کاغذ دیواری

انواع جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از بهترین محصولات برای پوشش دیوارها و سقف ها می باشد که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و برای دیوارهای منزل و ادارات و شرکت ها و هنل ها و رستوران ها و … به کار می رود و استفاده از آن ها موجب زیباتر شدن فضای مورد نظر می شود. امروزه به دلیل اینکه انواع کاغذ دیواری ها تولید می شود ما می خواهیم در این مطلب شما را با انواع جنس کاغذ دیواری ها آشنا کنیم تا بهتر بتوانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را انتخاب نمایید با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

جنس کاغذ دیواری ها

امروزه کاغذ دیواری های فراوانی با جنس های مختلفی وارد بازار می شوند که باید در هنگام خرید آن دقت نمایید. برخی از کاغذ دیواری ها هستند که بعد از مدتی ممکن است سم تولید کنند به همین دلیل می خواهیم شما را با انواع جنس کاغذ دیواری ها آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر کاغذ دیواری فضای مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

کاغذ دیواری های وینیل

جنس این نوع از کاغذ دیواری ها از پی وی سی یا پلی ونیل کلراید می باشد که قابل شست و شو هستند و انتخاب آن برای اتاق کودک و آشپزخانه بسیار مناسب است زیرا که به راحتی می توان لکه های ایجاد شده روی دیوار را پاک کرد. اگر شرایط نگهداری کاغذ دیواری های وینیل را رعایت کنید می توانید تا ۵ سال از آن ها استفاده نمایید اما اگر به مدت زیادی در برابر نور خورشید قرار بگیرند می توانند به مرور زمان آلرژی زا باشند.

کاغذ دیواری های نانوون

کاغذ دیواری های نانوون از الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی تشکیل شده اند و به دلیل افزودنی های خاصی که دارند بسیار مقاوم در برابر رطوبت می باشند. جنس این نوع از کاغذ دیواری ها به گونه ای است که از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر شکل نمی‌ دهد و به دلیل اینکه هنگام نصب نیاز به چسب ندارند نصب آن ها بدون دردسر و به سرعت انجام می شود. این کاغذ دیواری جدید به دلیل مواد چسبنده ای در پشت کاغذ دارند تغییر حالت نمی دهند. کاغذ دیواری های نانو به گونه ای طراحی شده اند که اگر بخواهید به دلیل تعمیرات منزل آن را از روی دیوار بردارید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و کاغذ دیواری ها را از روی دیوار جدا کنید و دوباره نصب کنید.

کاغذ دیواری های با وینیل سخت و جامد

این نوع کاغذ دیواری ها به دلیل اینکه روکش وینیلی دارند بسیار مقاوم هستند و از جمله کاغذ دیواری هایی هستند که قابل شست و شو می باشند و برای محیط هایی که رطوبت دارند بیشتر استفاده می شوند. اما استفاده از این کاغذ دیواری ها برای محیط هایی مانند انباری و کارگاه ها مناسب نمی باشد زیرا که در این محیط ها تماس فیزیکی با کاغذ ها ایجاد می شود که باعث صدمه دیدن کاغذ ها می شود.

کاغذ دیواری های پارچه ای

جنس این نوع کاغذ دیواری ها همان طور که از نامشان پیداست از کاغذ و پارچه می باشد اما گاهی ممکن است یک لایه دیگری از جنس ونیل به این کاغذ دیواری ها اضافه شود. معمولا پارچه هایی که برای این کاغذ دیواری ها استفاده می شود کرباس یا کتان و مخمل می باشد. کاغذ دیواری های پارچه ای معمولا برای مکان هایی که رطوبت ندارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال استفاده از آن ها برای اتاق نشینمن یا اتاق کنفرانس مناسب است.

کاغذ دیواری های دارای الیاف طبیعی

این کاغذ دیواری ها یکی از گران ترین انواع جنس کاغذ دیواری ها می باشد زیرا که از چوب های طبیعی درجه یک فنلاندی تولید می شوند که تکه های چوب و برگ درختان در آن وجود دارد. این کاغذ دیواری ها قابل شست و شو و ضد حساسیت می باشند و به دلیل اینکه از تکه های چوبی و برگ درختان در آن به کار رفته است حس حضور در طبیعت را برای شما القا می کند.

کاغذ دیواری های مایع

این نوع کاغذ دیواری ها از فیبر های سلولزی و پنبه تشکیل شده اند و برای استفاده از آن ها باید از پالت مخصوص آن استفاده کنید. ترمیم و تعمیر این کاغذ دیواری ها که به صورت خمیر مایع هستند، بسیار راحت است و اگر قسمتی از دیوار دچار آسیب شد می توان قسمت آسیب دیده را جدا کرد و خمیر جدید به آن قسمت زد و سپس صاف کرد و اجازه داد تا خشک شود. معمولا این کاغذ دیواری ها عایق صدا و حرارت می باشند و از مواد غیر سمی و طبیعی تشکیل شده اند و به دیوارها اجازه می دهند تا رطوبت را کنترل نمایند. تنها عیبی که دارند این است که قابل شست و شو نمی باشند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید