پوشش های پنجره ای

بهترین ایده ها برای پرده اتاق خواب

ایده برای پرده اتاق خواب به اندازه موهای سرتان وجود دارد و شما زمانی که وارد بازار پرده می شود، با دنیایی از ایده و تنوع روبرو هستید. اتاق خواب شما پناهگاه شخصی شماست و نوع پوشش پنجره نقش اساسی در تعریف سبک و عملکرد آن دارند. به عنوان مثال پرده ها نه تنها باعث ایجاد دید بصری در اتاق می شوند، بلکه هم باعث ایجاد آرامش و راحتی می شوند.

اما چگونه موارد مناسب را انتخاب می کنید؟ در اینجا، ما به شرح عوامل کلی در مورد انتخاب پرده اتاق خواب می پردازیم.

چگونه می توان پرده مناسب اتاق خواب خود را انتخاب کرد؟

پوشش پنجره های شما به تعیین حریم خصوصی و عملکرد اتاق خواب شما کمک می کند، بنابراین باید با دقت انتخاب شود. یکی از محبوب ترین گزینه ها پرده های کور یا دائم تاریک است. اما کدام نوع؟ آب و هوا، محله ، سبک زندگی و معماری شما از عوامل اصلی تعیین کننده انتخاب شما هستند. در این پست نکات و پیشنهادات ارزشمندی در مورد چگونگی انتخاب بهترین پرده پنجره برای اتاق خواب خود بیان شده است.

فاکتورهای کلیدی در انتخاب پرده اتاق خواب

رنگ ها و الگوهای پرده پنجره شما باید مکمل بقیه اتاق خواب شما باشد.

هنگام انتخاب و در نظر گرفتن ایده برای پرده اتاق خواب، حریم خصوصی و کنترل نور را در نظر بگیرید. اگر حفظ حریم خصوصی در اولویت است، انواع شفاف یا مات مانند پرده رومی یک انتخاب عالی است.

از آنجا که راحتی موضوع بسیار مهمی است، پرده های موتوری انتخاب خوبی هستند. دلیل این امر این است که می توان آنها را در خانه یا از راه دور، از طریق تلفن هوشمند، ریموت، صفحه کلید دیواری یا تبلت می توان آن را باز و بسته کرد.

مواد مورد استفاده برای پرده چشم شما نیز مهم است. اگر به گرد و غبار یا کپک حساسیت دارید، پرده هایی را انتخاب کنید که ضد حساسیت هستند، نگهداری کمی دارند و به راحتی مواد حساسیت زا را جذب و جمع نمی کنند.

از آنجا که می خواهید اتاق خواب شما ساکت و بی سر و صدا باشد، یک پنجره ای را که به طور خاص برای حذف صدا طراحی شده در نظر بگیرید. این مورد معمولا به نوع و جنس و پرده بستگی دارد.

پوشش های پنجره با طناب، به ویژه آنهایی که دارای حلقه هستند، می تواند برای حیوانات خانگی و کودکان خطر خفگی داشته باشد. پرده های موتوری باطری یا برقی کار می کنند بی سیم هستند، که آنها را برای اتاق خواب و اتاق کودک شما ایده آل می کند.

۵ مدل پرده برای اتاق خواب

در ادامه بررسی انواع ایده برای پرده اتاق خواب می خواهیم چند مدل پرفروش در بازار تهران را برای شما لیست کرده ایم:

  • پرده های زبرا
  • پرده های برقی در مدل های مختلف
  • پرده های ونیزی
  • پرده های غلتکی پارچه ای
  • پرده های رومی

این مدل پرده ها، هر کدام دارای ویژگی های خاصی است که برای اتاق می تواند انتخاب بسیار عالی باشد.

چگونه در انتخاب پرده برای اتاق خواب کوتاهی نکنیم؟

اینها برخی از فاکتورهای اساسی است که باید هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید:

حریم خصوصی

قبل از هر چیز دیگری، اطمینان حاصل کنید که پرده شما حریم خصوصی شما را به خطر نمی اندازد. پرده های با کیفیت باید اتاق شما را فعال و روشن نگه دارند در حالی که هنوز هم می توانند درجه ای از حریم خصوصی را ارائه دهند.

برخی از بهترین پرده هایی که می خواهید برای حفظ حریم خصوصی در نظر بگیرید شامل پرده های محرمانه ، پرده های خاموش ، پرده های لایه ای و پرده های آویز است.

نوع پارچه پرده

اگر پارچه خیلی سنگین باشد، ممکن است هنگام کشیدن به شما سختی ببخشد. همچنین، اگر خیلی سبک باشد، به راحتی نمی افتد. می توانید پارچه واقعی خود را با نگه داشتن نمونه ای از آن – حداقل دو یارد – تا پنجره، آزمایش کنید.

آن را از بالا به شکل آکاردئون چین بزنید و اجازه دهید تا پر شود. اگر مانند کرینولین شعله ور شود ، به راحتی نمی افتد. این ایده برای پرده اتاق خواب و انتخاب نوع مناسب پرده، می تواند بر روی کیفیت اتاق خواب شما، اثرگذار باشد.

سبک شستشو

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پرده اتاق خواب چه جنسی دارد و چگونه می شود آن را شستشو داد، در طولانی مدت بسیار مفید خواهد بود. پرده های با کیفیت بالا باید به سبک خاصی شسته شوند.

بفهمید کدام سبک شستشو برای پرده شما بهتر است تا در آینده از اتلاف وقت و هزینه خودداری کنید.

بهترین رنگ برای پرده اتاق خواب

در مورد رنگ پرده بحث های زیادی وجود دارد، خصوصاً اینکه این یکی از مهمترین ویژگی های هر پرده است.

مناسب ترین رنگ برای پرده شما به محیط اتاق خواب شما بستگی دارد. برای داشتن ظاهری تزئینی و منسجم، رنگهای موجود اتاق خواب خود را با پرده های خود هماهنگ کنید.

اگر دیوارها، تختخواب یا سایر اشیا اطراف شما در اطراف اتاق رنگ واضحی دارند، بهتر است پرده ای با رنگ خنثی انتخاب کنید. عکس آن نیز کار می کند. اگر دیوارها و اشیا در اتاق شما سایه خنثی دارند، پرده ای با رنگ روشن نصب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید