پوشش های پنجره ای, دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید چوب پرده | بهترین نکات

زمانی که می خواهیم به خانه جدید نقل مکان کنیم، اول چیزی که به ذهن ما می رسد پرده خانه است و از آن مهم تر چه نوع چوب پرده ای مناسب پرده و پنجره است؟ به همین دلیل به دنبال راهنمای خرید چوب پرده می رویم تا بتوانیم بهترین انتخاب برای خانه خود را داشته باشیم. قبل از اینکه پرده خود را انتخاب کنیم باید این تصمیم را حتما بگیرید که می خواهید پرده را به چه صورت آویز کنید. این نکته می تواند کمک بسیاری در انتخاب چوب پرده شما داشته باشد.

چوب پرده یا میله های آویزان زیادی در بازار وجود دارد که شما می توانید مطابق با سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. امام نکته بسیار مهمی که باید حتما در نظر بگیرید کیفیت و زیبایی چوب پرده شما است. زیرا میل پرده های به قطر و اندازه مختلفی وجود دارد و باید با دیزاین خانه شما متناسب باشد. چوب پرده ها به طور معمول دارای انتهای برجسته هستند که از جنس فلز یا اکریلیک  ساخته شده است. این مورد به پنجره شما نمای زیبایی می بخشد و باعث جلوه بیشتر می شود. این نکته را به یاد داشته باشید میله را جوری انتخاب کنید که متناسب با وزن پرده باشد.

قبل از خرید چوب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

قبل از این که اقدام خرید چوب پرده کنید، باید راهنمای خرید میله پرده را مطالعه کنید. پنجره ای که می خواهید با پرده بپوشانید را حتما اندازه گیری کنید تا میله ای متناسب با آن را تهیه کنید. نصب میله بسیار آسان است تنها چیزی که برای آن نیاز دارید چند وسیله  ساده مثل: مته، چهار پایه، مداد و یک نوار اندازه گیری است.

بهترین چوب پرده بر ای شما آن چیزی هست که متناسب پنجره شما باشد. زیرا اگه متناسب نباشد قضای بسار ناخوشایندی برای شما به وجود می آورد.

انواع میله پرده

چوب پرده یک هدف اصلی دارد: بالا نگه داشتن پرده ها. آن‌ها همچنین می‌توانند جلوه زیبایی به دکوراسیون خانه شما ببخشند. سه نوع اصلی میله پرده وجود دارد:

  • تک
  • دوتایی
  • کششی

چوب پرده های تکی

میله های تک  دارای یک میله بلند در دو انتها هستند. این میله ها از طریق براکت ها به بالای پنجره، خارج از چارچوب، روی یا بالای قالب متصل می شوند. پایانه ها تزئینی هستند و در اندازه ها و سبک های مختلف وجود دارد، از توپ های فلزی ساده گرفته تا وسایل تزئینی کریستالی یا فلزی در بازارموجود است. اکثر چوب پرده های تک میله ای بین حداقل و حداکثر طول میله هستند. ابعاد بر روی بسته بندی درج شده است.

چوب پرده های دوتایی

این میله ها برای پرده های دو تیکه طراحی شده است. بدین صورت که یک پرده با جنس پارچه شفاف در زیر پارچه اصلی قرار می گیرد. بعضی از چوب پرده ها به یک دیگر متصل شده اند اما در بعضی از آن ها مشاهده خواهید کرد که این اتصال برقرار نشده است و باید دو چوب پرده را در هنگام نصب به طور جداگانه نصب کنند.

چوب پرده های دو میله معمولا گرانتر از تک میله ای ها هستند و ظاهری لوکس تر دارند و می تواند انتخاب بسیار خوبی برای اتاق نشیمن شما باشند.

چوب پرده های کششی

در این بخش از راهنمای خرید چوب پرده به معرفی یکی از پرکار برد ترین میله پردها می پردازیم. چوب پرده های کششی آسان ترین روش نصب را دارند. قسمت مرکزی این میله ها طوری تنظیم شده است که از طریق فنر های داخلی در داخل محفظه پنجره قرار می گیرد و نیازی به نصب در خارج از براکت نداریم. جنس چوب پرده های فلزی معمولا از فلز یا پلاستیک است. کاربرد استفاده از این میله ها بیشتر برای جداسازی حمام و فضای بیرونی حمام است. اما می توان از آن در اتاق خواب، آشپزخانه نیز استفاده کرد.

هنگام خرید بهترین میله باید چه نکات مهم را در نظر بگیریم؟

چوب پرده باید پنجره شما را از زمین دور کند. امام باید فضای اطراف پنجره را دربر گیرد. به طور کلی پرده ها، مبلمان و وسایل شما را تکمیل می کنند. رنگ، هزینه،طول چوب پرده و جنس  فاکتور های بسیار مهمی هستند که باید در هنگام خرید آن را در نظر بگیرید.

رنگ چوب پرده به چه چیزهای بستگی دارد؟

در این قسمت از راهنمای خرید چوب پرده به رنگ آن می پردازیم. در مورد رنگ و روکش میله پرده، چند انتخاب محبوب و گسترده وجود دارد. مدل برش خورده که دارای روکش فلزی نرم و نقره‌ای است، اغلب برای پرده‌هایی که تقریباً در هر محیطی زیبا به نظر می‌رسند، استفاده می‌شود. شما همچنین می توانید طلا، برنز، برنز روغنی، نقره ای براق، سفید و سیاه را پیدا کنید.

روکشی را انتخاب کنید که با سایر وسایل اتاق مانند دستگیره درها، شیرآلات و لوازم خانگی کار کند. همچنین در نظر بگیرید که چه روکش هایی با پرده ها و مبلمان شما هماهنگی دارد. شما یک چوب پرده ای می خواهید که به اندازه کافی محکم باشد تا پرده را با هر وزنی که دارد به خوبی نگهدارد و توجه زیادی را به خود جلب نکند.

اندازه چوب پرده

همیشه چوب پرده ای تهیه کنید که از ابعاد پنجره شما بلندتر باشد. یک قانون کلی خوب برای چوب پرده این است که  ۱۵ سانتی متر به دو طرف قاب پنجره یا بدنه خود اضافه کنید. برای چوب پرده های کششی، میله‌ای می‌خواهید که تناسب خوبی در داخل قاب ایجاد کند. بسیاری از میله های پرده از فلز ساخته شده اند که اغلب بهترین انتخاب در مورد کیفیت و ظاهر است. گزینه های دیگر عبارتند از پلاستیک سخت و میله های چوبی.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید