پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

کاغذ دیواری با طرح های مختلف انتخاب مناسبی برای اتاق کودک است و می تواند گزینه ی بهتری نسبت به یکنواخت و یکرنگ بودن اتاق کودک باشد.

اتاق کودک باید به کودک آرامش و حس شادابی بدهد به همین دلیل باید برای انتخاب کاغذ دیواری دقت بسیار زیادی کرد و همچنین باید دقت کنید که با روحیات کودک شما تطابق داشته باشد زیرا رنگ انتخابی برای اتاق کودک می تواند بر روی شخصیت کودک تاثیر بگذارد.

دکوراسیون اتاق حتی می تواند روی تخیلات کودک تاثیر بگذارد وانتخاب مناسب کاغذ دیواری ، روکش تخت و .. روحیات و تخیلات کودک را افزایش می دهد. در هنگام خرید هم باید دقت کنید که کاغذ دیواری قابل شست وشو باشد زیرا کودکتان ممکن است آن را کثیف کند ، و باید از ضد آلرژی بودن آن حتما اطمینان حاصل کنید.

رنگ های جذاب و شاد برای اتاق کودک بسیار مناسبند چون باعث طراوت و شادابی اونها میشن و تاثیر زیادی در روحیه ی بچه ها دارن. در کنار وسایل و لوازمی که با رنگ های شاد برای اتاق نوزاد تهیه میشه، انتخاب رنگ های خنثی برای کاغذ دیواری اتاق نوزاد یکی از بهترین راهکارهاست تا بتونین رنگ و تم سایر لوازم رو با اون هماهنگ کنید. معمولا این کاغذ دیواری ها دارای یه رنگ خنثی به عنوان زمینه و الگوهای هندسی یا طرح های نقاشی روی اون هستن.

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق پسران بهتر است ترکیبی از رنگ آبی ، کرم ، قهوه ای کم رنگ استفاده شود و همچنین این رنگ ها باعث آرامش کودک می شود برای زیبا تر شدن اتاق بهتر است تخت را هم به رنگ آبی تهیه کنید تا کاغذ دیواری و تخت هارمونی رنگی بسیار زیبایی داشته باشد.

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق دختران بهتر است رنگ های خنثی مانند صورتی ملایم و پس زمینه سفید استفاده کنید مانند کاغذ رنگی به سبک پس زمینه سفید با گلهای ریز صورتی انتخاب مناسبی است و همچنین برای زیباتر کردن اتاق می توانید تخت را هم مثل کاغذ دیواری خریداری کنید تا بتوانید هارمونی زیبایی به اتاق بدهید.

مطمئنا اولین انتخاب برای یه اتاق دخترونه رنگ صورتیه که بهتره از سایه های روشن تر اون استفاده بشه تا خسته کننده نباشه. شما میتونین از یه کاغذ دیواری با رنگ زمینه ی صورتی که دارای طرح های مختلفه استفاده کنین تا اتاقی زیبا و شاد رو به وجود بیارین.

 

اگر کودک شما در اوایل زندگی خود است یعنی نوزاد است بهتر است از رنگ های ملایم مانند: سفید ، کرم ، صورتی ، آبی ، سبز استفاده کنید. و در مراحل بعدی زندگی کودک که کمی بزرگتر می شود از رنگ های شاد مانند : زرد، نارنجی ، بنفش ، لیمویی،آبی آسمانی استفاده کنید.

کاغذ دیواری های طرح گل نیز انتخاب خوبی برای اتاق های کودکانه و به خصوص دخترونست. گلهای رنگارنگ و بزرگ جلوه ی خاصی رو به اتاق میدن و شما میتونین از تزکیب رنگ های صورتی و سبز برای این طرح ها استفاده کنین.

شما میتونین از هر طرح و رنگی برای طراحی دیوار اتاق فرزندتون استفاده کنین و به این نکته توجه کنید که اولویت اول روحیه و سلیقه ی شماست. از پرکاربردترین طرح ها برای کاغذ دیواری اتاق کودک طرح ابر، فرشته، آسمون پر از ستاره و پرندست.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید