پوشش های دیواری, کاغذ دیواری

کدام کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب است؟

امروزه کاغذ دیواری‌ در طراحی دکوراسیون فضاهای گوناگون از جمله اتاق خواب به یکی از اصلی‌ ترین فاکتورها تبدیل شده است. در حال حاضر تقریبا هیچ مکانی را پیدا نخواهید کرد که در دکور آن کاغذ دیواری به کار نرفته باشد. علل محبوبیت کاغذ دیواری از گذشته تا کنون تنوع زیاد در طرح و رنگ، قیمت مقرون به صرفه، زیبایی خیره کننده و… می‌باشد.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب از نظر هر فردی و برای هر نوع دکوراسیونی متفاوت است در نتیجه نمی‌توان به صورت کلی در این باره نظر داد.

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید فاکتورهای متعددی چون سبک دکوراسیون، تم رنگی محیط، سلیقه شخصی، تناسب با محیط، میزان بودجه تعیین شده، و… در نظر گرفته شود تا نتیجه نهایی مورد پسند شما قرار بگیرد.

رنگ مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای استراحت و خواب شبانه است به همین دلیل بسیار مهم است در دکوراسیون آن رنگ‌هایی را به کار ببریم که در طول شب سبب آشفتگی ذهن و خواب ناآرام نشود. عامل موثر دیگر در رنگ کاغذ دیواری اتاق سن فرد و سلیقه شخصی است.

به طور کلی ترکیب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری اتاق خواب موارد بسیاری هستند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

رنگ‌های خنثی از بی دردسرترین رنگ‌ها برای اتاق خواب هستند، این رنگ کاغذ دیواری به خوبی با هر رنگ دیگری در محیط هماهنگ می‌شود. البته نکته قابل توجه هنگام کاربرد رنگ‌های خنثی مانند طوسی و… این است که اگر همه دیوارهای اتاق خواب را با این رنگ بپوشانید محیط را غم انگیز و کسل کننده خواهید کرد؛ در نتیجه برای جلوگیری از ایجاد چنین حالتی می‌توانید برای کاغذ دیواری پشت تخت از رنگ‌های گرم استفاده کنید.

از رنگ‌های پاستلی مانند زرد خیلی روشن، سبز بسیار کمرنگ، یاسی و.‌.. نیز برای کاغذ دیواری اتاق خواب غافل نشوید. این رنگ‌ها ترکیب فوق العاده ای با سایر وسایل اتاق ایجاد می‌کنند.

بعضی از نوجوانان ترکیب رنگ مشکی، سفید و سورمه‌ای را برای کاغذ دیواری اتاق خواب ترجیح می‌دهند. این رنگ‌ها دکور اتاق را اسپرت و جوان پسند می‌کنند. در کاغذ دیواری با این رنگ‌ها در صورتی که رنگ سفید غالب است محیط روشنایی خاصی به خود می‌گیرد، اما اگر رنگ‌های تیره در این نوع کاغذ دیواری‌ها بیش‌تر دیده می‌شوند نور پردازی در چنین شرایط امری حیاتی است‌ زیرا در غیر اینصورت فضای اتاق بسیار کوچک و دلگیر می‌شود.

بعضی از انواع کاغذ دیواری تک رنگ هستند. این نوع علاوه بر اینکه در سبک دکوراسیون مونوکروم بسیار پرکاربرد می‌باشند، در اتاق‌هایی که یکی از دیوارها کاغذ دیواری با طرح شلوغ دارد نیز استفاده می‌شوند. به این صورت که سه دیوار با کاغذ دیواری تک رنگ و مشابه پوشانده می‌شود و تنها یکی از دیوارها کاغذ دیواری طرحدار دارد.

طرح‌ها و مدل‌های کاغذ دیواری برای اتاق خواب

طرح‌های بسیار متنوع و گوناگونی از کاغذ دیواری می‌توانند در محیط اتاق خواب فضایی شیک و جذاب ایجاد کنند. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم تا بتوانید بدون سردرگمی یکی از آن‌ها را برای اتاق خوابتان انتخاب کنید‌.

طرح‌های گل و منطره یکی از محبوب‌ ترین طرح‌های کاغذ دیواری برای اتاق خواب هستند. طبیعت با القای حس آرامش به فرد سبب خواب راحت‌ تری می‌شود.

طرح‌های هندسی و انتزاعی بسیار جذاب و مدرن هستند. این طرح‌ها تا حدودی ذهن را درگیر می‌کنند در نتیجه برای دیوار پشت تخت و اتاق کودکان کاملا مناسب است‌. اگر قصد دارید یک دکوراسیون جدید و جالب در اتاق خود ایجاد کنید از این طرح کاغذ دیواری‌ها غافل نشوید.

کاغذ دیواری‌ با طرح‌های ریز نوع دیگری از کاغذ دیواری اتاق خواب هستند که بیش‌تر برای اتاق خواب‌های با ابعاد کوچک استفاده می‌شوند. این کاغذ دیواری‌ها علاوه بر اینکه باعث می‌شوند اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد ظرافت خاصی نیز به محیط می‌بخشند.

چند نکته خرید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب اطلاع از انواع جنس‌ها، طرح‌ها و.. کاغذ دیواری‌ در تصمیم گیری بسیار تاثیرگذار است اما امری تعیین کننده نیست. آن چیزی که در این مورد بسیار مهم است سلیقه صاحب اتاق خواب است. فرد باید در اتاق خواب که محلی برای استراحت و خواب است احساس آرامش و راحتی را بتواند به خوبی حس کند. مشورت با طراح دکوراسیون داخلی در این زمینه بسیار کمک کننده و راهگشا خواهد بود.

کاغذ دیواری‌ها در انواع جنس‌های گوناگون مانند الیافی، کاغذی، وینیل و بدون پوشش پلیمری برای اتاق خواب استفاده می‌شوند. هرکدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارند که باید با توجه به آن‌ کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خوابتان را تهیه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید