پرده زبرا, پوشش های پنجره ای

نکات مهم در شستن پرده زبرا

پرده زبرا جزء پرده های هست که به علت زیبایی و کارآمد بودنش طرفدارهای زیادی دارد همانطور که میدانید جنس این پرده ها سخت است به گونه ای که خم نمی شود همین باعث می شود شستن و تمیز کردن آن سخت باشد و نیاز به رعایت نکات زیادی داشته باشد.
پرده زبرا انواع مختلف دارد که برای هر کدام از آنها باید یکسری نکات رو در نظر گرفت.

شستشوی پرده زبرا که برای انواع آن کاربرد دارد به این صورت است که آن را باز کرد و در سطح صافی قرار دهید. محلولی با غلظ متوسط تهیه کنید که مقدار شوینده آن نه خیلی زیاد باشد نه کم زیرا غلظ بودن سبب میشود کف به سختی از روی پرده پاک شود و رقیق بودن محلول باعث می شود خاک ها به صورت گِل شوند و بیشتر از قبل پرده کثیف شود.
بعد از تهیه محلول با غلظت مناسب شما نیاز به یک دستمال نرم یا اسفنج دارید، اسفنج یا دستمال مورد نظر را آغشته به محلول کرده و به آرامی روی پرده بکشید. پرده را کاملا با ماده بشورید بعد از آن لازم است با یک دستمال تمیز و نم دار روی پرده بکشید سپس پرده را از یک سطح صاف آویزان کنید تا خشک شود.

بهترین کار برای شستشوی انواع پرده زبرا این است هرگز اجازه ندهید که مدت زمان طولانی پرده کثیف باشد. بنابراین شستشوی هفتگی را برای پرده درنظر بگیرد. هفته یکبار بدون آنکه پرده را جدا کنید با یک دستمال مرطوب پرده را تمیز کنید همچنین شما می توانید از بخار شور استفاده کنید. همانطور که قبلا گفته شد پرده زبرا انواع مختلف دارد بنابراین شستشوی آنها داری نکاتی هست که باید رعایت شود.

پرده کرکره عمودی

برای این مدل پرده حتما باید پرده باز شود و مطابق با آنچه گفت شد آن را روی سطح صاف قرار دهید و از آب گرم برای شستشو استفاده کنید و بلافاصله بعد از شستشو باید آن را آویزان کرد تا از چروک شدن آن جلوگیری کنید.

پرده زبرا حریر

این پرده ها چون بافت حساسی دارند باید آب مورد استفاده سرد و در نهایت ولرم باشد و اسفنج مورد نظر نرم باشد همچنین با آهستگی روی آن اسفنج کشیده شود تا آسیب نبیند

پرده زبرا پنلی

تمیز کردن این پرده کار خیلی راحتی است شما می تونید از بخار شور و وکیوم استفاده کنید.

پرده زبرا رومانی

شستشوی پرده رومانی شبیه پرده حریر است زیرا بافت آن بسیار حساس است پس از آب سرد استفاده کنید و اسفنج نرم را به آهستگی روی آن بکشید بعد از شست شو سریع آویزانش کنید تا چروک نشود

پرده زبرا آلومینیومی

شستشوی این پرده کمی سخت است ابتدا یک دستمال آغشته به محلول را لا به لای درزهای آن بکشید و بعد با دستمال خشک پاک کنید باید خیلی سریع اقدام به خشک کردن کنید وگرنه پرده شما لک می شود.

پرده زبرا رولر

نکته مهم در شستشوی پرده زبرا رولر این است که هنگام شستن باید حواستان باشد که اسفنج را از پایین به بالا بکشید علاوه بر این می توانید قسمت های پرده را از هم جدا کنید و داخل محلول قرار دهید‌.

پرده زبرا روزنه دار یا سلولی

شستشوی این پرده از سایر پرده های زبرا راحت تر است شما با استفاده از وکیوم می توانید تمام گرد و خاک آن را بگیرید، همچنین میتوانید با اسفنج و محلول به آهستگی پرده را بشورید.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید