کاغذ دیواری, کلاسیک و مدرن

کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی کلاسیک

کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک جز پرفروش ترین طرح های انتخاب توسط کاربران است. یکی از متداول ترین طرح هایی که در دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شود، طرح های کلاسیک است. امروزه طرح های کلاسیک در هر حوزه ای با استقبال بی نظیری روبرو شده است. شیرآلات اهرمی طرح کلاسیک، پیراهن هایی با طرح های کلاسیک و قدیمی که قیمتی فراتر از طرح های جدید دارد. این نشان می دهد که مردم این روزها حتی برای زنده نگه داشتن نوستالژی زندگی گذشته خود، از طرح های کلاسیک و قدیمی استفاد می کنند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این محصول پرفروش آشنا کنیم تا زمان خرید و سفارش کاغذ دیواری کلاسیک با طرح دلخواه خود، آگاهانه عمل کنید.

در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید:

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

مواردی زیادی است که می تواند در خرید کاغذ دیواری برای شما اثرگذار باشد و باید آن ها در نظر بگیرید اما ما مهم ترین ها را برای شما مشخص می کنیم که دغدغه ای در این مورد نداشته باشید:

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری کلاسیک

رنگ مهم ترین فاکتور در خرید انواع کاغد دیواری پذیرایی کلاسیک است. ابتدا فاکتور متراژ خانه و رنگ دکوراسیون داخلی مدنظر خودتان را فراموش نکنید. بهتر است که اگر خانه ای با متراژ کم دارید (مثلا زیر ۱۰۰ متر زیربنا) رنگ های روشن را انتخاب کنید تا خانه هم دلباز تر و هم بزرگ تر دیده شود. سپس می رسیم به فاکتور رنگ دکوراسیون داخلی شما، در این مورد کاملا سلیقه ای است اما مثلا بهتر است که برای دکوراسیون داخلی رنگ زرد و سفید، از کاغذ دیواری رنگ کرم کلاسیک استفاده کنید. اینجا کاغذ دیواری کلاسیک رنگ تیره قطعا هم خوانی مناسبی با فضای خانه شما ندارد.

نکته مهم: رنگ های روشن طرح کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی امروزه با بازخورد و استقبال ویژه ای روبرو شده است. در نتیجه می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

انتخاب طرح مناسب پذیرایی

طرح کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی بسیاری در بین دنیای طرح های کاغذ دیواری در فروشگاه ها، وجود دارد و برخلاف نظر برخی کاربران، هر کاغذ دیواری کلاسیک برای سالن پذیرایی خانه شما، مناسب نیست. بهتر است که طرح کلاسیک خود را با ایده برداری از سالن های همایش ساختمان های سلطنتی قدیمی، انتخاب کنید. اگر بتوانید تناسب رنگ ویژه ای را با رنگ دکوراسیون داخلی خانه خود، انتخاب کنید، قطعا توجه هر شخصی را به پذیرایی خود جلب کرده و هر فردی که وارد آنجا شود، حس می کند که وارد سالن پذیرایی کاخ شده است.

کاغذ دیواری و کفپوش؛ حس دلنشینی که نادیده گرفته می شود

یکی از نکات ریزی که می تواند اثر بسیار بسیار زیادی بر روی مهمان های شما بگذارد، هماهنگی که باید بین کاغذ دیواری و کفپوش، باشد. البته که در بخش های قبل در نظر گرفتن رنگ دکوراسیون داخلی را برای شما گفتیم اما بهتر است که به این موضوع اهمیت ویژه ای دهید. کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک زمانی زیبایی چشم نوازی را برای مهمانان شما ایجاد می کند که با کفپوش شما هماهنگی داشته باشد.

سعی کنید اگر از کفپوش های امروزی و مدرن استفاده می کنید، دیگر سراغ کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی نیایید. چون این دو با هم هماهنگی خاصی ندارد. البته ممکن است که بتوان این دو را از نظر رنگی با هم هماهنگ کرد. مثلا رنگ کفپوش قهوی روشن می تواند هم خوانی مناسبی با طرح کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی رنگ تیره داشته باشد، البته تیرگی که مایل به رنگ روشن باشد.

کیفیت را سرلوحه انتخاب های خود قرار دهید!

سالن پذیرایی مهم ترین مکان در خانه شماست قرار است افراد جدیدی وارد آنجا شوند. شخصیت و اخلاق شما می تواند نشان دهنده نوع آراستگی سالن پذیرایی شما باشد. مجلل تر بودن این مکان به مهمان حس خوبی را منتقل می کند و آن ها به این باور می رسند که شما به آن ها اهمیت زیادی می دهید. تمام این موارد برای این بود که شما بهتر است بهترین کیفیت کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی را انتخاب کنید. حتی اگر بودجه زیادی ندارید، بهتر است دیواری که بیشتر در دید هست را با کاغذ دیواری باکیفیت بپوشانید و دیگر دیوارها را با کاغذ دیواری های کم کیفیت بپوشانید.

استفاده از طرح های سه بعدی کاغذ دیواری های کلاسیک

حس لوکس بودن پذیرایی شما زمانی به مهمان ها و شما القا می شود که از طرح هایی مانند مدل های سه بعدی استفاده کنید. در قدیم بر روی دیوارهای سالن های پذیرایی کاخ ها، با کنده کاری هایی، طرح های سه بعدی را ایجاد می کردند و این طرح ها جلوه ویژه ای را به اتاق پذیرایی منتقل می کرد. اکنون طراحان و تولید کنندگان کاغذ دیواری برای راحت تر کردن کار شما، کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی سه بعدی را برای شما تولید کرده اند که با طرح ها و نقش های بی نظیری در بازار ایران وجود دارد.

در نتیجه بهتر است که از طرح های سه بعدی برای زیباتر جلوه دادن پذیرایی بهره مند شوید.

تلفیق سبک مدرن و کلاسیک

امروزه یکی از بهترین ایده هایی که با استقبال خوبی روبرو شده است، تلفیق ایده های دکوراسیون داخلی مدرن با کلاسیک است. وجود یک گرامافون در کنار سیستم صوتی و تصویری ال سی دی های OLED می تواند برای هر فردی جذاب و خیره کننده باشد. در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک نیز بهتر است که این مورد را در نظر بگیرید و از فروشنده بخواهید که طرح های کلاسیکی را به شما معرفی کند با طرح های مدرن تلفیق شده باشد.

انتخاب طرح های عمودی برای خانه های سقف کوتاه

در صورتی سقف خانه های شما کوتاه است و همچنین می خواهید پذیرایی شما بزرگتر از سایر نقاط خانه، دیده شود، بهتر است که از طرح های عمودی در بین انواع طرح کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی انتخاب کنید. طرح عمودی گذشته پرافتخاری در بین کاغذ دیواری ها دارد و در قدیم با استقبال بی نظیری روبرو شده است. البته که امروزه نیز افرادی که در پی حفظ اصالت منزل ایرانی هستند، از طرح های عمودی استفاده می کنند.

مدل های معروف کاغذ دیواری های کلاسیک سالن پذیرایی

در ادامه چند مدل مشهور در بین انواع کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک را به شما معرفی می کنیم:

  • کاغذ دیواری مدل داماس
  • کاغذ دیواری مدل راه راه عمودی
  • کاغذ دیواری مدل نقشه اسلیمی
  • کاغذ دیواری طرح سه بعدی گل ها

سخن آخر

ما در این مقاله نکاتی را برای شما توضیح دادیم تا با اطلاعات کامل تری دست به خرید کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی خود بزنید و آگاهانه تر خریدی موفق تر را رقم بزنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید