پوشش های پنجره ای

پرده دابل شید را بیشتر بشناسید!

در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوع پرده دابل شید بپردازیم. پرده از مهم ترین محصولاتی است که در دکوراسیون خانه کاربرد دارد و امروزه یکی از مطرح ترین انواع مدل پرده در بازار ایران پرده دابل شید است. کلمه شید از واژه ی انگلیسی آن گرفته شده (shade) و به معنی سایه می باشد. پرده های شید در مدل های مختلفی وجود دارند که دابل شید به روزترین آن ها است و با نام پرده شب و روز نیز در بازار ایران شهرت دارد.

دلیل نام گذاری این پرده به این اسم این است که لایه توری آن برای روز در نظر گرفته شده و می توانید با جمع کردن لایه شید داخلی در طول روز اجازه دهید که نور به داخل منزل شما بیاید و در شب هنگام که از بیرون فضای خانه دیده می شود با باز کردن لایه شید داخلی جلوی دید را گرفت.

این نوع پرده در شکل و شمایل مختلفی در بازار موجود است و شما در طرح ها و رنگ های مختلفی می توانید آن را برای خود تهیه کنید. یکی دیگر از نام هایی که برای این نوع پرده استفاده می شود، پرده های دومکانیزم است.

دلیل نامگذاری پرده دابل شیت به دو مکانیزم

این نوع پرده دارای دو مکانیز برای باز و بسته کردن لایه های تور رویی و شید داخلی می باشد به این صورت که یک موتور برای لایه رویی پرده دارد که این لایه نقش زیبائی را بازی کرده و یک موتور برای لایه داخلی که وظیفه آن تنظیم میزان نور و دید است و به همین علت به پرده دو مکانیزه هم معروف می باشد.

تا اینجای کار متوجه شدیم که هر سه تای این اسامی که در بازار دکوراسیون داخلی به کار می رود به یک نوع پرده اشاره داشته و آن ها هیچ تفاوتی با هم ندارند پس در هنگام خرید با شنیدن هر کدام از این اسامی از جانب فروشنده متوجه هستیم که همان پرده ای است که ما برای خرید به دنبال آن می گردیم.

تور رویی در پرده دابل شید

برای لایه رویی پرده دابل شید می توان از انواع تور موجود در بازار مطابق با دکوراسیون و طراحی داخلی منزل خود بهره ببرید. هر کدام از انواع تور کلاسیک، مدرن، فانتزی، گلدار و غیره قابلیت استفاده در این نوع پرده را دارد و هیچ مشکلی برای هماهنگ کردن پرده با دکوراسیون نخواهید داشت. در انتخاب تور دقت کنید که با طرح انتخاب پرده دابل شیت هماهنگی لازم را داشته باشد.

این توری می تواند از جنس های مختلفی باشد و به نوعی تعیین کننده قیمت پرده نیز می باشد.

لایه داخلی در پرده دابل شید

این لایه از یک نوع شید ساده انتخاب می شود که رنگ آن بستگی به سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه دارد ولی معمولاً از رنگ های روشن برای آن استفاده می شود اما به راحتی هم می توان آن را از پارچه های تیره انتخاب و با تور رویی هماهنگ نمود. این لایه برای تنظیم میزان ورود نور به منزل در طول روز و همین طور تنظیم دید به کار برده می شود.

تفاوت پرده های دابل شید، شید و زبرا

این یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران در انتخاب انواع پرده ها برای بخش های مختلف خانه است. برخی نمی دانند که کدام یکی از این مدل پرده ها برای پذیرایی مناسب است، کدام یک برای اتاق خواب ها و کدام یک را برای آشپزخانه خریداری کنند. به همین جهت می خواهیم در ادامه این مقاله تفاوت های بهترین پرده های بازار را برای شما بررسی کنیم:

پرده های شید: اگر برای شما تنوع در طرح و رنگ پرده اهمیت بسیار زیادی دارد و می خواهیم طرح چاپی را روی پرده ایجاد کنید، به عنوان مثال می خواهید تصویر خودتان را روی پرده ایجاد کنید یا یک تصویر خاص روی پرده بیاندازید، استفاده از این نوع پرده را به شما پیشنهاد می کند). پرده های شید از یک صفحه نرم و بسیار سبک تشکیل شده و دارای بافتی از جنس پنبه، کتان یا موادی مانند این دو می باشد. نوع جنس پرده در پرده های شید می تواند تعیین کننده قیمت پرده باشد و به صورت متری و آماده قیمت آن محاسبه می شود.

این پرده را معمولا برای فضاهایی مانند اتاق خواب، آشپزخانه و محیط های اداری استفاده می کنند. سادگی این طرح معمولا کمتر برای فضاهای مهمانی مانند اتاق پذیرایی مورد پسند قرار می گیرد. البته کاملا سلیقه ای است.

پرده های زبرا: این نوع پرده در سال های اخیر به عنوان یکی از بهترین گزینه های برای تغییر دکوراسیون خانه و ایجاد دکوری مدرن و روز، در نظر گرفته می شود. مکانیزم این پرده ها به گونه ای است که هم میتوان آن را برای نوردهی آفتاب به داخل خانه تنظیم کرد به گونه ای که نور از بین زبراها گذشته و وارد خانه می شود و هم می توان آن را به گونه ای تنظیم کرد که هیچ نوری وارد خانه نشود.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید