پوشش های پنجره ای

5 نشانه برای زمان تعویض پرده ها

شاید ساده به نظر برسد که زمان تعویض پرده ها، چه زمانی است اما به طور مو شکافانه، اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم، برخی نکات و نشانه هایی است که می بایست به آن توجه کنید.

پرده های پنجره در دکوراسیون منزل شما نقش موثری دارند زیرا باعث ایجاد حریم خصوصی، محافظت در برابر نور خورشید و جذابیت بصری می شوند.

اما مانند هر وسیله تزئینی و کاربردی دیگر در خانه شما، عمر آنها محدود است و باید جایگزین شوند. اگر متوجه نشدید چه زمانی، ظاهر و کاربردی بودن خانه خود را به خطر می اندازید. به دنبال این علائم گویایی که در ادامه با هم بررسی می کنیم، باشید که نشان می دهد پوشش پنجره شما باید جایگزین شود.

چه موقع زمان تعویض پرده ها است؟

هنگام تغییر دکوراسیون در خانه شما اغلب از پوشش پنجره چشم پوشی می شود. اگر قبل از پایان عمرشان آنها را به روز نکنید، در نهایت ممکن است بیشتر چیزی که تصورش را کنید برایتان گران تمام شود و همچنین ظاهری قدیمی و ناخوشایند را به مرور زمانف برایتان ایجاد کند.

در اینجا ۵ علامت یا نشانه ای را با هم بررسی می کنیم به عنوان نشانه های زمان تعویض پرده ها. با ما همراه باشید.

در باز و بسته کردن پرده ها مشکل دارید

عملکرد پرده های شما در این مورد باید نرم باشد. نیاز به نیروی زیادی برای بالا بردن یا پایین آوردن آنها می تواند به دلیل گیر داشتن و کهنگی زیاد آنها باشد، یا شاید زمان تعویض آن فرا رسیده است. می توانید آنها را تعمیر کنید، اما توصیه می شود که پرده های جدید خریداری کنید زیرا تعمیر مکانیسم بالابر در مدل های قدیمی کار ساده ای نیست و این روزها خود تعمیرکاران پرده نیز این مورد را توصیه نمی کنند

پرده های رنگ و رو رفته

پوشش پنجره های پارچه ای، مانند پرده های رومی با استفاده طولانی مدت و قرار گرفتن در معرض آفتاب می توانند کم رنگ شوند و دیگر همانند قبل جلوه نداشته باشند. می توانید با تمیز کردن یا شستن لکه ها، از شر کثیفی های آن ها خلاص شوید، اما گاهی اوقات این موارد لکه نیست و نشانه هایی است برای زمان تعویض پرده ها.

پرده های از مد افتاده

شاید هنگام خرید خانه خود پرده های کرکره ای رنگ کرم مد روز بود، اما اکنون منسوخ شده است. یک پرده پنجره به سبک قدیمی  مانند والان ها و پرده هایی با نقوش پیچیده  می تواند زیبایی فضای زندگی شما را خراب کند و به دلایل غلط برجسته شود. بهترین کار برای شما این است که با گزینه های جدیدتر مانند پرده های غلتکی، خالص یا پرده های خورشیدی به روز شوید. آنها به دکوراسیون منزل شما چهره جدیدی را می بخشد

قبض های برق سر به فلک کشیده

آیا متوجه افزایش ناگهانی قبض انرژی خود شده اید؟ اگر چنین است، وقت آن است که در مورد عملکرد پنجره های خود تجدیدنظر کرده و خصوصیات عایق بندی آنها را زیر سوال ببرید. شما به پوشش پنجره هایی نیاز دارید که بتواند هوا را به دام بیندازد تا دمای داخل خانه را حفظ کند. شما باید پرده های قدیمی پنجره خود را جایگزین کنید و به سمت پرده های جدیدتری مانند پرده های زبرا روی آورید زیرا آنها یک انتخاب عالی برای عایق بندی هستند. پرده های مدل لانه زنبوری شکل آنها علاوه بر زیبایی، به داخل هوا راه پیدا نمی کند یا هوای بیرون وارد نمی شود، بنابراین دمای خانه شما ثابت می ماند.

پرده های فرسوده نامناسب

آیا پرده های پنجره شما حریم خصوصی مورد نیاز شما را فراهم می کند؟ آیا آنها به حفظ درجه حرارت راحت داخل خانه کمک می کنند؟ آیا آنها از کف و مبلمان شما در برابر نور خورشید محافظت می کنند؟ آیا پرده ها نمی توانند به خوب نور زیاد خورشید را پشت خود نگه داشته و جلو تابیدن آن به صفحه تلویزیون را بگیرند؟ اگر چنین است ، آنها وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهند و زمان تعویض پرده ها می باشد. آن وقت است که شما به جایگزینی نیاز دارید. به این فکر کنید که چرا این پوشش های پنجره را خریداری کرده اید و سپس در پی انتخاب پرده های جدید با مد روز باشید که همانند گذشته، تمامی قابلیت های یک پرده کاربردی را برای شما، داشته باشد.

پرده ها نامناسب برای حضور کودکان در محیط

شاید خنده دار به نظر برسد اما کودکانی هستند که طناب های پرده، آن ها را گرفتار کرده است. اگر فرزند یا حیوانات خانگی دارید، طناب های آویزان پرده آن هم به صورت حلقه ای، می تواند خطرناک باشد. اگر طنابی دارید که پرده ها را کنترل می کند، سریعاً از شر آنها خلاص شوید و گزینه ای مناسب برای حفظ امنیت کودکان انتخاب کنید. پرده های برقی موتوردار، کرکره ای های جدید و پرده های غلتکی بی سیم گزینه های مناسب تری هستند.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید