پوشش های پنجره ای

راهنمای انتخاب پرده مناسب برای خانه

شاید برای شما دشوار باشد که بدون اینکه جنس پرده را لمس کنید و کیفیت کار را حس کنید، به انتخاب پرده مناسب بپردازید. ما سعی داریم نکاتی را در این رابطه برای شما بیان کنیم که بتوانید خرید بهتری را برای خود رقم بزنید. پنجره و پرده همانند چشم و ابروی خانه شماست. هر دو برای شما اهمیت زیادی دارد و همین طور بسیار کاربردی واقع می شود. شما ابروی خود را نیز ممکن است به طرح ها و رنگ های مختلفی در بیاورید همانند پرده که در اشکال و حالت مختلف در بازار وجود دارد.

همان که گفته شد پرده در حالات و اشکال مختلف در بازار وجود دارد. شما می توانید آن را همانند تابلو نقاشی بر روی دیوار خود سفارش دهید که مجموعه حامی ساخت برای این جریان پرده های عمودی تصویری لوردراپه را برای شما فراهم کرده است. البته مهم ترین کار در انتخاب پرده سازگاری آن با رنگ و طرح دکوراسیون داخلی منزل شما است. البته که امروزه طراحی داخلی هایی در بازار وجود دارد که ناهماهنگی در آن ها به نوعی سبک تبدیل شده است. اما آن هم باز روش ها و نکات ریزی دارد که می گوید شما هر رنگی را برای پرده خود انتخاب کنید.

ابتدا مکان قرار گیری پرده را مشخص کنید

ما در این قسمت می خواهیم در رابطه با انواع قاب که پرده درون آن قرار می گیرید صحبت کنیم. اگر به قسمت بالای بیشتر پرده ها نگاه کنید در میابید که قسمتی از پرده در زیر قاب قرار دارد. معمولا این کار هم جنبه زیبایی دارد و همین وطور جنبه تمیزی کار. چون شما می توانید با این کار قسمت های چین خورده پرده را در داخل قاب پنهان کنید. این قاب ها هم به صورت آماده در پرده فروشی و شرکت های نصب و راه اندازی پرده وجود دارد و هم اینکه شما می توانید به صورت گچ کاری و یا اگر از سقف کاذب استفاده می کنید آن را درون سقف کاذب پنهان کنید. اما معمولا بهترین راه خرید قاب آماده است. چون شما می توانید از این طریق رنگ این قاب را با رنگ پرده خود هماهنگ کنید.

انتخاب نوع چین خوردگی و حالت پرده

امروزه پرده های آماده دیگر اجازه تصمیم گیری در این رابطه را به شما نمی دهند. اما هنوز هم برخی برای داشتن پرده ای خاص و متفاوت حالت پرده و نوع چوب پرده و … را خود انتخاب کرده و قصد دارد جلوه شگفت انگیزی را با این کار، در خانه خود ایجاد کند. برای اینکار طرح هایی مختلفی وجود دارد که شما می توانید از این طرح های الهام گرفته و طرح جدیدی را برای خود ایجاد کنید. در این حالت شما می توانید از چندین نوع جنس پارچه پرده استفاده کنید که رنگ های مختلفی داشته باشد و هر کدام با بخشی از خانه شما هماهنگی داشته باشد.

انتخاب جنس پارچه پرده

این قسمت برای ما و شما اهمیت بسیار زیادی دارد و به گونه ای تعیین کننده قیمت پردهای جدید است. جنس پارچه پرده بر روی عوامل زیر تاثیر گذار است:

  • مقدار عایق صدا و نور برای محیطی که پرده م خواهد قرار بگیرد.
  • عمر پرده و مقدار مقاومت آن در برابر نور آفتاب
  • مقدار جلوه زیبایی پرده که به خانه شما القا می کند

ما در ادامه ۴ نوع پارچه های رایج در بازار را برای شما شرح می دهیم:

پارچه ظریف

این نوع پارچه ها همان طور که از نام آن ها پیدا است، شفافیت قابل توجه ای را برای شما ایجاد می کند. در این نوع پارچه معمولا حریم خصوصی به خوبی رعایت نمی شود. البته که بسیاری این روزها از زیر پرده ای برای پوشش دادن به این جریان استفاده می کنند. این نوع پارچه به دلیل سبک بودن زیبایی خاصی را برای شما فراهم می کند و از آنجایی که نور زیادی را برای شما در اتاق ایجاد می کند، می توان درخشش خاصی را با نوع طرح پارچه در خانه مشاهده کنید. در خرید اینترنتی پرده هایی با پارچه های ظریف اطلاعات دقیقی را به شما ارائه می دهند تا شما در خرید پرده خود اشتباه نکنید.

پارچه های طرح دار

این پارچه ها به نوع روسری مانند شباهت دارند و به قدر طرح آن ها شلوغ می باشد که شما به راحتی نمی توانید تشخیص دهید که پشت آن پنجره قرار دارد یا خیر. برخی این مدل را در خرید اینترنتی پرده خود به گونه ای خریداری می کنند که انگار می خواهند تابل فرش خریداری کنند.

پارچه نسبتا ظریف

این نوع پارچه هنوز هم شفافیت خاص خود را داشته اما برای مکان های خصوصی مانند اتاق خواب نیز مناسب بوده و بر اساس طرح های مختلفی که دارد زیبایی خاصی را برای منزل شما فراهم می کند.

پارچه های مات

این نوع پارچه هیچ نوع نوری از آن نفوذ نمی کند و کاملا جلو آفتاب مستقیم که در صبح ها خواب شما را تشویش می کند، خواهد گرفت. معمولا این پارچه ها را برای اتاق هایی خریداری می کنند که دیگر نمی خواهند از پنجره استفاده کنند. در خرید اینترنتی پرده های مات شما کار راحت تری داشته و فقط جنس پارچه برای شما اهمیت خواهد داشت چون دیگر مقدار نوری که از پارچه عبور می کند برای شما مهم نخواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید