزل مسکونی خود طراحی کنید از کاغذ دیواری سه بعدی برای زیباسازی فضا غافل نشوید. کاغذ دیواری‌های سه بعدی با دارا بودن ویژگی‌های فوق العاد‌ه‌ای نسبت به کاغذ دیواری‌های معمولی و ساده جذابیت خیره کننده‌ای به محیط می‌بخشند.

کاغذ دیواری سه بعدی را از فروشگاه‌ های معتبر تهیه کنید. هنگام خرید آن از کیفیت متریال محصول مورد نظر و همچنین وجود گارانتی اطمینان حاصل کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکل در کاغذ دیواری امکان تعویض وجود داشته باشد

ویژگی‌های کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری‌های سه بعدی در طرح‌های متنوع منظره، طبیعت، انواع گل‌ها، آسمان و… و در رنگ‌های گوناگون در بازار موجود هستند. شما می‌توانید براساس سلیقه خود هرکدام را که می‌پسندید انتخاب کنید و یا اگر طرح خاصی مد نظرتان است از تولید کنندگان کاغذ دیواری سه بعدی بخواهید طرح مورد نظرتان را برای شما روی کاغذ دیواری چاپ کنند.

این نوع کاغذ دیواری‌ها، حس نشاط و زنده بودن را به محیط القا می‌کنند. باتوجه به اینکه طرح کاغذ دیواری‌های سه بعدی مشابه پوستر است و همه اجزای آن باید با نهایت دقت در کنار هم قرار بگیرد، نصب آن باید توسط یک فرد ماهر در این زمینه صورت بگیرد. در صورتی که نصب آن به درستی انجام نشود زیبایی خیره کننده آن به یک تصویر ناموزون و ناهماهنگ مبدل خواهد شد.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی اگرچه اکثرا قابل شستشو هستند اما پیشنهاد می‌شود هنگام نظافت و شستشو آن‌ها نهایت دقت را به کار ببرید. برای نظافت آن‌ها به راحتی می‌توانید با یک دستمال مرطوب گردو خاک و غبار آن را بگیرید. برای شستشو نیز از یک اسفنج که به مایع شستشو آغشته شده استفاده کنید و بلافاصله پس از آن محل را با یک دستمال نخی، خشک کنید و اجازه ندهید آب و رطوبت در محل باقی بماند.

محل مناسب نصب کاغذ دیواری در منزل مسکونی

نصب کاغذ دیواری سه بعدی در پذیرایی و نشیمن یک انتخاب جسورانه و ایده آل است. محل نصب آن بهتر است دیواری باشد که جلوی آن وسیله‌ای قرار نمی گیرد و قرار است خالی باشد. دیوار پشت تلویزیون نیز برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی بسیار مناسب است. دیوارهای اطراف کاغذ دیواری سه بعدی باید ساده و بدون تزیینات باشند تا جلوه بیش تری داشته باشد.

این نوع کاغذ دیواری‌ها به دلیل ویژگی سه بعدی بودن آن‌ها و اینکه احساس می‌کنید تصویر زنده است و پیش روی شماست در طولانی مدت ممکن است باعث خستگی چشم، سردرد و آشفتگی ذهنی شوند به همین دلیل توصیه می‌شود کاغذ دیواری سه بعدی را در محلی نصب کنید که کم ‌تر در معرض دید قرار دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی را در فضای اتاق خواب می‌توانید روی دیوار پشت تخت خواب نصب کنید. نصب کاغذ دیواری در این محل، جلوه ویژه‌ای را به تخت و سرویس اتاق خواب می‌ بخشد.

نصب کاغذ دیواری سه بعدی با طرح‌های آرام بخش و ساده برای روی سقف اتاق خواب نیز ایده جدید و تازه‌ ای است که امروزه طراحان داخلی برای زیباسازی اتاق‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی ساده برای مکان‌های کوچک نیز مناسب هستند زیرا باعث می‌شوند محیط بزرگ تر به نظر برسد در حالی که انواع طرحدار ان‌ها فقط مناسب فصاهای بزرگ می‌باشند. در صورت استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی طرحدار در فضای کوچک، محیط دلگیر و خفه کننده خواهد شد.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری‌های معمولا قیمت‌ آن‌ها متری تعیین می‌شود. کاغذ دیواری سه بعدی نیز از این قاعده مستثنی نیست و قیمت کلی آن برحسب متراژ مورد نیاز شما تعیین می‌شود.

کاغذ دیواری‌های سه بعدی با توجه به دارا بودن ویژگی‌های خیره کننده و منحصر به فرد قیمت بالاتری نسب به سایر کاغذ دیواری‌ها دارند اما در مقایسه با مزیت‌هایی که نسبت به سایر کاغذ دیواری‌ها دارند قیمت آن‌ها مقرون به صرفه و مناسب محسوب می‌شود.

اگر قصد دارید یک دکوراسیون مدرن و ساده برای منزل طراحی کنید، با نصب کاغذ دیواری سه بعدی با طرح‌های ساده و با رنگ‌های ملایم روی یک دیوار از پذیرایی و یا نشیمن منزل به محیط جذابیت متفاوتی ببخشید. مطمئن باشید از هزینه‌ای که برای این کار پرداخت کردید پشیمان نخواهید شد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید