پوشش های پنجره ای

بهترین مدل های پرده اتاق خواب 2021

یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم منزل پرده است. از پرده در قسمت های مختلف خانه استفاده می کنیم مانند آشپزخانه و اتاق خواب در این مقاله قصد داریم شیک ترین مدل های پرده اتاق خواب را به شما بگوییم. یک از مهم ترین مزیت های داشتن پرده در خانه جلوگیری از ورود نور خورشید در هنگام صبح است. علاوه بر این مورد پرده باعث می شود اتاق خواب جلوه قشنگی پیدا کند.

برای خرید پرده اتاق خواب باید سبک دکوراسیون منزل و یا اتاق خواب خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن مناسب ترین پرده را خریداری کنید.

در این محتوا علاوه براینکه با انواع پرده آشنا خواهید شد، نکات بسیار مهم نیز در این باره به شما می گوییم. بعد از آشنا شدن نحوه خرید پرده مناسب شما می توانید راحت تر تصمیم بگیرید.

تاثیر پرده بر اتاق خواب

مدل های پرده اتاق خواب زیاد است. همانطور که گفتیم شما باید در ابتدا از خود بپرسید چه جنس پرده ای را دوست دارید، سپس به دکوراسیون اتاق خواب خود نگاه کنید و بعد از پیدا کردن مدل مورد نظر خرید را انجام دهید.

هنگامی که اتاق خواب خود را می چینید، آخرین چیزی که به آن دقت می کنید، پرده اتاق است در حالی که پرده نقش بسیار پرنگی در زیبایی اتاق خواهد داشت، این را بیاد داشته باشید اگر درخرید پرده سخت گیری انجام ندهید ممکن است تمام هزینه ای که برای سرویس خواب و دیگر وسایل داده اید از بین برود و بدتر از آن ظاهری بد به اتاق خواب شما بدهد.

یکی از موادی بسیار مهمی که باید در هنگام خرید پرده به آن دقت کنید اندازه پرده با توجه به فضا اتاق خواب است، به طور واضح تر پرده ای که برای اتاق خواب کوچک تر انتخاب می کنید با از پرده ای که برای اتاق خواب بزرگتر انتخاب می کنید متفاوت باشد. پرده ها علاوه بر اینکه از ورود نور اضافه به خانه جلوگیری می کنند باعث می شد فضای اتاق خواب خصوصی تر شود.

این را در نظر داشته باشید که زیباترین پرده ها صرفا گرانترین آن ها نیستند و تنها مسئله مهم این است که پرده با فضای اتاق خواب شما هماهنگ باشد.

پرده های فانتزی

اگر علاقه شما به پرده های فانتزی است، حتما جنس پارچه را در نظر داشته باشید، این پرده برای افرادی که زیبایی و جذابیت برایشان حائز اهمیت است، انتخاب بسیار خوبی می باشد. از این نوع مدل های پرده اتاق خواب می توانیم برای اتاق نوجوان ها و کودکان نیز استفاده کنیم.

نحوه شستشو و گردگیری

علاوه بر اینکه وسایل شیک و نحوه چیدمان درست وسایل، به زیبایی اتاق کمک می کند نگهداری و تمیز بودن آن ها ظاهر اتاق را چند برابر زیباتر می کند. پرده ها جزء وسایلی هستند که کمتر کسی به تمیز بودن آن ها دقت می کند درحالی که نقش بسیار مهمی در خوب نشان دادن اتاق خواب دارد. به یاد داشته باشید قبل از شستشو پرده با جارو برقی گرد و خاک ها را تمیز کنید. بعد از شستن پرده نیز به صورت نمدار پرده را نصب کرده تا در حال خشک شدن پرده صاف شود وقت برای اتوکشی از شما گرفته نشود. اگر پرده شما از جنس حریر است از پودر صابون به جای پودر لباسشویی استفاده کنید تا پرده چروک نشود.

بهترین جنس پرده کدام است؟

برای انتخاب و خرید مدل های پرده اتاق خواب باید جنس خوب را از جنس بی کیفیت تشخیص دهید. جنس پرده رابطه بسیار نزدیکی با دیزاین خانه شما دارد.

اگر پنجره شما مشرف به خانه های همسایه است، باید از جنس پرده ضخیم برای اتاق خواب خود استفاده کنید. پرده های نازک مانند حریر مناسب اتاق خواب شما نخواهد بود؛ اما اگر برای خرید پرده حریر اصرار دارید، می توانید آن را با جنس پارچه های دیگر ترکیب کنید تا کسی به اتاق شما دید نداشته باشد.

انواع پرده اتاق خواب

پرده های شید و کرکره ای

این پرده ها از جنس پارچه های بلک اوت، مخمل و کرباس هستند و اجازه عبور هیچ نوری را به درون اتاق خواب نمی دهند شما اگر از نور زیادی در اتاق خود کلافه اید می توانید از این نوع پرده ها استفاده کنید.

طرح گلدار

طرح گلدار برای پرده جزء انتخاب های خاص می باشد و بسته به نوع سلیقه افراد انتخاب می شود. طرح های آن شامل برگ و درختان، گل های ریز، رنگ های متنوع و جذاب می باشد. این نوع طرح مناسب با سبک های دکوراسیون کلاسیک و تلفیقی است.

طرح هندسی

یکی دیگر از مدل های پرده اتاق خواب طرح هندسی است. بهتر است از این نوع پرده ها را برای اتاق خواب های مدرن استفاده شود.

طرح راه راه

این نوع پرده را می توان برای هر اتاق خواب استفاده کرد و مختص به یک اتاق خواب نمی باشد، تنها این را در نظر بگیرد. طرح راه راه افقی پنجره را عریض تر می کند و طرح عمودی پنجره را بلند تر نشان می دهد.

طراحی های لوکس و مدرن پرده اتاق خواب

مدل های پرده اتاق خواب گوناگون است؛ اما سبک جدید که اتفاقا طرفدار های زیادی دارد که اغلب مردم آن را انتخاب می کنند. افراد مختلف اهداف زیادی برای خرید پرده در سبک های متفاوتی دارند. از جمله آن می توانیم به خصوصی سازی محیط اتاق اشاره کنیم. همانطور که گفتیم اگر اتاق شما از بیرون دید دارد می توانید از جنس ضخیم استفاده کنید و اگر نور کمی دارد می توانید از پرده های حریراستفاده کنید. سبک مدرن پرده یکی از پر انتخاب ترین ها در بین مردم است و این نشان دهنده اهمیت مردم به سبک پرده است. مدل های پرده اتاق خواب در بازار بسیار زیاد است شما می توانید با توجه به نکاتی که گفته شد، بهترین و مناسب ترین پرده را انتخاب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید