پوشش های دیواری, دکوراسیون داخلی, کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر چیست؟

اتاق خواب مستر که عموما در خانه‌های بزرگ‌ ساخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ ترین اتاق خواب‌ها در منزل مسکونی است و در مقایسه با سایر اتاق خواب‌ها امکانات ویژه‌ای نیز دارد. طراحی دکوراسیون این اتاق خواب با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد آن بسیار مهم است.

اتاق خواب مستر علاوه بر اینکه ابعاد بزرگ‌تری نسبت به سایر اتاق خواب‌ها دارد، معمولا از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، حمام و یک اتاق کوچک برای قرار دادن لباس نیز برخوردار است به همین دلیل فضای خصوصی تری نسبت به سایر اتاق خواب‌ها دارد. با توجه به ویژگی‌های اتاق خواب مستر، طراحی دکوراسیون داخلی هر یک از اجزای آن اهمیت ویژه‌ای دارد. یکی از فاکتورهای مهم در زیباسازی آن، طرح، جنس و رنگ کاغذ دیواری به کار برده شده در این اتاق خواب است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب مستر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب مستر باید مواردی چون متراژ اتاق خواب، ابعاد پنجره‌ها و میزان نورگیری آن‌ها، میزان بودجه در نظر گرفته شده و مهم تر از همه سلیقه فرد را در نظر گرفت‌.

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

مهم‌ ترین مطلبی که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق مستر باید در نظر داشته باشیم این است که کاغذ دیواری انتخاب شده با مجموعه لوازم و… اتاق خواب با یکدیگر تناسب داشته باشند.

همانطور که ذکر شد اتاق خواب مستر ابعاد بیش‌تری نسبت به سایر اتاق خواب‌های منزل دارد به همین دلیل عموما همه نوع کاغذ دیواری برای این اتاق خواب‌ها مناسب و زیبا خواهند بود. شما باید برحسب شرایط اتاق خواب متناسب ترین کاغذ دیواری را از نظر طرح، جنس، رنگ و… در نظر بگیرید

جنس کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مستر

کیفیت کاغذ دیواری از جمله فاکتورهای مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مستر است. کاغذ دیواری‌ها در انواع جنس‌های مختلف موجود هستند، بنابراین آن چیزی اهمیت دارد که علاوه بر رنگ و طرح مناسب، کیفیت جنس آن مرغوب و یا حداقل قابل قبول باشد. برای اینکه در شستشو و نظافت راحت باشید، کاغذ دیواری قابل شستشو تهیه کنید.

کاغذ دیواری با جنس وینیل به علت دوام و مقاومت بالا، از رایج ترین کاغذ دیواری‌های مورد استفاده در اتاق خواب مستر هستند. جنس الیافی کاغذ دیواری نیز یکی دیگر از جنس‌های کاغذ دیواری می‌باشد که بسیار پرمتقاضی و پرمصرف است.

طرح کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مستر

در ابتدا هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب مستر باید سبک دکوراسیون مورد نظر خود را مشخص کنید. پس از آن، از بین طرح‌های مختلف سبک مورد نظر کاغذ دیواری مناسب را برگزینید

به طور مثال در سبک دکوراسیون مدرن طرح‌های ساده و ظریف بسیار پرطرفدار هستند. این طرح‌ها به علت سادگی، خسته کننده نیستند و تا مدت‌های طولانی قابل استفاده می‌باشند.

در سبک دکوراسیون کلاسیک عموما طرح‌‌های کاغذ دیواری سنگین و اشرافی هستند. کاغذ دیواری‌ با طرح گل‌ برجسته در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و زرشکی مخملی از محبوب ترین کاغذ دیواری‌های کلاسیک مناسب برای اتاق خواب مستر هستند.

در بعضی اوقات ممکن است ترکیب چند نوع سبک دکوراسیون را پسند کنید، در چنین حالتی باید کاغذ دیواری‌هایی را انتخاب کنید که تقریبا از نظر طرح و رنگ نزدیک و مشابه باشند تا فضایی دلنشین داشته باشید.

کاغذ دیواری با طرح‌های طبیعت نیز طراوات و تازگی را به اتاق خواب شما هدیه می‌دهند.

به طور کلی در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب مستر از طرح‌ها و ایده‌های نو استفاده کنید، جسور باشید و ترکیب‌های جدید امتحان کنید. آن چیزی که مهم است راحتی و آسایش شما است.

رنگ کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مستر

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب مستر وابسته به تم رنگی اتاق خواب و یا حتی منزل نیز می‌باشد. بسیار مهم است که بین همه اجزای موجود در اتاق تناسب و هارمونی وجود داشته باشد تا محیطی جذاب و دلنشین ایجاد شود.

اتاق خواب با توجه به کاربری آن که بیش‌تر محلی برای استراحت است. رنگ کاغذ دیواری آن نباید به گونه‌ای باشد که در طولانی مدت برای شما خسته کننده و عذاب آور شود.

بهترین رنگ‌های کاغذ دیواری که برای اتاق خواب مستر پیشنهاد می‌شوند رنگ‌های خنثی مانند کرم، آبی روشن، طوسی، خاکستری و زرد لیمویی می‌باشند. اگر احساس می‌کنید محیط با رنگ‌های خنثی کسل آور و خسته کننده است از ترکیب رنگ‌های گرم در اتاق خواب استفاده کنید. اکسسوری‌های جذاب رنگارنگ در این حالت می‌توانند به فضا تازگی ببخشند.

اگرچه هرکدام از کدام رنگ‌ها حس و حالی متفاوت به محیط می‌بخشند اما باید اعتدال را نیز رعایت نکنید و حداکثر دو الی سه رنگ را در اتاق خواب مستر به کار ببرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید