کاغذ دیواری

معرفی انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نوعی دیوارپوش است که برای زیبایی دکوراسیون منزل و پوشش دیوارهای ایراد دار استفاده می شود. این محصول طرح ها و رنگ های مختلفی دارد و هرکس می تواند با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیونی که دارد آن را انتخاب نماید و دکوراسیون منزل خود را چند برابر زیباتر کند. ما در این مطلب می خواهیم شما را با انواع کاغذ دیواری آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را انتخاب کنید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری محصولی است که برای پوشش دیوارها و سقف ها استفاده می شود و همه ایراد های آن ها را مخفی می کند و نصب آن باعث می شود تا دکوراسیون منزلتان چند برابر زیباتر شود. این محصول به دلیل اینکه هنگام نصب دردسرهای کمی دارد و به راحتی نصب می شوند. این محصول به دلیل اینکه در هنگام نصب بی بو هستند بیشتر از رنگ مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از پر طرفدار ترین محصول در زیبایی دکوراسیون منزل به شمار می روند. معمولا کاغذ دیواری ها به صورت رولی به فروش می رسند و به صورت های ساده و یا با الگو های گرافیکی تولید می شوند. معمولا روش های چاپ کاغذ دیواری ها چاپ سطحی، چاپ از طریق حکاکی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به صورت دیجیتالی و … می باشد.

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها معمولا انواع مختلفی دارند که در بازار موجود می باشند و هر فردی با توجه به سلیقه ای که دارد می تواند آن را انتخاب نماید. به همین دلیل ما در این مطلب می خواهیم شما را با انواع کاغذ دیواری آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر بتوانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی سقف و یا دیوار های فضای مورد نیاز نصب نمایید و با نصب آن زیبایی منزلتان را چند برابر کنید.

۱. کاغذ دیواری های داماسک Damask

این نوع کاغذ دیواری های داماسک یکی از پر طرفدار ترین انواع کاغذ دیواری ها می باشند که دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشند و بیشتر برای پذیرایی و یا دیوار های پشت میز تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرند. کاغذ دیواری های داماسک معمولا برای دکوراسیون کلاسیک و یا مدرن بیشتر استفاده می شود زیرا با این نوع دکوراسیون ها سازگار هستند.

۲. کاغذ دیواری های فلورال Floral

دسته دیگری از انواع کاغذ دیواری ها، همان کاغذ دیواری فلورال می باشد که دارای طرح های گل و بوته و طرح های انتزاعی می باشند که بیشتر برای سالن پذیرایی و اتاق خواب استفاده می شوند.

۳. کاغذ دیواری های موتیف Motif

استایل کاغذ دیواری های موتیف به این صورت است که زمینه آن ها خلوت و یک نقش تزیینی کوچکی در آن تکرار می شود.

۴. کاغذ دیواری های راه راه Striped

کاغذ دیواری راه راه همان طور که از اسمش پیداست با الگو هایی از خطوط پهن و موازی در جهت افقی و عمودی می باشد که به دلیل خطای دیدی که این خطوط ایجاد می کنند می توان با استفاده از آن ها فضای مورد نظر را پهن تر و یا مرتفع تر نمایان کرد.

۵. کاغذ دیواری های گرافیکی Illastrations

این نوع کاغذ دیواری ها نقوشی تصویری و پوستر مانند دارند که از بافت های گرافیکی ایجاد شده اند و بسیار زیبا و شیک می باشند.

۶. کاغذ دیواری های هندسی Geometric Patterns

کاغذ دیواری های هندسی همان طور که از اسمشان پیداست، طرح های هندسی دارند که بسیار زیبا و مدرن می باشند و گاهی در مقابل طرح های کلاسیک این نوع کاغذ دیواری ها را مدرن می نامند.

۷. کاغذ دیواری های ساده Plain/Texture

این نوع کاغذ دیواری ها معمولا تک رنگ هستند و دارای طرحی ساده و یکنواخت می باشند. همچنین کاغذ دیواری های ساده یکی از پر کاربرد ترین انواع کاغذ دیواری ها می باشند که می توان با ترکیب با انواع دیگر کاغذ دیواری ها، زیبایی دکوراسیون منزل را چند برابر زیبا تر کرد.

۸. کاغذ دیواری های اسپرت

کاغذ دیواری های اسپرت طرح های خاص و اسپرتی دارند که با الگو های هندسی طراحی می شوند.

۹. کاغذ دیواری های آبرنگی

طرح این نوع کاغذ دیواری ها به گونه ای است که گویا با آبرنگ نقاشی شده است. رنگ این کاغذ دیواری ها بسیار شاد است به همین دلیل امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد و بیشتر برای اتاق خواب و برخی از فضا های مدرن استفاده می شوند.

۱۰. کاغذ دیواری های کلاسیک

استفاده از این نوع کاغذ دیواری ها فضای منزل را آرام بخش و دلنشین می کند و بسیار مقاوم هستند و کیفیت بالایی دارند. این کاغذ دیواری ها به راحتی با لوازم منزل هماهنگ می شوند و تاثیر یکنواختی برای محیط ندارند. از مدل هایی که انواع کاغذ دیواری های کلاسیک دارند می توانید برای اتاق ها و دیگر فضا ها استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید